TIXIK.sk » Rakúsko » Tirolsko » Lienz District » Grossglockner

Grossglockner, Rakúsko - cestovný sprievodca

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Grossglockner: Strážca pobytu
Grossglockner Mapa Mapa hotelov v Grossglockner

GrossglocknerGrossglockner

Súvisiace témy

Grossglockner: Fotografie

Odporúčané hotely Grossglockner


Zobraziť všetky »


Grossglockner: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Grossglockner Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Grossglockner a doprava
Priehrady Mooserboden12km


Turistické informácie

Aktuálny čas: 06:17:47, Nadmorská výška: 3798m, Adresa: Entdecken Sie bisher unbekannte Orte:, Rakúsko

Grossglockner je najvyšší vrchol rakúskych Álp. Hora Grossglockner je vysoká 3 798 metrů. Vrchol hory nie je pre verejnosť prístupný, ale priblížiť sa k nemu môžete napríklad po platenej ceste Grossglockner Hochalpenstrasse , ktorá vedie do výšky zhruba 2 500 metrov pod vrchol Grossglockneru. Horská cesta je takmer 40 km dlhá s priemerným stúpaním 12 percent. Jedná se o jednu z najvyššie položených, verejne dostupných európskych ciest. Pri vjazde na cestu je niekoľko informačných tabúľ s otázkou, či je vaše auto skutočne v poriadku - pri výjazde sami potvrdíte, že nie sú na smiech.

Dlhá cesta a krásne výhľady

Cestou hore po ceste, bližšie pod vrchol Grossglockneru, narazíte na doslova desiatky odpočívadiel a zastávok, kde môžete skontrolovať, či sú brzdy automobilu stále v poriadku, a tiež sa môžete pokochať krásami rakúských Alp. Každá zo zastávok ponúka trochu iný pohľad na vrcholky hôr, a keď k tomu pripočítate neustále sa meniace počasie, je sa stále na čo dívať. Najvyššie dosiahnuteľný bod vysokohorskej cesty je vyhliadka Franca Josefa; nachádza sa vo výške 2 500 metrov nad morom a ponúka priamy výhľad nielen na horu Grossglockner, ale aj známy ľadovec Pasterzee , ktorý sa nachádza v doline pod vyhliadkou na Grossglockner.

Vyhliadka Franca Josefa

Vyhliadka Franca Jozefa, ktorá má k Grossglockneru najbližšie, je plne vybavené vysokohorské centrum turistiky. Je tu vybudované päťposchodové parkovisko pre turistov, nájdete tu informačné centrum i modernú reštauráciu. Môžete si prejsť múzeum, kde si zábavnou formou môžete prezrieť, ako sa tu v minulosti ťažili ťažké kovy.

Ľadovec Pasterzee

Asi najväčším lákadlom pri návšteve oblasti Grossglockneru určite zostáva ľadovec Pasterzee, nachádzajúce sa priamo pod vyhliadkou. Bohužiaľ je na ľadovci citeľne poznať globálne otepľovanie. Lanovka Glocknerbahn, ktorá vás ešte pred desiatimi rokmi zviezla zo svahu až k ľadovcu, v súčasnosti zastavuje v polovici svahu a ďalej musíte ísť pešo. Z fotografií ľadovce urobených v priebehu rokov je zrejmé, že Pasterzee sa topí, a to pomerne rýchlo - na dĺžku stráca cca 25 metrov za rok. Ak si teda chcete vychutnať vysokohorskú cestu, krásny pohľad na najvyšší vrchol Rakúska a pritom zažiť pohľad na magický ľadovec, choďte na Grossglockner čo najskôr - za desať rokov tu totiž už žiadny ľadovec nemusí byť.

Praktické informácie

Na výlet do oblasti hory Grossglockner pešo sa nezabudnite vybaviť teplým oblečením - teplota je tu až o 15 stupňov nižšia ako v nižšie položených oblastiach. Ak sa na na cestu, ktorá vedie bližšie k vrchu Grossglockner, vydáte autom, zaplatíte 28 Euro za jedno vozidlo za vjazd na cestu. Ak sa do oblasti Grossglockneru vydáte za nádherného počasia, počítajte s tým, že rovnaký nápad majú aj ďalší turisti. Dôsledkom toho môžete pred cieľovou vyhliadkou Franca Josefa uviaznuť v niekoľkých kolónach a výlet sa môže pretiahnuť na celý deň. Treba upozorniť, že vysokohorská cesta je pomerne úzka a po vjazde do prípadnej kolóny automobilov nie je takmer cesty späť .


Informácie a fakty

GPS: 47.0737, 12.696
Youtube - adresa videa:
Dátum poslednej aktualizácie: 11.10.2012 12:29:05

Grossglockner: Recenzie

Grossglockner zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Heiligenblut (12km)Matrei in Osttirol (14km)Virgen (20km)Großkirchheim (18km)Huben (18km)Hopfgarten in Defereggen (21km)Hinterbichl (28km)Kaprun (22km)Sankt Veit in Defereggen (27km)

Webmap: 1 2 3