TIXIK.sk » Mestá » Maďarsko » Vesprémska župa » Balatonfüred

Balatonfüred - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Balatonfüred: Strážca pobytu
Balatonfüred Mapa Mapa hotelov v Balatonfüred

BalatonfüredBalatonfüred

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Maďarska, Balatonfüred - satelitná mapa, Balatonfüred - penzióny, Balatonfüred - apartmány, Balatonfüred - luxusné ubytovanie, Balatonfüred - luxusné ubytovanie, Balatonfüred: Fotografie

Odporúčané hotely Balatonfüred


Zobraziť všetky »


Balatonfüred: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Balatonfüred Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Balatonfüred a doprava
Balatonfüred train stationVlakové stanice0.3km
Kúpalisko EsterházyPláže1km
Rozhľadne1km
Aquapark AnnagoraKúpanie1km
Kúpalisko KisfaludyPláže2km
Tamás-hegyi kilátóVyhliadka2km
Öreg-hegyKopec3km
Tihany PeninsulaPoloostrovy4km
DianaKemp5km
Tihanyi HajóállomásPrístavy5km
EuropaKemp6km
Tihany. Poloostrovy5km
Apáti-hegy kilátóhelyVyhliadka6km
Apátság AbbeyOpátstva5km
Belső-tóJazerá6km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 00:30:53, Oficiálne WWW stránky :

Balatonfüred je najstaršie a najvyhľadávanejšie letovisko na pobreží Balatonu , v Maďarsku . Rozkladá na severnom pobreží, neďaleko polostrova Tihany . Balatonfüred je tiež kúpeľné mestečko s termálnymi prameňmi .

O meste

Centrum kúpeľného areálu je námestie Györy tér s Kossuthovým prameňom . Voda vo žriedla je termálna a ľahko sírová. Na hlavnom námestí stojí barokový Horváthov dom, v ktorom sa konal v roku 1825 prvý Anenský ples. Tento ples sa v mestečku koná každoročne a je to vyhľadávaná udalosť. Zaujímavé múzeum sa nachádza v dome, ktorého majiteľom bol kedysi spisovateľ Mór Jókai. V blízkosti múzea stojí novoklasicistický okrúhly kostol z roku 1846. V mestečku Balatonfüred sa tiež nachádza Červený kostol z 18. storočia a Biely kostol z roku 1829. Zaujímavá časť mesta je takzvaná Siske, v ktorej sú pekné domy so slamenými strechami. V Balatonfüred sa tiež nachádza svetovo známa nemocnica na liečbu srdcových chorôb.

Pohľady do histórie

Liečebné účinky tamojšej minerálnej vody boli preukázané koncom 18. storočia. V prvej polovici 19. storočia tam bol vybudovaný areál kúpeľov s promenádami a mestečko sa rozrástlo. V roku 1846 spustil v Balatonfürede István Széchenyi na jazero prvú parnú loď.

Kúpele

Tamojšie minerálne pramene sú bohaté na kyselinu uhličitú a sú mierne rádioaktívne. Voda je využívaná na liečbu žalúdočných ťažkostí, srdcových chorôb a zotavenie z únavy .

Ďalšie atrakcie

V južnej časti mestečka na pobreží Balatonu je obľúbený kemp Füredi. Na pobreží Balatonu je šesť verejných pláží, najlepšia je pláž Aranyhíd (Zlatý most) . Severným smerom, neďaleko centra mesta, je jaskyňa Lóczy-barlang. Jedná sa o najväčšiu jaskyňu Balatonskej oblasti. Balatonfüred ponúka tiež bohaté športové vyžitie. Nájdete tam tenisové kurty, kurty na squash a minigolf. Jazero ponúka možnosti pre rad vodných športov a v zime je možné na zamrznutom jazere korčuľovať.

Doprava

Do mestečka Balatonfüred je možné prísť autom, autobusom a vlakom. Najbližšie letisko sa nachádza v Budapešti , ktorá je vzdialená približne 130 km.


Informácie a fakty

GPS: 46.9575, 17.8861
Nadmorská výška: 133 m
Najbližšie letisko: Budapest Liszt Ferenc International Airport, 117 km
Dátum poslednej aktualizácie: 22.10.2012 7:33:32

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.balatonfured.hu/

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Doprava a dopravné možnosti: železničná
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: množstvo možností na ubytovanie, kľud, možnosť kúpania, rovinaté okolie, blízko väčších miest, golfové ihriská, rodisko významných osobností, sauna, lesy
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Služby: kemp

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Balatonfüred: Recenzie

Balatonfüred zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

BalatonfüredCsopak (3.7km)Tihany (4.9km)Pécsely (7km)Alsóörs (8km)Felsőörs (8km)Balatonudvari (9km)Zamárdi (10km)Szántód (10km)

Webmap: 1 2 3