TIXIK.sk » Mestá » Kremnica

Kremnica - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Kremnica: Strážca pobytu
Kremnica Mapa Mapa hotelov v Kremnica

Súvisiace témy

Kremnica: Fotografie

Odporúčané hotely Kremnica


Zobraziť všetky »Kremnica: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Kremnica Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Kremnica a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 01:08:05, Nadmorská výška: 557m, Telefón: +421 45/674 25 04, Oficiálne WWW stránky :

Kremnica je historické mesto s bohatou baníckou a minciarenskou tradíciou na Slovensku . Leží v centrálnej časti krajiny v Kremnických vrchoch v nadmorskej výške 561 m. Neďaleko mesta Kremnica sa nachádza geografický stred Európy pri obci Kremnické Bane . V súčasnej dobe žije v meste približne 6000 obyvateľov.

Razba mincí

Za vlády uhorských kráľov bola Kremnica slobodným kráľovským banským mestom. Zlato a striebro sa tu ťažilo od 10. storočia. Razili sa tu kremnické dukáty tzv. florény - jedny z najhodnotnejších mincí v Európe . V Kremnici sa tiež razili československé a následne slovenské mince ako aj euro mince. Mincovňa v Kremnici je významná aj preto, že funguje nepretržite od svojho založenia v 14. storočia až dodnes.

Kremnické pamiatky

Kremnica je skutočne bohatá na historické pamiatky. Dominantou mesta Kremnica je areál mestského hradu . V areáli si môžete prezrieť dvojloďový kostol sv. Kataríny z polovice 15. storočia, mestský hrad z 13. storočia a jeho obranný systém, Karner sv. Ondreja z polovice 13. storočia (románska rotunda s kostnicou) a malú hodinovú vežu zo 14. storočia. Od roku 1970 je areál hradu národnou kultúrnou pamiatkou. Za zmienku stojí aj radnica zo 14. storočia, Banícka bašta, socha Immaculaty z rokov 1760 - 1765, mestský dom z roku 1441 či rímsko - katolícka fara zo 14. storočia.

Múzeá

V Kremnici môžete tiež navštíviť Múzeum mincí a medailí, ktoré spravuje Slovenská národná banka, mincovňu s expozíciou strojov, na ktorých sa razili mince, expozíciu dejín lyžovania či Banské múzeum v štôlni Andrej.

Plusy

kľud
blízko turistickej trasy

Mínusy

ďaleko od letiska

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
festivaly
aktívnu dovolenku
karnevaly
športovú turistiku

Zaujímavosti

politické centrum

Doprava a dopravné možnosti

železničná

Služby

kemp


Informácie a fakty

GPS: 48.7046, 18.917
Nadmorská výška: 557 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:01:30

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.kremnica.sk/

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: kľud, blízko turistickej trasy, rovinaté okolie, blízko väčších miest, rodisko významných osobností, sauna, lesy

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Kremnica: Recenzie

Kremnica zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

KremnicaŽiar nad Hronom (13km)Banská Bystrica (17km)Hronsek (19km)Sliač (19km)Sebedražie (22km)Prievidza (23km)Zvolen (21km)Staré Hory (21km)

Webmap: 1 2 3