TIXIK.sk » Mestá » Baku

Baku - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Baku: Strážca pobytu
Baku Mapa Mapa hotelov v Baku

BakuBaku

Súvisiace témy

Baku - satelitná mapa, Autopožičovne Baku, Baku: Fotografie

Odporúčané hotely Baku


Zobraziť všetky »


Baku: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Baku Mapa Plánovač výletu na mieru
Najväčšie mestá sveta, Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Baku a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 03:25:28, Oficiálne WWW stránky :

Baku je najväčšie a zároveň hlavné mesto Azerbajdžanu . Je tiež najdôležitejším prístavom v krajine. Nachádza sa na východe krajiny, na Apšeronskom polostrove pri Kaspickom mori , neďaleko významných ropných polí. Časť mesta bola zaradená na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO .

Pohľad do histórie

Baku bolo založené viac ako pred 1500 rokmi. Prvé zachované záznamy o meste pochádzajú z roku 885. Významným centrom sa stalo v 12. storočí, kedy ho šach Shirvanshah Ahsitan I. menoval hlavným mestom. Teraz je Baku bohatým mestom s preslávenou islamskou architektúrou a krásnymi plážami na pobreží. Príjmy plynúce z ťažby ropy a zemného plynu sú poznať takmer na každom kroku. Na začiatku 20. storočia boli naftové polia Baku najväčšie na svete. Mesto stále prekonáva hospodársky "boom" a býva nazývané Las Vegas východu.

Pamiatky mesta Baku

Baku je najdôležitejším politickým, vzdelávacím, obchodným a kultúrnym centrom krajiny. Dnešné Baku sa skladá z troch hlavných štvrtí: staré mesto (icheri shekher) , nové mesto (boomtown) a mesto postavené pri obsadení sovietmi (Soviet-built town) . Staré mesto, ktoré bolo spolu s Palácom Širvanšáhů a Panenskú vežou zapísané na Zozname UNESCO , tvorí spleť uličiek a zákutí. Najcennejšou pamiatkou je Panenská veža (Qız Qalası) z 12. storočia. Qız Qalası je charakteristická pamiatka a jeden z významných azerbajdžanských národných symbolov. Širvanšáhův palác v centre mesta Baku zahŕňa hlavnú budovu paláca, pavilón Divanhane, krypty, šachovu mešitu s minaretom, mauzóleum šacha Seyida Yahya Bakuvi, Muradovu bránu a zvyšky starých kúpeľov. Palác dal postaviť roku 1411 šach Shirvanshah Sheykh Ibrahim I. Najslávnejšia vstupná brána do Starého mesta Baku, Goša Gala Gapisi, je hlavnou bránou a ako jediná sa skladá z vnútornej a vonkajšej brány. K ďalším významným pamiatkam patrí Chrám večného ohňa Atešgjach zo 17. storočia, ktorý bol vybudovaný uctievačmi ohňa, Džuma mešita s pôvodným minaretom, Širin hamam a turecké kúpele, ktoré v súčasnosti slúžia ako Múzeum bylinného liečiteľstva.

Doprava

Medzinárodné letisko Hejdara Alijeva je položené 25 km od Baku v Bine. Metro sprevádzkované v roku 1967 bolo prestavané na modernú a skvele fungujúcu sieť. Centrálne stanice sú vyzdobené mozaikami, honosnými stĺpami a freskami.


Informácie a fakty

GPS: 40.3701, 49.8409
Plusy:
Mínusy:
Vhodné pre:
Zaujímavosti:
Doprava a dopravné možnosti:
Počet obyvateľov:
Prostredie mesta:
Business travel (priemysel):
Aktivity:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 00:42:38

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.bakucity.az/

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Doprava a dopravné možnosti: metro
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: blízko k mori, UNESCO, mierne klíma
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: štúdium

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Baku: Recenzie

Baku zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

BakuNovxanı (18km)

Webmap: 1 2 3