TIXIK.sk » Nemecko » Berlín » Berlín » Berlínska televízna veža

Berlínska televízna veža ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Berlínska televízna veža: Strážca pobytu
Berlínska televízna veža Mapa Mapa hotelov v Berlínska televízna veža

Súvisiace témy

Berlínska televízna veža: Fotografie

Odporúčané hotely Berlínska televízna veža


Zobraziť všetky »Berlínska televízna veža: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Berlínska televízna veža Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Berlínska televízna veža a doprava
Zámocký hotel Grunewald10km
Zámok Charlottenhof30km
Tropical Islands58km


Turistické informácie

Kategória: Rozhľadne, Aktuálny čas: 13:01:19, Adresa: Panoramastraße 1a, Berlin, Nemecko, Telefón: +49 30/2475750, Oficiálne WWW stránky :

Berlínska televízna veža je televízny vysielač a vyhliadková veža v nemeckom hlavnom meste Berlín . Nachádza sa v centre mesta, neďaleko námestia Alexanderplatz, v ulici Panoramastraße 1.

Otáčajúca sa reštaurácia

Berlínska televízna veža bola postavená v rokoch 1965-1969 Nemeckou demokratickou republikou. Pôvodná výška veže bola 365 m. Po inštalácii novej antény v 90. rokoch 20. storočia sa výška zmenila na 368 m. Berlínska televízna veža je tak štvrtou najvyššou voľne stojacou stavbou v Európe. Nachádza sa tu pozorovateľňa a otáčajúca sa reštaurácia v strede gule. Reštaurácia sa otočí raz za 20 minút. Pôvodne sa otáčala raz za hodinu, ale rýchlosť bola najprv zdvojnásobená a potom strojnásobená. Niekoľko metrov pod reštauráciou sa vo výške 204 metrov nachádza pozorovateľňa. Odtiaľ je za pekného počasia vidieť až do vzdialenosti 42 km od veže. Hore sa dostanete dvoma výťahy, ktoré vás vyvezú za 40 sekúnd. Zaujímavosťou je, že v minulosti slúžila Berlínska televízna veža komunistickej propagande. Bývalá komunistická vláda totiž uviedla, že veža, ktorá prevýši veže všetkých kostolov, je symbolom pokroku víťaziaceho nad stredovekom. Po dostavaní sa ale ukázalo, že štruktúra a použitý materiál spôsobujú, že za jasného slnka vytvára svetlo na guli veže obrovský zlatý kríž, ktorý sa stal pre kresťanov symbolom nezničiteľnosti Kristovej cirkvi.

Praktické informácie

Berlínska televízna veža je prístupná od marca do októbra denne od 9 hodín do polnoci. Od novembra do februára je otvorené tiež denne od 10 do 24 hodín. Vstupné stojí 10,50 EUR pre dospelých a 6,50 EUR pre deti do 16 rokov. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Berlínska televízna veža ponúka tiež špeciálnu VIP vstupenku, ktorá stojí 18,50 EUR pre dospelých a 10,50 pre deti. Každopádne je vhodné, ak sa sem vydáte, vopred si obyčajné či VIP vstupenky zarezervovať, aby ste sa vyhli prípadným radom.

Doprava

Berlínska televízna veža je dostupná najlepšie autobusom, električkou alebo metrom. K veži jazdia autobusy č. M48, 100, 200, 248, N5 a N8. Metrom sa sem dostanete linkou U2, U5 a U8. Ak si zvolíte električku, využite linky M4, M5 a M6. Berlínska televízna veža je dostupná aj autom. Využiť môžete niektoré z neďalekých parkovísk. Ich mapku nájdete na oficiálnych stránkach veže. Jedná sa o parkovisko - Parkhaus Hotel "park inn ", Parkhaus" Rathauspassagen "Grunerstraße, Parkplatz Otto-Braun-Straße a Parkhaus" Alexa "Alexanderstraße.


Informácie a fakty

GPS: 52.5211, 13.41
Nadmorská výška: 40 m
Telefón:
Typ vyhliadky:
Charakter stavby:
Dátum vzniku:
Nadmorská výška:
Architekt:
Rozsah výhľadu:
Otvorené:
Celková výška rozhľadne (m):
Dátum poslednej aktualizácie: 19.10.2012 19:22:29

Berlínska televízna veža: Recenzie

Berlínska televízna veža zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Berlín (0.4km)Ahrensfelde (13km)Schildow (13km)Hoppegarten (17km)Grossziethen (14km)Schönefeld (16km)Mühlenbeck (16km)Seeburg (20km)Falkensee (22km)

Webmap: 1 2 3