TIXIK.sk » Mestá » Nórsko » Hordaland » Bergen

Bergen - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Bergen: Strážca pobytu
Bergen Mapa Mapa hotelov v Bergen

BergenBergen

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Nórska, Bergen - satelitná mapa, Bergen - penzióny, Bergen - luxusné ubytovanie, Bergen - lacné ubytovanie, Autopožičovne Bergen, Bergen: Fotografie

Odporúčané hotely Bergen


Zobraziť všetky »


Bergen: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Bergen Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Bergen a doprava
Nygårds skoleŠkola0.1km
Bergen KunstmuseumMúzeá0.2km
Bergen KunsthallMúzeá0.2km
Lille LungegårdsvannetJazerá0.2km
Muzeum umění BergenMúzeá0.3km
Bergen Offentlige BibliotekKnižnice0.3km
Kunstmuseene i BergenMúzeá0.3km
Stenersens SamlingMúzeá0.3km
Vestlandske KunstindustrimuseumMúzeá0.3km
Natural History CollectionsMúzeá0.4km
BergenVlakové stanice0.4km
Veteran bensinstasjonMúzeá0.4km
Det matematisk-naturvitenskapelige fakultetsbiblioKnižnice0.4km
Bergen LepramuseumMúzeá0.4km
Lepramuseet St Jørgens HospitalMúzeá0.5km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 20:17:51, Telefón: +47 55 29 64 64, Oficiálne WWW stránky :

Prístavné mesto Bergen leží na západnom pobreží južného Nórska v provincii Hordaland. Hovorí sa mu brána k fjordom. Bergen je vhodnou základňou pre turistické výlety hlavne k malebným Sunnfordu a Nordfjordu. Je to druhé najväčšie mesto Nórska, žije tu 235 000 ľudí.

História mesta

Bergen dostal mestské práva v roku 1070 od kráľa Olavi Kyrre. V 13. storočí sa stal Bergen hlavným mestom ríše Norgesveldet, ku ktorej patrili okrem Nórska aj Island, Grónsko a časť Škótska. V období hanzy sa stal Bergen spolu s niektorými nemeckými mestami významným centrom obchodu. Po období úpadku v 15. storočí sa Bergen znovu prebudil k životu, hlavne vďaka rozmachu tunajšieho lodiarstva. Stred mesta tvoria zhruba dve oblastí, a síce prístavná štvrť Bryggen ležiaca na sever od prístavu Vagen, a samotné centrum Bergenu ležiace južne.

Centrum mesta Bergenu

Táto oblasť ležiaca na juh a východ od prístavu predstavuje samotný stred mesta. Srdcom tejto časti Bergenu je jazero Lille Lungegardsvann, ktoré obklopuje park so stromami a rododendronami. Jazero a park sú oázou pohody a pokoja a môžete sa odtiaľ vydať na prehliadku miestnych pamätihodností. Na južnej strane jazera sú sústredené najvýznamnejšie galérie a múzea v Bergenu. Patrí k nim najmä Bergen Kunstmuseum, Vestlandske Kunstindustrimuseum, Bergens Kunsthall, Bergen Museum de Kulturhistoriske Samlinger, Bergen Museum de Naturhistoriske Samlinger a Bergens Sjofartsmuseum. Na západnej strane jazera leží Festplassen, námestie s hudobným pavilónom, kde sa konajú rôzne slávnosti. Z Festplassenu vedie bulvár Ole Bulle Plass až k Národnému divadlu, ktoré sídli v nádhernej secesnej budove. Ak sa vydáme ďalej na západ, môžeme obdivovať napríklad budovu Muren (Hradná brána) , kde je dnes múzeum, alebo môžete navštíviť kultúrne centrum USH, rozľahlý komplex súčasného umenia. K najznámejším turistickým atrakciám v Bergenu patrí aj tzv. Akvariet alebo akvárium so zbierkou sladkovodných aj morských rýb. V centre mesta sa nachádzajú aj dva významné kostoly, a síce Korskirken a Domkirken.

Prístavná štvrť Bryggen

Táto časť mesta leží severne od prístavu Vagen, medzi bryggenskou hrádzou a ulicou Ovregaten, lemovanou pôvabnými drevenými hanzovným domy. Nájdeme tu najvýznamnejšie pamiatky Bergenu. Starobylým dreveným skladištiam na severnej strane prístavu Bryggen sa kedysi hovorilo Tyskebryggen alebo Nemecké prístavisko, po 400 rokov bolo totiž súčasťou nórskeho hanzového obchodu. Už dlho predtým, než sa tu objavili prvý kupcovia nemeckej hanzy, bola táto štvrť centrom obchodu s rybami. Stredoveké štítové domy niekoľkokrát v histórii spustošil požiar, naposledy v roku 1955. Medzi pamiatky tejto časti mesta patrí popri hanzovných domoch aj Sieň kráľa Hákona, kostol Mariakirken, Bryggens Museum, nórske rybárske múzeum a Hanseatiske Museum. Po požiaroch znovu vybudované staré mesto Bryggen , so svojimi úzkymi uličkami z drevených fošní, bolo v roku 1979 zapísané medzi pamiatky UNESCO .

Plusy

milí ľudia
mesto s kozmopolitným charakterom
prevažne dobré počasie
skvelé jedlo
živá a zábavná destinácia
krásne scenérie
osobitá miestna atmosféra
koncerty
umelecké galérie
má zábavný park

Mínusy

neznesiteľné letné teploty
nepríjemne chladno v zime
často prší
časté fronty
výskyt podvodov na turistov

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
nočný život
plavby
umenie
štúdium
aktívnu dovolenku
karnevaly
temnú turistiku
zdravotnú turistiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra
historické centrum

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká
medzinárodné letisko

Business travel (priemysel)

automobilový
olejársky


Informácie a fakty

GPS: 60.3883, 5.3282
Počet obyvateľov: 2 600
Rok založenia mesta: 1070
Pobrežie: Severné more, 3 km
Dátum poslednej aktualizácie: 26.10.2012 16:09:37

Bergen: Recenzie

Bergen zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

BergenEidsvåg (5km)Osøyro (24km)Manger (32km)

Webmap: 1 2 3