TIXIK.sk » Ostrovy » Francúzska Polynézia » Bora Bora

Bora Bora, Francúzska Polynézia - cestovný sprievodca

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Bora Bora: Strážca pobytu
Bora Bora Mapa Mapa hotelov v Bora Bora

Bora BoraBora Bora

Súvisiace témy

Bora Bora: Fotografie

Odporúčané hotely Bora Bora


Zobraziť všetky »


Bora Bora: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Bora Bora Mapa Plánovač výletu na mieru
Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Bora Bora a doprava


Turistické informácie

Kategória: Ostrovy, Aktuálny čas: 11:49:39

Bora Bora je jeden z najkrajších a najznámejších ostrovov Spoločenských ostrovov v súostroví Francúzska Polynézia . Leží približne 280 km od Tahiti.

Základné fakty

Bora Bora je poloatol, čo znamená, že uprostred bývalého krátera je koralový útes s plytkou vodou. Okolo sa potom týčia zvyšky sopečného krátera. Ostrov Bora Bora zaberá rozlohu 40,3 km2. Najvyšší vrchol je Mt. Otemanu, ktorý dosahuje nadmorskú výšku 725 m. Veľká časť ostrova je pokrytá džungľou, ale sú tam aj údolia, v ktorých rastú obrovské gaštany a banánovníky. Pobrežie je porastené kokosovými palmami a ibištekmi.

Pohľad do histórie

Bora Bora bol osídlený asi pred 1100 rokmi Polynézanmi, ktorí tu žijú dodnes. Prvý z Európanov, ktorý pristál na ostrove Bora Bora, bol v roku 1722 Holanďan Jacob Roggeven. Ďalší, kto priplával k ostrovu, bol známy James Cook. Stál na pôde tohto ostrova v roku 1769 a v roku 1777. Od roku 1895 patrí Bora Bora Francúzskej Polynézii. Za 2. svetovej vojny bol ostrov základňou amerického letectva. V dnešnej dobe žije ostrov Bora Bora hlavne z cestovného ruchu, ale aj z vývozu vanilky, perleťoviny a kokosových orechov.

Turistické atrakcie

Každý rok zavítajú na Bora Bora tisícky turistov. Na ostrove sú dve hlavné centrá, a to Vaitape a Matira. Bora Bora ponúka krásne pláže s bielym pieskom. Patrí medzi 10 najkrajších pláží sveta vďaka azúrovo modrej vode a krásnemu korálovému útesu. Ostrov môžete preskúmať buď sami alebo so sprievodcom, čo sa odporúča, pretože cesty na ostrove nie sú značené. Docestovať na Bora Bora môžete niekoľkými spôsobmi, a to na bicykli, autom alebo pešo. Podnikajú sa tu výlety na dve najvyššie hory ostrova - Pahia a Mt. Otemanu. K obľúbeným športovým aktivitám na ostrove Bora Bora patrí paragliding, jazda na kajaku, vodné lyžovanie, vodné bicykle, windsurfing, plážový volejbal, jazda na vodnom skútri a potápanie. Veľmi vyhľadávaný je aj výlet na lodi s preskleným dnom, kde môžete pozorovať barakudy, murény, korytnačky, žraloky, apod.

Kultúrny a spoločenský život

Za zábavou je najlepšie vyraziť do mesta Vaitape, kde je sústa obchodíkov, najrôznejšie kluby a reštaurácie, kde ochutnáte miestne špeciality z morských darov. Na Bora Bora sa dostanete z letiska na ostrove Tahiti , odkiaľ lietajú pravidelné lety miestnych aerolínií. Na ostrove Bora Bora dnes žije asi 9000 obyvateľov.


Informácie a fakty

GPS: -16.5003, -151.7394
Nadmorská výška: 94 m
Na akej vode leží?:
Rozloha ostrova:
Obývaný:
Ako vznikol ostrov?:
Tvar ostrova:
Aký reliéf má ostrov?:
Je pobrežie členité?:
Vedie sem cesta z pevniny?:
Vedie sem most zo susedného ostrova?:
Dátum poslednej aktualizácie: 25.10.2012 8:00:52

Bora Bora: Recenzie

Bora Bora zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí