TIXIK.sk » Veselí nad Moravou » Baťov kanál

Baťov kanál ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Baťov kanál: Strážca pobytu
Baťov kanál Mapa Mapa hotelov v Baťov kanál

Baťov kanálBaťov kanál

Súvisiace témy

Baťov kanál: Fotografie

Odporúčané hotely Baťov kanál


Zobraziť všetky »


Baťov kanál: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Baťov kanál Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Baťov kanál a doprava


Turistické informácie

Kategória: Technické pamiatky, Aktuálny čas: 06:11:23, Oficiálne WWW stránky :

Baťov kanál je unikátna vodná cesta vybudovaná na konci 30. rokov 20. storočia. Nachádza sa na juhovýchodnej Morave, medzi mestami Kroměříž a Hodonín , v Českej republike .

Čriepky z histórie

Baťov kanál bol vytvorený pre účely nákladnej plavby. Vybudovaný bol v rokoch 1935 - 1938. Pôvodne slúžil predovšetkým na prepravu lignitu z Ratíškovických baní, ktoré vlastnila, dnes už svetoznáma, firma Baťa.

Súčasnosť

V súčasnosti je Baťov kanál využívaný na rekreáciu. Niektoré časti kanála vedú riekou Moravou, v niektorých lokalitách boli umelo vyhĺbené kanálové úseky. Baťov kanál je celkom 53 km dlhý. Hĺbka kanála je v priemere 1,5 m a šírka dosahuje 12 m. Na tejto vodnej ceste je postavených 50 mostov. Prevádzku na Baťovom kanále obmedzuje prevádzkový poriadok plavebných komôr (13 stavidiel) . Je možné sa tu previesť na väčšej výletnej lodi, alebo si v požičovni požičať menšiu loď. Na kanále funguje celkom 8 požičovní lodí. Loď si môže zapožičať každá osoba staršia ako 18 rokov a po krátkom preškolení vyjsť na hladinu kanála. Oficiálna sezóna začína na Baťovom kanáli 1. mája a končí 28. októbra. Pokiaľ ale počasie dovolí, funguje prevádzka na kanáli aj mimo tohto obdobia. Pozdĺž Baťovho kanálu sa nachádza veľa cyklotrás.

Aktuálna prevádzka

Prevádzku Baťovho kanála obmedzuje, ako už bolo spomenuté, len prevádzkový poriadok plavebných komôr. Tie fungujú len v danú dobu. Ich aktuálne prevádzkovú dobu nájdete TU .


Informácie a fakty

GPS: 48.9568, 17.379
Nadmorská výška: 168 m
Youtube - adresa videa:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-19 19:34:17

Baťov kanál: Recenzie

Baťov kanál zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Veselí nad Moravou (0.5km)Ostrožská Nová Ves (7km)Hluk (11km)Milotice (17km)Uherské Hradiště (14km)Staré Město (14km)Buchlovice (15km)Hradčovice (18km)Kyjov (20km)

Webmap: 1 2 3