TIXIK.sk » Mestá » Bulharsko » Burgas

Burgas - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Burgas: Strážca pobytu
Burgas Mapa Mapa hotelov v Burgas

BurgasBurgas

Súvisiace témy

Burgas - satelitná mapa, Autopožičovne Burgas, Burgas - luxusné ubytovanie, Burgas - lacné ubytovanie, Burgas - penzióny, Burgas: Fotografie

Odporúčané hotely Burgas


Zobraziť všetky »


Burgas: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Burgas Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Burgas a doprava
Burgas Opera HouseDivadlo0.6km
Natural Science MuseumMúzeá0.7km
Summer theatreDivadlo1km
Burgas beachPláže1km
Burgas Playground0.9km
Lazur StadiumŠtadióny1km
Atanasovsko LakeJazerá3km
Jazero BurgasJazerá6km
Krajmorie beachPláže6km
Sarafovo fishing PortPrístavy7km
Virgin Mary MonasteryKláštory9km
Sarafovo beachPláže8km
Burgas AirportLetiská8km
Lake AtanasovskoNárodné parky9km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 01:22:45, Telefón: +359 56/879 400, Oficiálne WWW stránky :

Burgas je štvrté najväčšie mesto v Bulharsku . Nachádza asi 36 km od mestečka Nesebar a približne 20 km od letoviska Sozopol , na pobreží Čierneho mora. Burgas je dôležité turistické a priemyselné centrum Bulharska .

Pohľady do histórie

Prístavné mesto Burgas založili Gréci pod názvom Pirgos, a to zo strategických dôvodov. Z mesta Burgas sa stal čoskoro významný prístav s vojenskou posádkou. V 14. storočí prevzali vládu nad mestom Osmani. V 17. storočí mal Burgas približne 3000 obyvateľov. V tejto dobe získalo mesto aj svoj názov Burgas. Nový prístav bol vybudovaný v rokoch 1894 - 1903. Vďaka nemu mesto zažilo veľký rozvoj. Prekvital obchod a Burgas sa stal centrom celej oblasti. V roku 1903 tam bola privedená aj železnica a vznikali nové závody na spracovanie ropy a chemických látok. Od 20. storočia má Burgas aj niekoľko univerzít. Po páde socialistického režimu sa v meste Burgas a v jeho okolí začal výrazne rozvíjať cestovný ruch a turistika. Burgas má aj vlastné medzinárodné letisko, z ktorého sa dostanete do všetkých turistických destinácií na pobreží Čierneho More. V súčasnosti obýva Burgas 212 000 obyvateľov.

Turistické zaujímavosti

V centre mesta Burgas nájdete zaujímavé pamiatky, nápadité fontány, pomník ruského vojaka Aľjošu, najstaršie bulharské kníhkupectvo Helikon a Slobodnú univerzitu, ktorá ako jediná v krajine ponúka kurzy manažmentu a ekonómie. Na južnom okraji má Burgas mnoho prekrásnych kostolov a múzeí. Najzaujímavejší je arménsky kostol s typickou arménskou strieškou. Burgas má pomerne znečistené pobrežné vody, hoci sa stav v posledných rokoch veľmi zlepšil. Najlepšie kúpanie je na východnom brehu burgasského zálivu, kde sa nachádza veľký park, nazývaný Morské záhrady. Je v ňom množstvo pamätníkov historických osobností, vzácne stromy a fontány. Z parku sa potom dá zísť po schodoch k moru na pláž mesta Burgas.

Plusy

pobyt pri mori
mierne klíma

Doprava a dopravné možnosti

medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 42.4997, 27.4706
Nadmorská výška: 22 m
Počet obyvateľov: 200 000
Pobrežie: Čierne more
Dátum poslednej aktualizácie: 15.10.2012 2:46:48

Burgas: Recenzie

Burgas zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Burgas (0km)Chernomorets (15km)Sozopol (21km)Ravda (23km)Nesebar (28km)Slnečné pobrežie (29km)Sveti Vlas (34km)Elenite (36km)Primorsko (35km)