TIXIK.sk » Mestá » Azerbajdžan » Bakı » Baku

Baku - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Baku: Strážca pobytu
Baku Mapa Mapa hotelov v Baku

BakuBaku

Súvisiace témy

Baku - satelitná mapa, Autopožičovne Baku, Baku: Fotografie

Odporúčané hotely Baku


Zobraziť všetky »


Baku: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Baku Mapa Plánovač výletu na mieru
Najväčšie mestá sveta, Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Baku a doprava
Azerbaijan State Museum of HistoryMúzeá0.1km
Carpet MuseumMúzeá0.2km
Khurshidbanu Natavan MonumentPamätník0.3km
Fountain SquareNámestia0.3km
Park BulvarShopping0.8km
Panenská vežaVeže0.5km
Azerbaijan State Academic OperaDivadlo0.6km
Taza Pir MosqueMešity0.8km
Palace of the ShirvanshahsArchitektúra0.8km
Heydar Aliyev PalaceHrady a zámky0.8km
National Art Museum of AzerbaijanMúzeá1km
Green TheatreDivadlo1km
Baku State UniversityUniverzita2km
Baku Museum of Modern ArtMúzeá2km
Zaqatala City StadiumŠtadióny3km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 00:50:24, Oficiálne WWW stránky :

Baku je najväčšie a zároveň hlavné mesto Azerbajdžanu . Je tiež najdôležitejším prístavom v krajine. Nachádza sa na východe krajiny, na Apšeronskom polostrove pri Kaspickom mori , neďaleko významných ropných polí. Časť mesta bola zaradená na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO .

Pohľad do histórie

Baku bolo založené viac ako pred 1500 rokmi. Prvé zachované záznamy o meste pochádzajú z roku 885. Významným centrom sa stalo v 12. storočí, kedy ho šach Shirvanshah Ahsitan I. menoval hlavným mestom. Teraz je Baku bohatým mestom s preslávenou islamskou architektúrou a krásnymi plážami na pobreží. Príjmy plynúce z ťažby ropy a zemného plynu sú poznať takmer na každom kroku. Na začiatku 20. storočia boli naftové polia Baku najväčšie na svete. Mesto stále prekonáva hospodársky "boom" a býva nazývané Las Vegas východu.

Pamiatky mesta Baku

Baku je najdôležitejším politickým, vzdelávacím, obchodným a kultúrnym centrom krajiny. Dnešné Baku sa skladá z troch hlavných štvrtí: staré mesto (icheri shekher) , nové mesto (boomtown) a mesto postavené pri obsadení sovietmi (Soviet-built town) . Staré mesto, ktoré bolo spolu s Palácom Širvanšáhů a Panenskú vežou zapísané na Zozname UNESCO , tvorí spleť uličiek a zákutí. Najcennejšou pamiatkou je Panenská veža (Qız Qalası) z 12. storočia. Qız Qalası je charakteristická pamiatka a jeden z významných azerbajdžanských národných symbolov. Širvanšáhův palác v centre mesta Baku zahŕňa hlavnú budovu paláca, pavilón Divanhane, krypty, šachovu mešitu s minaretom, mauzóleum šacha Seyida Yahya Bakuvi, Muradovu bránu a zvyšky starých kúpeľov. Palác dal postaviť roku 1411 šach Shirvanshah Sheykh Ibrahim I. Najslávnejšia vstupná brána do Starého mesta Baku, Goša Gala Gapisi, je hlavnou bránou a ako jediná sa skladá z vnútornej a vonkajšej brány. K ďalším významným pamiatkam patrí Chrám večného ohňa Atešgjach zo 17. storočia, ktorý bol vybudovaný uctievačmi ohňa, Džuma mešita s pôvodným minaretom, Širin hamam a turecké kúpele, ktoré v súčasnosti slúžia ako Múzeum bylinného liečiteľstva.

Doprava

Medzinárodné letisko Hejdara Alijeva je položené 25 km od Baku v Bine. Metro sprevádzkované v roku 1967 bolo prestavané na modernú a skvele fungujúcu sieť. Centrálne stanice sú vyzdobené mozaikami, honosnými stĺpami a freskami.


Informácie a fakty

GPS: 40.3701, 49.8409
Počet obyvateľov: 2 0 00  000
Je to hlavné mesto?: Áno
Pobrežie: Kaspické more
Dátum poslednej aktualizácie: 22.10.2012 0:42:38

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.bakucity.az/

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Doprava a dopravné možnosti: metro
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: blízko k mori, UNESCO, mierne klíma
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: štúdium

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Baku: Recenzie

Baku zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

BakuNovxanı (18km)

Webmap: 1 2 3