TIXIK.sk » Mestá » Chorvátsko » Primorsko-Goranska » Krk

Krk - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Krk: Strážca pobytu
Krk Mapa Mapa hotelov v Krk

KrkKrk

Súvisiace témy

Krk: Fotografie

Odporúčané hotely Krk


Zobraziť všetky »


Krk: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Krk Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Krk a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 10:42:12, Oficiálne WWW stránky :

Krk je najväčšie letovisko rovnomenného chorvátskeho ostrova . Nachádza sa na juhozápadnom pobreží, kde je chránený pred chladným vetrom, tzv. bórou.

Pohľady do histórie

Mestečko Krk sa môže pýšiť malebným historickým centrom, ktoré je obohnané hradbami. V minulosti bol totiž Krk často dobývaný nájazdníkmi, a preto sa v okolí mesta nachádza ešte veľa ďalších pevností a pozostatkov hradieb.

Pamiatky a kultúra

Po pôvodných obyvateľoch Liburnoch zostali na niektorých kopcoch v okolí Krku opevnené hradiská (tzv. gradiny) . Časťou opevnenia je tiež starobylá veža Kamplin, ktorá pochádza z počiatku 12. stor. Najvýznamnejšia historická pamiatka mesta Krk je katedrála Panny Márie (Sveta Maria) tiež z 12. storočia. V jej interiéri si môžete prezrieť krásne stĺpové hlavice, starobylú drevenú kazateľnicu a kaplnku s gotickou sieťovou klenbou. Krk bol sídlom biskupov už od 4. stor, o čom svedčí biskupský palác, ktorý má zbierku vzácnych obrazov talianskych umelcov. Ďalšia pozoruhodná cirkevná pamiatka je starobylý predrománsky kostolík sv. Donata 4 km za mestečkom Krk. To všetko a najmä majestátne opevnenie s tromi bránami vytvára malebnú stredovekú atmosféru mesta. V lete je Krk sídlom mnohých divadelných a operných predstavení. Koná sa tam tiež veľa slávností s historickou tematikou a so zábavnými súťažami.

Pláže

Krk je obľúbený aj u milovníkov krásneho mora. Pláže a more v okolí bývajú pravidelne oceňované "Modrou vlajkou" pre svoju čistotu. Najlepšie podmienky na kúpanie nájdete v zátoke Dražica. Ponúka pekné kamienkové pláže, dobrý vstup do vody a borovicové háje, ktoré poskytujú príjemný tieň. Mestečko Krk má dobré zázemie pre vodné športy, najmä pre jachting, vodné lyžovanie a potápanie.

Plusy

pobyt pri mori
lesy

Mínusy

neznesiteľné letné teploty
nepríjemne chladno v zime

Vhodné pre

poznávanie histórie
festivaly
príroda
aktívnu dovolenku
karnevaly
zdravotnú turistiku
romantiku
paragliding

Business travel (priemysel)

hudobný
IT

Aktivity

paragliding
potápanie
rybárčenie

Služby

kemp


Informácie a fakty

GPS: 45.0251, 14.5715
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:38:32

Krk: Recenzie

Krk zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

KrkPunat (4.6km)Vrbnik (10km)Stara Baška (11km)Malinska (11km)Cres (15km)Dobrinj (12km)Baška (16km)Šilo (15km)

Webmap: 1 2 3