TIXIK.sk » Česko » Liberecký kraj » Liberec » Ještěd

Ještěd ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Ještěd: Strážca pobytu
Ještěd Mapa Mapa hotelov v Ještěd

JeštědJeštěd

Súvisiace témy

Ještěd: Fotografie

Odporúčané hotely Ještěd


Zobraziť všetky »


Ještěd: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Ještěd Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Ještěd a doprava
Bod Trojzemí19km
Svijany Brewery18km
Chalupa pod hradom Valdstejn22km
Korecký vrch35km
Synagogue Jičín42km


Turistické informácie

Kategória: Rozhľadne, Aktuálny čas: 04:37:18, Nadmorská výška: 1012m, Adresa: Horní Hanychov 153, Liberec, Česko, Telefón: +420 485 104 291, Oficiálne WWW stránky :

Za najvýznamnejší dominantu mesta Liberec je považovaný vysielač Ještěd. Nachádza sa južne od mesta Liberec v nadmorskej výške 1 012 mnm. Z objektu tohto vysielača, zároveň hotela a reštaurácie, je nádherný výhľad na Jizerské hory a Krkonoše. Pri dobrom počasí aj do Českého raja a ďalej. Na vrholku rovnomennej hory bolo za posledných 150 rokov postaveno niekoľko výletných stavieb. Dnešná podoba pochádza z roku 1973 od významného architekta Karla Hubáčka. Táto stavba, v tvare rotačného hyperboloidu, získala niekoľko prestížnych ocenení, napríklad Perretovu cenu od Medzinárodnej únie architektov. K Ještědu sa dostanete príjemnou prechádzkou, jazdou na bicykli, alebo autom po ceste. Najpríjemnejšia je ale jazda kabinovou lanovkou z Horného Hanychova. Okolo hory Ještěd sa nachádza športové centrum s 9 km lyžiarskych zjazdoviek. Každý rok sa na horu Ještěd organizuje novoročný výstup.

Informácie a fakty

GPS: 50.7327, 14.9847
Nadmorská výška: 994 m
Telefón:
Typ vyhliadky:
Charakter stavby:
Dátum vzniku:
Nadmorská výška:
Architekt:
Rozsah výhľadu:
Otvorené:
Celková výška rozhľadne (m):
Dátum poslednej aktualizácie: 11.10.2012 11:33:49

Ještěd: Recenzie

Ještěd zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Šimonovice (6km)Kryštofovo Údolí (6km)Liberec (6km)Rádlo (10km)Chrastava (9km)Jablonec nad Nisou (13km)Stráž pod Ralskem (13km)Bedřichov (13km)Janov nad Nisou (14km)

Webmap: 1 2 3