TIXIK.sk » Región » Azory

Azory - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Azory: Strážca pobytu
Azory Mapa Mapa hotelov v Azory

Súvisiace témy

Azory: Fotografie

Odporúčané hotely Azory


Zobraziť všetky »Azory: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Azory Mapa Plánovač výletu na mieru
Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Azory a doprava


Turistické informácie

Kategória: Región, Aktuálny čas: 02:53:53

Azory sú sopečné ostrovy, ktoré patria Portugalsku . Nachádzajú sa v Atlantickom oceáne po oboch stranách Stredoatlantského chrbta, asi 1500 kilometrov západne od portugalskej pevniny. Zaraďujú sa medzi najmladšie ostrovy na Zemi.

Formovanie ostrovov

Azory vznikli pred 5 miliónmi rokov vplyvom vulkanickej činnosti. Sopečné erupcie boli spôsobené odďaľovaním dosiek zemskej kôry - Africkej, Euroázijskej a Americkej, čo zapríčinilo vznik gigantického horského pásma. To sa v niektorých miestach vyvrásnilo až nad hladinu oceánu.

Základné fakty

Azory tvorí 9 ostrovov, z ktorých najväčšie a najčastejšie navštevované sú Säo Miguel, Pico, Terceira, Säo Jorge a Faial. Najvyšší vrchol súostrovia Azory je Ponta do Pico . Je to ale vlastne len špička obrovského podmorského vulkánu. Je vysoký 2350 metrov, čo znamená, že je to najvyššia hora v Portugalsku . Najväčšie mesto súostrovia Azory je Ponta Delgada a. Leží na ostrove Säo Miguel. Ponta Delgada je zároveň správne stredisko Azorských ostrovov. Ďalšie významné mestá sú napr. Horta a historické mesto Angra do Heroísmo.

Prírodné krásy

Krajina na ostrovoch je pôsobivá a stále tvorená sopečnou činnosťou. Medzi najpútavejšie miesta súostrovia Azory patria určite sopečné kaldery (krátery) naplnené vodou, ktoré sa nachádzajú napríklad na ostrove Säo Miguel. Ďalšími atrakciami sú prekrásne pláže, horúce pramene a bahenné žriedla, ktoré sú ideálne pre liečebné účely. Vďaka často vlhkému podnebiu unikli Azory masovej turistike s preplnenými strediskami. Väčšina návštevníkov prichádza spoznať krásy sopečnej prírody s bohatou flórou a užiť si pokojný ostrovný život.

Praktické informácie

Doprava na súostrovie Azory je nielen lodná, ale ostrovy Säo Miguel, Faial a Terceira majú aj medzinárodné letisko. Na všetkých ostrovoch okrem Corva sú k dispozícii požičovne automobilov.


Informácie a fakty

GPS: 38.634, -28.0096
Vhodné pre:
Zaujímavosti:
Geopark:
Priemerná ročná teplota:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-08-03 19:02:50

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom.

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: víno, horská turistika, cyklovýlety, kúpele, nakupovanie, jazda na koni, rybárčenie, golf, jachting, surfovanie, potápanie, rafting, plavby, safari, poznávanie pamiatok UNESCO
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Zaujímavosti: skaly, rašelinisko, hory, jazerá

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Azory: Recenzie

Azory zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Calheta (3.2km)Velas (18km)

Webmap: 1 2 3