TIXIK.sk » Mestá » Čierna Hora » Bar » Bar

Bar - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Bar: Strážca pobytu
Bar Mapa Mapa hotelov v Bar

BarBar

Súvisiace témy

Bar - satelitná mapa, Bar - apartmány, Bar: Fotografie

Odporúčané hotely Bar


Zobraziť všetky »


Bar: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Bar Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Bar a doprava
King Nikola's PalaceMúzeá0.4km
Topolica StadiumŠtadióny0.8km
Susanj BeachPláže1km
Pláž RedPláže3km
Barská riviéraRegión4km
Zlatna ObalaPláže4km
Sutomore beachPláže6km
Sutomore CliffÚtesy6km
RumijaHory8km
Mali Maljevik beachPláže7km
BarRegión9km
Pláž KraljičinaPláže11km
Bela plazaPláže12km
White beachPláže12km
Murići BeachPláže13km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 23:29:25, Oficiálne WWW stránky :

Bar je hlavný nákladný i osobný prístav Čiernej Hory . Ide zároveň o najväčšie mesto v južnej časti čiernohorského prímoria. Nachádza sa na úpätí pohoria Rumija, pri Jadranskej magistrále, asi 25 km od letoviska Petrovac na Moru V súčasnej dobe žije v meste Bar okolo 37 000 obyvateľov. História mesta Bar je veľmi krátka. Mesto bolo založené až koncom 19. storočia. V roku 1979 mesto vďaka zemetraseniu utrpelo veľké škody, a tak sa začal budovať nový Bar, ktorý je podľa odborníkov najpodarenejší architektonický projekt Čiernej Hory . Pôvodné mesto sa rozkladá asi 4 km východne od súčasného.

O meste Bar

Dnes je nový Bar významnou cestnou i námornou križovatkou a významným priemyselným centrom. Je cieľovým miestom hlavnej čiernohorskej železničnej trate Beograd - Bar. Je tiež dôležitým prístavom pre jachty na čiernohorskom pobreží. Je tu rozšírený potravinársky priemysel, ktorý je zameraný hlavne na spracovanie miestnych morských plodov, pestovanie vína a olivovníkov. Bar je pravidelne spojený trajektami s talianskymi mestami Bari a Ancona .

Pamiatky a turistické ciele mesta Bar

Mezi najvýznamnejšie pamiatky v meste Bar patrí bývalé letné sídlo čiernohorského kráľa Nikolu (zámoček Topolica) , v ktorom je teraz Vlastivedné múzeum (Zavičajni muzej) . Kaštieľ s múzeom stojí v niekdajšom Nikolovom parku, kde v arboréte rastie okolo 80 druhov exotických drevín. V blízkosti sú zakonzervované základy kostola z 6. až 8. storočia n.l. Blízko stanice si môžete prezrieť súpravu tzv. malého vlaku "Ćíro", ktorý tu v minulosti chodil. Navštíviť môžete Vlastivedné múzeum alebo Umeleckú galériu V.A. Leboviće. Bar počas roka hosťuje mnoho rôznych festivalov.

Pláže

Najlepšie kúpanie je na pláži Topolica, ktorá je známa tiež ako Mestská pláž (Gradska plaža) a ktorá je dlhá 750 m. Na jej konci je jachtársky prístav. Ďalej je to pláž Žukotrljica nazývaná tiež Šušanj, ktorá je tvorená okruhliakmi a tiahne sa v dĺžke 2 km. Vyhľadávaná je aj neďaleká Červená pláž (Crvena plaža) , ktorá je údajne najkrajšia pláž miestnej riviéry.

Plusy

kľud
pobyt pri mori

Mínusy

neznesiteľné letné teploty

Vhodné pre

business
nakupovanie
poznávanie histórie
aktívnu dovolenku

Zaujímavosti

cirkevné pamiatky

Aktivity

kayaking
jazda na koni
rybárčenie
rafting


Informácie a fakty

GPS: 42.0985, 19.0947
Nadmorská výška: 6 m
Najbližšie letisko: Podgorica Airport, 32 km
Najbližšie hranice: Albánsko, 18 km
Pobrežie: Jadranské more
Vzdialenosť od hlavného mesta: Podgorica, 41 km
Dátum poslednej aktualizácie: 22.10.2012 5:31:25

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.bar.me/

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: kľud, pobyt pri mori, golfové ihriská, rodisko významných osobností, sauna, lesy, mierne klíma
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: horšia dopravná dostupnosť

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Bar: Recenzie

Bar zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

BarSutomore (6km)Canj (11km)Petrovac na Moru (17km)Ulcinj (21km)Miločer (24km)Sveti Stefan (24km)Donji Štoj (27km)Budva (30km)

Webmap: 1 2 3