TIXIK.sk » Terchová » Jánošíkove diery

Jánošíkove diery - ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Jánošíkove diery: Strážca pobytu
Jánošíkove diery Mapa Mapa hotelov v Jánošíkove diery

Jánošíkove dieryJánošíkove diery

Súvisiace témy

Jánošíkove diery: Fotografie

Odporúčané hotely Jánošíkove diery


Zobraziť všetky »


Jánošíkove diery: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Jánošíkove diery Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Jánošíkove diery a doprava


Turistické informácie

Kategória: Skaly, Aktuálny čas: 11:00:17, Nadmorská výška: 993m, Adresa: Terchová, Slovensko, Telefón: +421 41/569 53 22, Oficiálne WWW stránky :

Jánošíkove diery sú sústavou tiesňav a kaňonov v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec v Slovenskej republike. Dostať sa do Jánosíkových dier môžte cez osady patriace obci Terchová - Štefanová a Biely Potok. Prístup je možný autom aj autobusovou dopravou z mesta Žilina. Jánošíkove diery sa skladajú z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. V Dolných dierach je vybudovaný náučný chodník. Horné diery sú v zimnom období uzatvorené. Jánošíkove diery sú sprístupnené značenými turistickými chodníkmi s lávkami, rebríkmi a reťazami.Preteká nimi Dierový potok s viac ako 20 vodopádmi. Vďaka špecifickej klíme v Jánošíkových dierach nájdete viacero zaujímavých druhov rastlín a živočíchov. Túra Dolnými dierami začína od hotela Diery po modrej značke. Končí na križovatke trás kde je nájdete aj bufet s občerstvením. Tu sa chodník rozdeľuje: Môžte sa vrátiť späť po žltej trase cez Nové diery. Druhá možnosť je pokračovať po zelenej značke cez Horné diery do sedla Medzirozsutce a odtiaľ na Veľký, alebo Malý Rozsutec. Napriek rebríkom a reťaziam je trasa cez Jánošíkove diery pomerne nenáročná, zvládnu ju aj deti. Nezabudnite na teplejšie oblečenie a pevnú obuv.

Informácie a fakty

GPS: 49.2482, 19.0735
Nadmorská výška: 993 m
Doprava z letiska:
Nadmorská výška:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-11 13:34:30

Jánošíkove diery: Recenzie

Jánošíkove diery zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Terchová (3.3km)Zázrivá (6km)Belá (9km)Párnica (11km)Stráža (12km)Dolný Kubín (16km)Stará Bystrica (15km)Oravská Lesná (16km)Teplička nad Váhom (21km)

Webmap: 1 2 3