TIXIK.sk » Česko » Liberecký kraj » Liberec » Bazilika Panny Márie Hejnice

Bazilika Panny Márie Hejnice ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Bazilika Panny Márie Hejnice: Strážca pobytu
Bazilika Panny Márie Hejnice Mapa Mapa hotelov v Bazilika Panny Márie Hejnice

Bazilika Panny Márie HejniceBazilika Panny Márie Hejnice

Súvisiace témy

Bazilika Panny Márie Hejnice: Fotografie

Odporúčané hotely Bazilika Panny Márie Hejnice


Zobraziť všetky »


Bazilika Panny Márie Hejnice: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Bazilika Panny Márie Hejnice Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Bazilika Panny Márie Hejnice a doprava
Bod Trojzemí25km
Chalupa pod hradom Valdstejn34km
Svijany Brewery35km
Korecký vrch55km
Synagogue Jičín50km


Turistické informácie

Kategória: Katedrály, Aktuálny čas: 21:27:52, Nadmorská výška: 376m, Adresa: Klášterní 1, 463 62 Hejnice, Česko

Bazilika Navštívenia panny Márie sa nachádza v meste Hejnice. Jedná sa o barokový kostol a bol postavený v miestach starého pútnického miesta. Podľa povesti chudobný remeselník, ktorý mal chorú ženu, v miestach dnešného kostola pri hľadaní dreva zaspal. Vo sne uvidel anjelov, ktorí mu povedali, že pokiaľ prinesie na miesto kde zaspal obrázok Matky Božej, jeho žena sa uzdraví. Remeselník zavesil na určený strom, lipu, drevenú sošku panny Márie a podľa povesti sa žena uzdravila. Dobrá správa sa rýchlo rozšírila do kraja a na miesto začali chodiť ľudia prosiť o pomoc. V roku 1211 bola lipa zoťatá a na jej mieste bola postavená drevená kaplnka. V roku 1252 bola kaplnka prestavaná na kamennú kaplnku. Kaplnka sa stále rozširovala a v roku 1498 tu bol vysvätený kostol. V 16. storočí bol kostol uzavretý. Majiteľmi panstva , kde stál kostol boli protestanti. V roku 1622 panstvo získal Albrecht z Valdštejna a kostol bol opäť otvorený. Po vražde Albrechta z Valdštejna získali panstvo Gallasovia. V rokoch 1692 až 1696 nechali v susedstve kostola vystavať františkánsky kláštor. Gallasovia kláštorný areál stále rozširovali. Po smrti grófa Gallasa nechala jeho žena v roku 1698 vybudovať v miestach zjavenia rodinnú hrobku. V roku 1721 bola zahájená stavba barokového chrámu. Bazilika bola dokončená v roku 1725. Za vlády Márie Terézie a Jozefa I. bol kláštorný areál pustý a značne chátral. Začiatkom 20. storočia bola bazilika vďaka grófovi Clam-Gallasovi zrekonštruovaná a boli obnovené tradičné púte. V roku 1950 boli z kláštora opäť vyhnaní mnísi a areál začal opäť chátrať. V roku 1990 bola zahájená celková rekonštrukcia kláštora. V roku 2001 bol kláštor znovu vysvätený.

Informácie a fakty

GPS: 50.8757, 15.1827
Nadmorská výška: 376 m
Doprava z letiska:
Nadmorská výška:
Dátum poslednej aktualizácie: 19.10.2012 19:15:19

Bazilika Panny Márie Hejnice: Recenzie

Bazilika Panny Márie Hejnice zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Raspenava (6km)Frýdlant (9km)Bedřichov (10km)Janov nad Nisou (12km)Chrastava (16km)Liberec (15km)Horní Polubný (16km)Desná (16km)Lučany nad Nisou (15km)

Webmap: 1 2 3