TIXIK.sk » Mestá » Chorvátsko » Splitsko-Dalmatinska » Hvar

Hvar - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Hvar: Strážca pobytu
Hvar Mapa Mapa hotelov v Hvar

HvarHvar

Súvisiace témy

Hvar - luxusné ubytovanie, Hvar - apartmány, Hvar - penzióny, Hvar: Fotografie

Odporúčané hotely Hvar


Zobraziť všetky »


Hvar: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Hvar Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Hvar a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 12:33:44, Telefón: +385 91 184 4444, Oficiálne WWW stránky :

Hvar je najväčšie mesto a hlavné letovisko na rovnomennom ostrove Hvar . Vďaka priezračnému azúrovému mori, príjemným klimatickým podmienkam a bujnej stredomorskej vegetácii patrí Hvar medzi najobľúbenejšie destinácie na Jadrane.

Pamiatky mesta Hvar

Osada bola založená Ilýrskym kmeňmi už v 4. stor. pred n.l. Najväčším rozmachom prešiel Hvar počas nadvlády Benátčanov, keď slúžil ako oporný bod a útočisko pre ich flotilu. Z tejto doby (1579) pochádza benátsky Arzenál, čo je starobylá lodenice, ku ktorej je pristavanej divadlo. Hvar sa pýši aj mnohými ďalšími architektonickými pamiatkami. Stojí tu katedrála sv. Štefana, jedna z prvých barokových stavieb v Dalmácii. Pochádza zo 16. stor. a pozornosť si zaslúži najmä nádherná zvonica a vzácny oltár vnútri katedrály. V tesnej blízkosti stojí biskupský palác z 19. storočia. Mestečko Hvar je tiež známe vďaka svojmu námestiu, ktoré je najväčším námestím v Dalmácii. V jeho okolí sa nachádzajú paláca a vilky, ktoré si tu v minulosti nechali stavať zámožní obyvatelia. Najkrajšie je renesančný palác rodu Vukašinovičov a gotický nedostavaný palác básnika Petra Hektorovića. Ďalšou pamiatkou mestečka Hvar je františkánsky kláštor, v ktorého mariánskej kaplnke sa nachádzajú cenné umelecké diela. V súčasnosti je v ňom umiestnené aj múzeum a galéria. Ak sa vydáte z námestia severozápadným smerom, určite neminiete majestátne španielsku pevnosť postavenú počas nadvlády Habsburgovcov. Z opevnenia je krásny výhľad na celé mesto, prístav a neďaleké Paklené ostrovy, ktoré spolu s okolitými kopcami dotvárajú malebnú krajinu obklopujúcu Hvar.

Pláže

Hlavná pláž sa nachádza v západnej časti mesta. Kamienkové plochy sú doplnené betónovými plošinami na slnenie a lepší vstup do vody. Hvar môže ponúknuť aj veľa menších romantických pláží v okolí. Mnoho z nich je pre svoju čistotu každoročne vyznamenávané "Modrou vlajkou". Hvar má výborné podmienky pre prevádzkovanie vodných športov ako sú jachting, windsurfing, potápanie a morský rybolov. Počas sezóny sa tu niekoľkokrát organizujú obľúbené rybárske slávnosti.

Plusy

množstvo možností na ubytovanie
kľud
pobyt pri mori


Informácie a fakty

GPS: 43.172, 16.4416
Nadmorská výška: 11 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:38:38

Hvar: Recenzie

Hvar zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

HvarStari Grad (12km)Jelsa (20km)Bol (20km)Milna (17km)Vis (24km)Milna (20km)Gornji Humac (26km)Sutivan (24km)

Webmap: 1 2 3