TIXIK.sk » Mestá » Atény

Atény - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Atény: Strážca pobytu
Atény Mapa Mapa hotelov v Atény

AtényAtény

Súvisiace témy

Atény - satelitná mapa, Atény - luxusné ubytovanie, Atény - apartmány, Atény - lacné ubytovanie, Autopožičovne Atény, Atény: Fotografie

Odporúčané hotely Atény


Zobraziť všetky »


Atény: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Atény Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Atény a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 09:22:38

Atény sú hlavným mestom Grécka a nachádzajú sa na polostrove Atika. Mesto je nielen modernou metropolou, ale predovšetkým kolískou filozofie, demokracie a kultúry európskej civilizácie. Atény sú tiež jediným miestom v Európe , kde je antika stále všadeprítomná. Kultúru a umenie Aténčanov obdivovali Rimania, Angličania, Francúzi i Nemci a kopírovali ju na svojich pamätníkoch.

História mesta

Osídlenie Athén patrí do 3. tisícročia pred n.l. Mesto zažilo kultúrny a politický vrchol za vlády Perikla. V ďalšom storočí boli stále ešte významným mestom, ale už bez politického vplyvu. V stredoveku ležali Atény už bokom od obchodnej cesty do Byzancie a počas tureckej nadvlády sa mesto stalo obyčajnou nevýznamnou obcou. Až v roku 1834 sa na popud kráľa Ota I. stáva hlavným mestom gréckeho štátu.

Turistické ciele

Centrom Atén je staroveká Agora, administratívne a obchodné centrum. Symbol a dominanta mesta, Akropolis, slúžila predovšetkým ako náboženské centrum a pevnosť. K ďalším významným pamiatkam patrí chrám Partheón, chrám Erechteion s karyatídami alebo Dionýzovo divadlo, ktoré je najstaršie na celom svete. Veľmi vyhľadávanými cieľmi turistov sú tiež Hadriánov oblúk, chrám Olympeion a Park Zappion, kde sa organizujú rôzne výstavy. Archeologické múzeum na Akropole patrí so svojimi zbierkami antických artefaktov medzi najkrajšie a najobsiahlejší múzeá sveta. Významné zbierky má aj Vojenské múzeum a Byzantské múzeum. Z byzantského obdobia sa zachovalo mnoho kostolov a chrámov, napr. Stará katedrála z konca 12. storočia a Kapnikarea, z 11. storočia zasvätená Panne Márii. Novo vybudované mestské záhrady zastupujú v meste jediný súvislý ostrov zelene s fontánami a antickými sochami.

Moderné centrum

Srdcom moderných Atén je námestie Syntagma. Nájdete tu množstvo obchodov, taverny a butiky s luxusným tovarom. Všetko ponúkané a prezentované s typicky gréckym temperamentom. Známy je nočný ruch v Aténach. Miestni obyvatelia sa večer radi bavia a nočný život je súčasťou ich životného štýlu. Väčšina barov, diskoték a nočných klubov s tradičnou gréckou hudbou je otvorená až do ranných hodín. Atény hostili dvakrát letné olympijské hry - 1. v roku 1896 a 28. v roku 2004.

Praktické informácie

Atény majú vlastné letisko, prístav a tri linky metra. Električková sieť a až 4000 autobusov a 14000 taxíkov zabezpečujú prepravu po meste.

Plusy

mierne klíma
rovinaté okolie
UNESCO

Doprava a dopravné možnosti

metro
medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 37.9833, 23.7333
Nadmorská výška: 100 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-27 19:33:18

Atény: Recenzie

Atény zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

AtényPireus (9km)Rafina (24km)Thiva (52km)

Webmap: 1 2 3