TIXIK.sk » Chorvátsko » Dubrovacko-Neretvanska » Konavelské steny

Konavelské steny ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Konavelské steny: Strážca pobytu
Konavelské steny Mapa Mapa hotelov v Konavelské steny

Súvisiace témy

Konavelské steny: Fotografie

Odporúčané hotely Konavelské steny


Zobraziť všetky »Konavelské steny: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Konavelské steny Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Konavelské steny a doprava


Turistické informácie

Kategória: Skaly, Aktuálny čas: 21:20:13

Konavelské steny (Konavoske Stijene) je skalný útvar v Chorvátsku . Nachádza sa v kraji Konavle, čo je najjužnejší kraj chorvátskeho pobrežia. Konavelské steny sa tiahnu pozdĺž pobrežia od letoviska Cavtat . Tým, čím sú ale Konavelské steny naozaj zaujímavé, je pláž Pasjacia. Tá je ukrytá priamo pod týmto skalným útvarom a ponúka krásne kúpanie na prírodnej pláži obklopenej vysokými skalami.

O Konavelských stenách

Konavelské steny tiahnuce sa pozdĺž pobrežia merajú na dĺžku takmer 20 km a v najvyšších miestach dosahujú výšku až 300 metrov. Konavelské steny sú však vinou erózie v niektorých miestach značne nestabilné a dochádza tu k veľkým zosuvom skalných stien. Prístup k moru je tak v tejto oblasti celkom obtiažny.

Kúpanie pod Konavelskými stenami

Konavelské steny ukrývajú krásnu pláž Pasjacia. Tým, že je horšie dostupná, prináša to pravé kúzlo, prečo sa na toto miesto ľudia radi vracajú. V minulých rokoch bola pláž a hlavne cesta k nej uzavretá v dôsledku častých zosuvov. V posledných rokoch tam bolo vykonaných niekoľko odstrelov nebezpečných skál, a tým je pláž Pasjacia (i Konavelské steny) pre verejnosť opäť prístupná a bezpečná. Bola vybudovaná nová prístupová cesta so zábradlím a z pláže boli odstránené popadané skaly. Pláž Pasjacia je kamienková prírodná pláž s priezračnou vodou. Nie je ale príliš vhodná pre malé deti a plážový servis tu nečakajte. Odmenou vám bude krásne kúpanie na pláži, ktorá je na Jadrane ojedinelá.

Ako sa tam dostať

Ak pôjdete po magistrále E65 smerom od Cavtatu , kúsok za letiskom odbočte z magistrály pred obcou Čilipi na miestnej ceste. Po nej sa dostanete až do obce Popovići. Tu neprehliadnite ukazovateľ náučný chodník (Naučna staza) . Ak tu odbočíte, dostanete sa až na samý kraj skalného útvaru Konavelské steny. Odtiaľ sa chodníkom vytesaným do skál, skalným tunelom a následne aj po schodoch dostanete až na pláž Pasjacia.


Informácie a fakty

GPS: 42.5132, 18.3212
Nadmorská výška: 28 m
Doprava z letiska:
Nadmorská výška:
Dátum poslednej aktualizácie: 19.10.2012 19:48:41

Konavelské steny: Recenzie

Konavelské steny zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Cavtat (11km)Molunat (12km)Plat (13km)Mlini (15km)Dubrovník (24km)Zaton (30km)Trsteno (36km)Slano (46km)

Webmap: 1 2 3