TIXIK.sk » Jazerá » Vyhľadávanie podľa kategórií

Pridajte sa k nám:Google Plus  facebook  twitter

Jazerá na celom svete ()

(625)
(652)
(161)
(2938)
(863)


Zoradiť podľa: Počtu hlasovNajbližšíchNajvzdialenejších


Balaton alebo aj Blatenské jazero je najväčšie sladkovodné jazero v Európe . Jazero je dlhé 77 km, široké 14 km s rozlohou 600 km2. Priemerná hĺbka..

Nájsť ubytovanie

Máchovo jazero je najväčšou vodnou plochou na severe Českej republiky . Máchovo jazero je nazývané jazerom, ale v skutočnosti sa jedná o rybník, dok..

Nájsť ubytovanie

Kaspické more je v skutočnosti najväčšou uzavretá vodná plocha čiže jazero na svete. Svojimi rozmermi totiž spĺňa charakteristiky pre označenie ako ..

Nájsť ubytovanie


Solinské jazero je priehradná nádrž v Poľsku . Nachádza vo veľmi atraktívnej krajine, v samom juhovýchodnom cípe krajiny, pri obci Solina . Jazero ..

Nájsť ubytovanie

Jazero Bajkal je najstaršie a najhlbšie jazero na svete. Jeho vek sa odhaduje na 25 000 000 rokov a hĺbka je cca 1700 metrov. Nachádza sa v juhových..

Nájsť ubytovanie

Jazero Managua je veľké tektonické jazero na juhozápade Nikaraguy . Je známe tiež pod menom Xolotlán. Hoci je toto jazero sladkovodné, môžete tu nat..

Nájsť ubytovanie


Jazero Narač je najväčším jazerom v Bielorusku . Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny, niekoľko desiatok kilometrov od hraníc s Litvou . Jazer..

Nájsť ubytovanie

Vyšná Rybnica, Slovenská republika

Morské oko je prírodné jazero na Slovensku . Nachádza sa vo východnej časti krajiny, v nadmorskej výške 618 m, v hlbokých bukových lesoch Vihorlatu...

Nájsť ubytovanie

Vranské jazero na ostrove Cres na ostrove Cres (Vranské jazero) je impozantná vodná nádrž vo vnútrozemí tohto chorvátskeho ostrova. Nachádza sa asi..

Nájsť ubytovanie


Jazero Misurina je jazero na severe Talianska . Nachádza sa v nadmorskej výške 1 754 m. Jeho obvod meria 2,6 km. Jazero Misurina dosahuje hĺbku 5 me..

Nájsť ubytovanie

Štrbské pleso je morénové ľadovcové jazero na južnej strane Vysokých Tatier , na Slovensku . Rozkladá sa v nadmorskej výške 1346 m, na konci hrebeňa..

Nájsť ubytovanie

Popradské pleso je ľadovcové jazero vo Vysokých Tatrách na Slovensku . Leží v Mengusovskej doline, v nadmorskej výške 1494 metrov. Predtým sa mu ho..

Nájsť ubytovanie


Veľké Hincovo pleso je obľúbený turistický cieľ, horské pleso, ktoré sa nachádza vo Vysokých Tatrách na Slovensku , v Mengusovskej doline. Toto jaz..

Nájsť ubytovanie


  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   Severná Amerika

Kanada (917), USA (2664)