TIXIK.sk » Hrady a zámky » Rumunsko » Brasov » Hrad Bran

Hrad Bran ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Hrad Bran: Strážca pobytu
Hrad Bran Mapa Mapa hotelov v Hrad Bran

Odporúčané hotely Hrad Bran


Zobraziť všetky »


Hrad Bran: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Hrad Bran Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Hrad Bran a doprava
Hrad RasnovHrady a zámky12km
Cantacuzino CastleHrady a zámky18km
Castelul CantacuzinoHrady a zámky18km
Peles CastleHrady a zámky22km
Hrad HasdeuHrady a zámky51km


Turistické informácie

Kategória: Hrady a zámky, Aktuálny čas: 09:12:21, Nadmorská výška: 778m, Adresa: DN73, Bran, Rumunsko, Telefón: + 4 0268 237 700, Oficiálne WWW stránky :

Hrad Bran je stredoveká pevnosť v horskej tiesňave na pomedzí Valašska a Transylvánie. Nachádza sa v mestečku Bran, asi 25 km juhozápadne od historického mesta Brašov v Rumunsku . Hrad sa nachádza sa na vysokom hradnom masíve a je obklopený hustým lesom.

Stručne z histórie hradu

Hrad Bran bol vybudovaný na základe rozhodnutia, ktoré urobil roku 1377 uhorský kráľ Ľudovít I. z Anjou. Hrad sa mal stať súčasťou obrany proti osmanskej expanzii a súčasne vyberať colné poplatky na dôležitej obchodnej ceste vedúcej údolím. Po útokoch Osmanskej ríše na túto oblasť na začiatku 15. storočia získal Hrad Bran na čas aj Valašský vládca a bojovník Vlad Tepeš (známy ako Dracula) . Od tej doby je Hrad Bran niekedy označovaný aj ako Drakulov hrad. Vlastníci hradu sa menili a na začiatku 20. storočia ho vlastnila Lesná správa mesta Brašov.

Kráľovský hrad

Dňa 1. decembra 1920 venovali občania mesta Brašov hrad rumunskej kráľovskej rodine. Kráľovská rodina vlastnila hrad dvadsať sedem rokov. Po zvrhnutí kráľovskej rodiny komunistický režim hrad znárodnil a v roku 1957 z neho urobil múzeum. V roku 2005 v rámci reštitučného konania bol Hrad Bran vrátený potomkom kráľovskej rodiny. Objekt je zrekonštruovaný a v súčasnosti je prístupný verejnosti.

Expozícia

Hradné múzeum uchováva cenné zbierky a exponáty, z ktorých niektoré patria medzi národné klenoty. Expozícia je rozdelená to troch hlavných odborov. História, dejiny umenia a etnografia. Veľmi hodnotné sú zbierky zbraní, dekoratívneho umenia (nábytok, keramika a striebro) a zbierka výtvarného umenia (sochy a obrazy) , ktoré pochádzajú z majetku kráľovskej rodiny a rôznych darov.

Súčasné využitie objektu

historická pamiatka


Informácie a fakty

GPS: 45.5149, 25.3671
Nadmorská výška: 778 m
Dátum poslednej aktualizácie: 25.10.2012 8:00:28

Hrad Bran: Recenzie

Hrad Bran zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Bran (0.4km)Cheia (4.6km)Fundata (11km)Predeal (16km)Azuga (18km)Cristian (16km)Buşteni (19km)Brašov (24km)Sinaia (23km)

Webmap: 1 2 3