TIXIK.sk » Jazerá » Balaton

Balaton - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Balaton: Strážca pobytu
Balaton Mapa Mapa hotelov v Balaton

Súvisiace témy

Balaton: Fotografie

Odporúčané hotely Balaton


Zobraziť všetky »Balaton: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Balaton Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Balaton a doprava
Vesprémska župaRegión26km


Turistické informácie

Kategória: Jazerá, Aktuálny čas: 01:26:02, Telefón: +36 87 555 261

Balaton alebo aj Blatenské jazero je najväčšie sladkovodné jazero v Európe . Jazero je dlhé 77 km, široké 14 km s rozlohou 600 km2. Priemerná hĺbka jazera je 2 m. Balaton býva nazývaný Maďarské more a je vyhľadávaným cieľom turistov. Voda v Balaton je bahnitá a v lete má teplotu 26 až 30°C.

História

Okolie Balatonu bolo osídlené už v dobe železnej. Rimania nazývali Balaton Pelso. Prvým Maďarom, ktorí do oblasti prišli, slúžilo jazero ako prírodná obrana. V okolí jazera vystavali rad kostolov, kláštorov a osád. Koncom 19. storočia sa na pobreží jazera začali stavať prvé letné domy. Prvou rekreačnou oblasťou boli mestá Balatonfüred a Hevíz.

Turistické zaujímavosti

Južné pobrežie je mierne členité a nachádzajú sa tu vyhľadávané turistické letoviská. Jazero je tu lemované hotelmi, rekreačnými strediskami a trávnatými plážami. Severné pobrežie Balatonu je obklopené kopcami a porastené lesmi. Na severnom pobreží sa nachádza viac miest s historickými pamiatkami a pestuje sa tu najlepšie maďarské víno.

Zábava a šport

Balaton je vyhľadávaným miestom nielen vďaka kúpaniu. Jazero ponúka ideálne podmienky pre rybolov, člnkovanie, plachtenie či pre windsurfing. V letnej sezóne je na jazere v prevádzke trajekt, spájajúci južné a severné pobrežie. Medzi mestami Tihány a Szántódi premáva aj trajekt pre automobily. Na jazere sa konajú rôzne akcie. Najvyhľadávanejšií je Plavecký závod cez Balaton vedúci z Révfülöpu do Balatonbogláru .


Informácie a fakty

GPS: 46.8386, 17.7759
Je pobrežie jazera členité?:
Aký tvar má jazero?:
Objem jazera (m3):
Čas potrebný na návštevu (minúty):
Youtube - adresa videa:
Služby:
Aké rekreačné aktivity tu môžete prevádzkovať?:
Ako jazero vzniklo?:
Plusy:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-08-16 23:22:35

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom.

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Aké rekreačné aktivity tu môžete prevádzkovať?: rybárčenie, koncerty, párty, golf
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Služby: reštaurácie, pláž

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Balaton: Recenzie

Balaton zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Balatonszemes (2.5km)Balatonszárszó (4.9km)Balatonakali (5km)Balatonföldvár (8km)Zánka (8km)Kőröshegy (10km)Balatonlelle (8km)Balatonudvari (8km)Szántód (10km)Teleki (8km)Révfülöp (12km)Balatonboglár (12km)Tihany (12km)Köveskál (14km)Zamárdi (15km)Pécsely (13km)Balatonfüred (16km)Badacsonytomaj (20km)Kapolcs (18km)Gyulakeszi (23km)Fonyód (21km)Csopak (19km)Siófok (23km)Ságvár (25km)Tapolca (27km)Alsóörs (23km)Balatonfenyves (26km)

Webmap: 1 2 3