TIXIK.sk » Mestá » Veľká Británia » England » Brighton and Hove » Brighton

Brighton - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Brighton: Strážca pobytu
Brighton Mapa Mapa hotelov v Brighton

BrightonBrighton

Súvisiace témy

Brighton - satelitná mapa, Brighton - penzióny, Brighton - luxusné ubytovanie, Brighton - apartmány, Brighton - lacné ubytovanie, Autopožičovne Brighton, Brighton: Fotografie

Odporúčané hotely Brighton


Zobraziť všetky »


Brighton: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Brighton Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Brighton a doprava
Mechanical Memories Amusement MuseumMúzeá0.1km
24 Hour MuseumMúzeá0.1km
Old Steine GardensZáhrady0.2km
Old Police Cell MuseumMúzeá0.3km
War MemorialPamätník0.2km
Brighton Fishing MuseumMúzeá0.3km
Dorset Gardens Methodist ChurchKostol0.3km
The Marlborough TheatreDivadlo0.4km
Dorset GardensZáhrady0.4km
Brighton Regency SynagogueSynagógy0.5km
St Mary's VicarageNáboženstvo0.6km
St Mary the VirginNáboženstvo0.6km
Pavilion TheatreDivadlo0.5km
Muzeum a umělecká galerie BrightonMúzeá0.5km
Brighton Theatre RoyalDivadlo0.5km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 22:14:02, Telefón: +44 1273 208113

Mesto Brighton je jedno z najväčších pobrežných letovísk vo Veľkej Británii . Toto mesto na južnom pobreží je turistami vyhľadávaným cieľom, ktoré ponúka mnoho hotelov, reštaurácií a zábavných centier, ale aj pamiatky a jazykové školy. Dnes (2011) v Brightone žije okolo 480 tisíc obyvateľov.

Pohľad do histórie

Až do 18. st. bol Brighton iba rybárskym mestečkom bez väčšieho významu. Okolo roku 1740 miestny lekár Richard Russell začal propagovať morskú vodu ako zdravotne blahodarnú. O niekoľko rokov neskôr začali do Brightonu prichádzať návštevníci z okolia, a predovšetkým z hlavného mesta Londýna . To viedlo k výstavbe hotelov, reštaurácií a zábavných centier. Na konci 18. storočia si vznikajúce letovisko obľúbil princ regent, ktorý sa neskôr stal kráľom Jurajom IV. Trávil tu veľa času a nechal postaviť exotický a nákladný Kráľovský palác (Royal Pavilion) . Tým bol rozvoj mesta predurčený. Len pre predstavu, v roku 1801 žilo v meste 7 tisíc obyvateľov, zatiaľ čo o sto rokov neskôr už viac ako 120 tisíc obyvateľov.

Pamiatky v meste Brighton

Každý návštevník Brightone by mal navštíviť Kráľovský palác (Royal Pavilion) . Akonáhle do tohto paláca vstúpite, budete si myslieť, že ste sa ocitli niekde v Indii, a budete hľadať Aladina na lietajúcom koberci. Každá izba má svoju jedinečnú orientálnu výzdobu. Pri prechádzke po pobreží určite neprehliadnite brightonské mólo, Brighton Palace Pier (celým názvom The Brighton Marine Palace and Pier) , kde je zábavný park, reštaurácie, butiky a kaviarničky. Najstaršia stavba v meste je kostol sv. Mikuláša z 11. storočia. V meste sa nachádza niekoľko múzeí, napríklad Brighton Museum and Art Gallery alebo Brighton Fishing Museum.

Turistické atrakcie

Ak chcete vdýchnuť atmosféru pôvodnej rybárskej dedinky, zavítajte do Brighton Lanes. Budete sa preplietať starými úzkymi uličkami, ktoré sú plné romantických kaviarní, butikov, obchodíkov so starožitnosťami a šperkami. Celú atmosféru dokresľuje živá hudba, prevažne jazzová, priamo v uličkách. Nielen deti nadchne morské centrum Sea Life Centre, kde si môžete pohladiť niektoré morské živočíchy, prezrieť si žraloky alebo sa pozrieť do sveta kapitána Nema. Veľkým zážitkom je tunel, ktorý vedie pod najväčším akváriom. V tesnom susedstve mesta Brighton leží malá čarovná dedinka Rottingdean. Táto malebná historická dedinka je známa ako rodisko spisovateľa R. Kiplinga, autora Knihy džunglí. Mnoho návštevníkov z celého sveta mierí do Brightonu za vzdelaním, a to predovšetkým za výukou anglického jazyka. Môžete si tu vybrať z veľkého množstva škôl a spojiť štúdium s krásou a pohodou mesta. Ak budete unavení učením alebo nachozenými kilometrami pri prehliadke mesta, zavítajte na pláž alebo do jedného z mnohých parkov, ktoré sú v Brightone hojne vyhľadávané. Pláže ponúkajú okrem odpočinku aj mnoho aktivít, ako je plávanie, plachtenie, volejbal, basketbal alebo cyklistiku. Milovníci adrenalínových zážitkov tu nájdu zábavu aj tohto druhu.

Brighton - mesto festivalov

Rôzne festivaly prebiehajú v meste celý rok. Medzi najväčšie patria umelecké festivaly, ako sú Brighton Festival, Brighton Festival Fringe, Artists Open Houses alebo The Great Escape. Medzi ďalšie populárne patria The Charleston Festival, Radical Bloomsbury Exhibition, Heroes Run, Kite Festival a ďalšie. Ak plánujete cestu do Brightonu, určite pred odchodom nahliadnite do programu festivalov.

Plusy

mierne klíma

Vhodné pre

štúdium


Informácie a fakty

GPS: 50.8192, -0.1372
Nadmorská výška: 7 m
Počet obyvateľov: 200 000
Najbližšie letisko: London Gatwick Airport, 47 km
Vzdialenosť od hlavného mesta: Londýn, 85 km
Dátum poslednej aktualizácie: 22.10.2012 6:36:48

Brighton: Recenzie

Brighton zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

BrightonRottingdean (6km)Shoreham-by-Sea (10km)Lewes (12km)Newhaven (13km)Hassocks (12km)Worthing (16km)Burgess Hill (15km)Alfriston (21km)

Webmap: 1 2 3