TIXIK.sk » Hrady a zámky » Veľká Británia » England » Westminster » Londýn » Buckinghamský palác

Buckinghamský palác ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Buckinghamský palác: Strážca pobytu
Buckinghamský palác Mapa Mapa hotelov v Buckinghamský palác

Buckinghamský palácBuckinghamský palác

Súvisiace témy

Buckinghamský palác: Fotografie

Odporúčané hotely Buckinghamský palác


Zobraziť všetky »


Buckinghamský palác: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Buckinghamský palác Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Buckinghamský palác a doprava
St. James PalaceHrady a zámky0.5km
Palace of WestminsterHrady a zámky1km
Tattershall CastleHrady a zámky2km
Lambeth PalaceHrady a zámky2km
The Albert PalaceHrady a zámky3km
Winchester PalaceHrady a zámky4km
Vanbrugh CastleHrady a zámky10km
Alexandra PalaceHrady a zámky10km


Turistické informácie

Kategória: Hrady a zámky, Aktuálny čas: 17:47:53, Adresa: 7 Buckingham Gate, City of Westminster, SW1E, UK, Oficiálne WWW stránky :

Buckinghamský palác (Buckingham Palace) je oficiálne sídlo britského panovníka. Nachádza sa v centre mesta Londýn , vo Veľkej Británii . Palác je miestom konania významných akcií štátneho významu, oficiálnych štátnych návštev a predovšetkým veľká turistická atrakcia. V priestore pred Buckinghamským palácom sa Briti zvyčajne zhromažďujú v časoch národných slávností alebo národného smútku.

História

Palác, ktorý tvorí centrálnu časť palácového komplexu - je veľkolepá klasicistická budova s ​​mohutnou fasádou. Je ozdobený korintskými stĺpmi. Objekt bol postavený pre vojvodu z Buckinghamu v roku 1703 na mieste pôvodného Göring House z roku 1633. O niekoľko desaťročí neskôr začal plniť funkciu oficiálneho kráľovského sídla. V rokoch 1826 až 1830 bol prebudovaný podľa návrhu architekta Johna Nasha. V roku 1837, keď na trón nastúpila kráľovná Viktória, sa Buckinghamský palác stal hlavným kráľovským sídlom a prešiel zásadnou rekonštrukciou a modernizáciou. Dnešný vzhľad - zdobená tanečná sála, veľké schodisko, veľká vstupná hala, mramorová sieň, vestibul a galérie v štýle Belle Epoque, s prevažujúcimi farbami smotanovo žltou a zlatou však pochádza až zo začiatku 20. storočia, z obdobia vlády kráľa Eduarda VII. a kráľa Juraja V. Počas druhej svetovej vojny bol palác sedemkrát bombardovaný. Jedna z leteckých bômb dopadla do vnútorného nádvoria v čase, keď boli v paláci prítomní kráľ Juraj VI. a kráľovná Alžbeta. V roku 1940 bola bombardovaním úplne zničená palácová kaplnka.

Interiéry

Hlavné miestnosti paláca, súbor štátnych komnát - hudobný salón, modrý salón a biely salón - sú na prvom poschodí západného krídla. Táto skupina miestností je prepojená 50 m dlhou obrazovou galériou, v ktorej sa nachádzajú obrazy významných umelcov (Rembrandta, van Dycka, Vermeera, Rubensa i.) Ďalej je tu zelený salón a trónna sála, ktoré sa používajú iba pre oficiálne príležitosti. Priamo pod štátnymi komnatami je niekoľko menších miestností-pološtátnych komnát, ktoré sa používajú pre obedy a súkromné ​​audiencie. Niektoré z nich sú pomenované po významných hosťoch (napr. komnata 1844, ktorej názov je spojený s návštevou ruského cára Mikuláša I. Uprostred tejto skupiny miestností sa nachádza oblúkový salón, ktorým prechádzajú tisíce hostí na záhradné slávnosti, ktoré usporadúva kráľovná. Súkromné ​​priestory, ktoré používa sama kráľovná, sa nachádzajú v severnom krídle paláca. V prízemí severného krídla, v tzv. belgických komnatách, bývajú ubytované hlavy štátov, ktoré prichádzajú na oficiálnu návštevu do Spojeného kráľovstva. Východné krídlo paláca, najmä jeho červená jedáleň, čínska jedáleň a žltý salón sú vybavené zariadením Brightonského pavilónu v orientálnom štýle.

Zaujímavé fakty

Uvádza sa, že Buckinghamský palác mal v roku 1999 celkovo 19 štátnych komnát, 52 spální, 188 spální pre personál, 92 kancelárií a 78 kúpeľní.

Významné udalosti

Buckinghamský palác je miestom, kde sa koná celý rad dvorných ceremónií. Napríklad nástup do úradu alebo povýšenie do rytierskeho stavu, štátna recepcia v prvý deň návštevy hlavy štátu, formálna večera pre zahraničných diplomatov, prijatie veľvyslancov, a iné. Pri všetkých akciách tvoria stráž príslušníci kráľovskej stráže (Yeomen Warders) v tradičných uniformách. Za palácom sa rozkladajú rozsiahle záhrady. Najväčšou akciou v paláci je záhradná slávnosť, na ktorú býva pozvaných až 9 000 osôb. V susedstve paláca sú kráľovské garáže a stajne, v ktorých je umiestnený aj zlatý kráľovský kočiar, ktorý sa používa len pri korunovácii alebo pri oslave výročia korunovácie.

Prístup pre verejnosť

Buckinghamský palác slúži ako víkendové sídlo pre kráľovnú a jej manžela. Až do 90. rokov minulého storočia býval po väčšinu roka pre verejnosť zatvorený. Ročne ho navštívi asi 360 tisíc ľudí. Prostriedky zo vstupného sa používajú na rekonštrukciu štátnych komnát zámku Windsdor, ktoré boli zničené požiarom. Buckinghamský palác je vďačným turistickým cieľom, pretože vidieť na vlastné oči striedanie stráží je udalosť, ktorú si máloktorý turista nechá ujsť.


Informácie a fakty

GPS: 51.5009, -0.1427
Nadmorská výška: 18 m
Typ objektu:
Rok založenia:
Adresa URL - cenník vstupného:
Adresa URL : otváracia doba:
Súčasné využitie objektu:
Jednalo sa o majetok panovníka?:
Súčasný stav:
Je objekt verejne prístupný?:
Služby a možnosti:
Dátum poslednej aktualizácie: 25.10.2012 8:08:08

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: www.royal.gov.uk/TheRoyalResidences/BuckinghamPalace/BuckinghamPalace.aspx

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Rok založenia: 1825
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Atrakcie: kaplnka, zámocký park, knižnica
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Súčasné využitie objektu: múzeum, hotel
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Jednalo sa o majetok panovníka?: Áno
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Služby a možnosti: svadby
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Súčasný stav: ruiny
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Typ objektu: palác, pevnosť

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Buckinghamský palác: Recenzie

Buckinghamský palác zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Londýn (4km)Kew (10km)Mitcham (11km)Twickenham (15km)Hounslow (16km)Southall (16km)Teddington (16km)Croydon (15km)Wallington (16km)

Webmap: 1 2 3