TIXIK.sk » Región » Ischia

Ischia - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Ischia: Strážca pobytu
Ischia Mapa Mapa hotelov v Ischia

Súvisiace témy

Ischia: Fotografie

Odporúčané hotely Ischia


Zobraziť všetky »Ischia: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Ischia Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Ischia a doprava


Turistické informácie

Kategória: Región, Aktuálny čas: 03:54:06, Nadmorská výška: 437m

Ostrov Ischia je obľúbené stredomorské letovisko, ktoré mimo pláží ponúka aj liečivé pramene. Nachádza sa v Neapolskom zálive, asi 30 km vzdušnou čiarou od Neapola , v Taliansku . V súčasnosti je Ischia tým pravým dovolenkovým rajom - ponúka približne 36 km pieskových pláží a veľmi obľúbené je aj miestne bahno, ktoré má liečivé účinky. Ročne tam zavíta viac ako 6 miliónov návštevníkov.

Pohľady do histórie

Ostrov Ischia je osídlený už od doby kamennej. Počas tej doby sa tam vystriedali napríklad Gréci, Etruskovia, Feničania, Rimania a Turci.

Kúpele a pláže

Termálne pramene v oblasti Ischia sú vhodné na liečbu pohybového ústrojenstva, bolesti chrbtice, reumatické a astmatické ťažkosti, lupienku či gynekologické ochorenia. Zaujímavé je, že známe bolestivé ochorenia chrbtice "ischias" je pomenované práve po tomto ostrove. Miestna termálna voda má väčšinou teplotu medzi 30 - 40 ° C (niektoré sú ale oveľa teplejšie) a má tiež vraj najvyššie rádioaktivitu v celej Európe . Preto sa v niektorých bazénoch neodporúča kúpať deťom. Termálne bazény nájdete v každom miestnom hoteli, ale niektoré pramene vyvierajú aj na voľne prístupných miestach. Väčšina pláží na ostrove Ischia sú voľne prístupné, avšak niektoré sú v správe hotelov.

Pamiatky a kultúra

Medzi najväčšie turistické zaujímavosti na ostrove Ischia patrí Aragónsky hrad . Ďalej je tam archeologické múzeum s exponátmi z obdobia gréckej nadvlády, múzeum mora a nádherný botanický park La Mortella. Výborné je aj miestne víno, ktoré je vďaka tamojšej sopečnej pôde a slnku jemné a voňavé. Obľúbená je tiež miestna ľahká stredomorská kuchyňa.

Doprava

Ostrov Ischia je najlepšie dostupný trajektom z neapolského prístavu. Cesta tam trvá približne 1 hodinu.


Informácie a fakty

GPS: 40.7322, 13.9063
Nadmorská výška: 437 m
Vhodné pre:
Zaujímavosti:
Geopark:
Priemerná ročná teplota:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-08-17 00:17:02

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom.

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: víno, kúpele, lyžovanie, nakupovanie, rybárčenie, potápanie, kúpele, plavby
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Zaujímavosti: skaly, rašelinisko, termálne pramene, hory, jazerá

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Ischia: Recenzie

Ischia zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Casamicciola Terme (1.8km)Lacco Ameno (2.5km)Serrara Fontana (2.7km)Ischia (4km)Procida (11km)Bacoli (17km)Neapol (31km)Anacapri (33km)Capri (35km)Massa Lubrense (39km)Castel Volturno (34km)Mondragone (42km)San Nicola la Strada (50km)Casapulla (50km)Capua (49km)Caserta (53km)San Leucio (53km)Bellona (55km)Vitulazio (55km)

Webmap: 1 2 3