TIXIK.sk » Mestá » Grécko » Attiki » Attica » Atény

Atény - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Atény: Strážca pobytu
Atény Mapa Mapa hotelov v Atény

AtényAtény

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Grécka, Atény - satelitná mapa, Atény - luxusné ubytovanie, Atény - apartmány, Atény - lacné ubytovanie, Autopožičovne Atény, Atény: Fotografie

Odporúčané hotely Atény


Zobraziť všetky »


Atény: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Atény Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Atény a doprava
National Historical MuseumMúzeá0.2km
Omonoia StationStanice MHD0.5km
University of AthensUniverzita0.3km
Omonoia SquareNámestia0.5km
Kotzia SquareNámestia0.5km
Athens City HallRadnice0.5km
National Theatre of GreeceDivadlo0.7km
National Technical University of AthensUniverzita0.5km
Museum of the City of AthensMúzeá0.5km
Ntua ArchitectureŠkola0.5km
Muzeum historie řeckých krojůMúzeá0.6km
Lycabettus HillKopec0.9km
Mount LycabettusHory0.9km
Strefi HillKopec0.7km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 19:20:29

Atény sú hlavným mestom Grécka a nachádzajú sa na polostrove Atika. Mesto je nielen modernou metropolou, ale predovšetkým kolískou filozofie, demokracie a kultúry európskej civilizácie. Atény sú tiež jediným miestom v Európe , kde je antika stále všadeprítomná. Kultúru a umenie Aténčanov obdivovali Rimania, Angličania, Francúzi i Nemci a kopírovali ju na svojich pamätníkoch.

História mesta

Osídlenie Athén patrí do 3. tisícročia pred n.l. Mesto zažilo kultúrny a politický vrchol za vlády Perikla. V ďalšom storočí boli stále ešte významným mestom, ale už bez politického vplyvu. V stredoveku ležali Atény už bokom od obchodnej cesty do Byzancie a počas tureckej nadvlády sa mesto stalo obyčajnou nevýznamnou obcou. Až v roku 1834 sa na popud kráľa Ota I. stáva hlavným mestom gréckeho štátu.

Turistické ciele

Centrom Atén je staroveká Agora, administratívne a obchodné centrum. Symbol a dominanta mesta, Akropolis, slúžila predovšetkým ako náboženské centrum a pevnosť. K ďalším významným pamiatkam patrí chrám Partheón, chrám Erechteion s karyatídami alebo Dionýzovo divadlo, ktoré je najstaršie na celom svete. Veľmi vyhľadávanými cieľmi turistov sú tiež Hadriánov oblúk, chrám Olympeion a Park Zappion, kde sa organizujú rôzne výstavy. Archeologické múzeum na Akropole patrí so svojimi zbierkami antických artefaktov medzi najkrajšie a najobsiahlejší múzeá sveta. Významné zbierky má aj Vojenské múzeum a Byzantské múzeum. Z byzantského obdobia sa zachovalo mnoho kostolov a chrámov, napr. Stará katedrála z konca 12. storočia a Kapnikarea, z 11. storočia zasvätená Panne Márii. Novo vybudované mestské záhrady zastupujú v meste jediný súvislý ostrov zelene s fontánami a antickými sochami.

Moderné centrum

Srdcom moderných Atén je námestie Syntagma. Nájdete tu množstvo obchodov, taverny a butiky s luxusným tovarom. Všetko ponúkané a prezentované s typicky gréckym temperamentom. Známy je nočný ruch v Aténach. Miestni obyvatelia sa večer radi bavia a nočný život je súčasťou ich životného štýlu. Väčšina barov, diskoték a nočných klubov s tradičnou gréckou hudbou je otvorená až do ranných hodín. Atény hostili dvakrát letné olympijské hry - 1. v roku 1896 a 28. v roku 2004.

Praktické informácie

Atény majú vlastné letisko, prístav a tri linky metra. Električková sieť a až 4000 autobusov a 14000 taxíkov zabezpečujú prepravu po meste.

Plusy

mierne klíma
rovinaté okolie
UNESCO

Doprava a dopravné možnosti

metro
medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 37.9833, 23.7333
Nadmorská výška: 100 m
Dátum poslednej aktualizácie: 27.10.2012 19:33:18

Atény: Recenzie

Atény zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

AtényPireus (9km)Rafina (24km)Thiva (52km)

Webmap: 1 2 3