TIXIK.sk » Mestá » Cres

Cres - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Cres: Strážca pobytu
Cres Mapa Mapa hotelov v Cres

CresCres

Súvisiace témy

Cres - penzióny, Cres: Fotografie

Odporúčané hotely Cres


Zobraziť všetky »


Cres: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Cres Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Cres a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 01:15:32

Cres je najväčšíe a najvýznamnejšíe mestečko na rovnomennom chorvátskom ostrove . Leží v jeho strednej časti u hlboké a chránené zátoky. Cres má cca 2500 obyvateľov a v jeho blízkosti sa nachádzajú oba trajektové prístavy na ostrove, Merag a Porozina , čo uľahčuje jeho dostupnosť.

História a pamiatky

Cres bol už v antických dobách dôležitým obchodným prístavom. Jeho dnešná podoba pochádza z obdobia benátskej nadvlády. Staršie časť mesta Cres, pre ktorú je charakteristická spleť úzkych uličiek, je obklopená hradbami, ktoré pochádzajú zo 14. - 16. stor. Spolu s hradbami sa v mestečku nachádzajú aj ďalšie pozoruhodné stavby, ktoré mu dodávajú malebnú atmosféru. Je to napríklad Kniežací palác (Kněžev dvor) , mestská lodžia (Gradska Loza) a brána s hodinovou vežou. Na námestí mestečka Cres si môžete prezrieť goticko-renesančný kostol Panny Márie Snežnej z 15. stor. V susednej fare sa nachádza niekoľko cenných obrazov. Na ďalšom menšom námestí stojí gotický palác rodu Petris a románsko-gotický kostol sv. Izidora (Sveti Sidari) , ktorý je patrónom mesta Cres. Za prehliadku tiež stojí františkánsky kláštor zo 14. storočia stojaci za hradbami mesta, ktorý sa pýši cenným interiérom a mnohých vzácnymi starobylými knihami.

Pláže

Pozdĺž celého zálivu v okolí mesta Cres sú krásne pláže. Pozvoľna klesajúce kamienkové a štrkové pláže sú vhodné aj pre deti. Okolité more býva pravidelne vyznamenávané Modrou vlajkou pre svoju čistotu. Na plážach môžete vyskúšať rôzne vodné a iné športy. Obľúbené sú najmä potápanie, jachting, windsurfing, loptové športy a minigolf. K dispozícii je tu aj požičovňa lodí a jácht, s ktorými sa môžete vydať objavovať okolité ostrovčeky a zátoky. Cres je tiež známy vďaka neďalekej dedinke Lubenice, kde sa po celú sezónu konajú koncerty vážnej hudby pod holým nebom.

Plusy

kľud
lesy
mierne klíma


Informácie a fakty

GPS: 44.9596, 14.4084
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:38:50

Cres: Recenzie

Cres zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

CresKrk (15km)Punat (18km)Stara Baška (22km)Martinšćica (16km)Rabac (24km)Malinska (20km)Baška (27km)Vrbnik (24km)

Webmap: 1 2 3