TIXIK.sk » Mestá » Carevo

Carevo - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Carevo: Strážca pobytu
Carevo Mapa Mapa hotelov v Carevo

CarevoCarevo

Súvisiace témy

Carevo: Fotografie

Odporúčané hotely Carevo


Zobraziť všetky »


Carevo: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Carevo Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Carevo a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 04:57:06, Oficiálne WWW stránky :

Carevo je mesto a prímorské letovisko v juhovýchodnom Bulharsku . Nachádza sa v provincii Burgas na dvoch malebných poloostrovoch na pobreží Čierneho mora. Carevo leží 70 km juhovýchodne od mesta Burgas . Carevo v súčasnosti obýva približne 6 000 obyvateľov.

Pohľady do histórie

Historické vykopávky antických amfor a červenej leštenej keramiky, pochádzajúce z oblasti Sýrie a severnej Afriky, dokazujú, že Carevo bolo už v 6. storočia pred n.l. významným obchodným centrom. Prvé písomné zmienky o meste, ktoré sa predtým nazývalo Vasiliko, pochádzajú z 12. storočia. V roku 1882 zničil oheň takmer celé mesto, ale už v roku 1889 malo podľa kroniky mesto 460 nových domov.

O meste

V súčasnosti patrí Carevo medzi najnavštevovanejšie letoviská na južnom bulharskom pobreží. Je veľmi pohostinné a ponúka perfektný servis pre turistov, veľa atrakcií a bohatý trh. Malé a útulné letovisko Carevo je vhodná destinácia pre rodiny s deťmi. Hlavné pláže sú menšie, ale príjemné a obklopené zeleňou. Medzi najvýznamnejšie pamiatky mesta Carevo patrí kostol Uspenie Bogorodichnoï a zvyšky starovekej pevnosti. Neďaleko mesta sa tiež nachádza najvyšší vrchol celej oblasti, ktorý sa nazýva Papia a je vysoký 502 m.

Plusy

množstvo možností na ubytovanie
kľud
okolitá príroda
pobyt pri mori
aj luxusné ubytovanie
mierne klíma

Mínusy

ďaleko od letiska

Vhodné pre

nakupovanie
aktívnu dovolenku
zdravotnú turistiku
romantiku

Aktivity

kayaking
rybárčenie


Informácie a fakty

GPS: 42.1717, 27.8488
Nadmorská výška: 29 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 02:14:27

Carevo: Recenzie

Zobraziť recenzie:
 2009-07-24 13:12:54
Do Tsareva chodíme na dovolenku radi a môžem povedať, že sme nadmieru spokojný pretože domáci sú pohostinný a dobrosrdečný ľudia. Bývanie si vždy nájdeme vďaka priateľom ktorých sme si tam už za tie roky našli. Je tam kľud ,je to pre tých ktorý si prišli na dovolenku oddýchnuť. Večernú pohodu pri domácich špecialitkách nič nenahradí. Aj večerný kuľtúrny program má svoje čaro. Všetkým vrelo odporúčam. s pozdravom Ivan a Marika.

Mestá v okolí

Carevo (0km)Velika (6km)Lozenec (5km)Varvara (7km)Kiten (10km)Ahtopol (11km)Primorsko (13km)Sinemorec (16km)Rezovo (26km)

Webmap: 1 2 3