TIXIK.sk » Mestá » Burgas

Burgas - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Burgas: Strážca pobytu
Burgas Mapa Mapa hotelov v Burgas

BurgasBurgas

Súvisiace témy

Burgas - satelitná mapa, Autopožičovne Burgas, Burgas - luxusné ubytovanie, Burgas - lacné ubytovanie, Burgas - penzióny, Burgas: Fotografie

Odporúčané hotely Burgas


Zobraziť všetky »


Burgas: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Burgas Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Burgas a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 05:37:22, Telefón: +359 56/879 400, Oficiálne WWW stránky :

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku . Nachádza asi 36 km od mestečka Nesebar a približne 20 km od letoviska Sozopol , na pobreží Čierneho mora. Burgas je dôležité turistické a priemyselné centrum Bulharska .

Pohľady do histórie

Prístavné mesto Burgas založili Gréci pod názvom Pirgos, a to zo strategických dôvodov. Z mesta Burgas sa stal čoskoro významný prístav s vojenskou posádkou. V 14. storočí prevzali vládu nad mestom Osmani. V 17. storočí mal Burgas približne 3000 obyvateľov. V tejto dobe získalo mesto aj svoj názov Burgas. Nový prístav bol vybudovaný v rokoch 1894 - 1903. Vďaka nemu mesto zažilo veľký rozvoj. Prekvital obchod a Burgas sa stal centrom celej oblasti. V roku 1903 tam bola privedená aj železnica a vznikali nové závody na spracovanie ropy a chemických látok. Od 20. storočia má Burgas aj niekoľko univerzít. Po páde socialistického režimu sa v meste Burgas a v jeho okolí začal výrazne rozvíjať cestovný ruch a turistika. Burgas má aj vlastné medzinárodné letisko, z ktorého sa dostanete do všetkých turistických destinácií na pobreží Čierneho More. V súčasnosti obýva Burgas 212 000 obyvateľov.

Turistické zaujímavosti

V centre mesta Burgas nájdete zaujímavé pamiatky, nápadité fontány, pomník ruského vojaka Aľjošu, najstaršie bulharské kníhkupectvo Helikon a Slobodnú univerzitu, ktorá ako jediná v krajine ponúka kurzy manažmentu a ekonómie. Na južnom okraji má Burgas mnoho prekrásnych kostolov a múzeí. Najzaujímavejší je arménsky kostol s typickou arménskou strieškou. Burgas má pomerne znečistené pobrežné vody, hoci sa stav v posledných rokoch veľmi zlepšil. Najlepšie kúpanie je na východnom brehu burgasského zálivu, kde sa nachádza veľký park, nazývaný Morské záhrady. Je v ňom množstvo pamätníkov historických osobností, vzácne stromy a fontány. Z parku sa potom dá zísť po schodoch k moru na pláž mesta Burgas.

Plusy

pobyt pri mori
mierne klíma

Doprava a dopravné možnosti

medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 42.4997, 27.4706
Nadmorská výška: 22 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-15 02:46:48

Burgas: Recenzie

Burgas zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Burgas (0km)Chernomorets (15km)Sozopol (21km)Ravda (23km)Nesebar (28km)Slnečné pobrežie (29km)Sveti Vlas (34km)Elenite (36km)Primorsko (35km)