TIXIK.sk » Mestá » Španielsko » Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran Canaria - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Las Palmas de Gran Canaria: Strážca pobytu
Las Palmas de Gran Canaria Mapa Mapa hotelov v Las Palmas de Gran Canaria

Las Palmas de Gran CanariaLas Palmas de Gran Canaria

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Španielska, Las Palmas de Gran Canaria - satelitná mapa, Las Palmas de Gran Canaria - luxusné ubytovanie, Las Palmas de Gran Canaria - apartmány, Las Palmas de Gran Canaria - lacné ubytovanie, Autopožičovne Las Palmas de Gran Canaria, Las Palmas de Gran Canaria - penzióny, Las Palmas de Gran Canaria: Fotografie

Odporúčané hotely Las Palmas de Gran Canaria


Zobraziť všetky »


Las Palmas de Gran Canaria: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Las Palmas de Gran Canaria Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Las Palmas de Gran Canaria a doprava
Iglesia Mision EvangelicaNáboženstvo0.8km
Iglesia de Jesucristo de Los Santos de Los UltimosNáboženstvo0.8km
Loma del Ingeniero SalinasKopec1km
Alfredo KrausPamätník2km
Parroquia Nuestra Señora DoloresNáboženstvo1km
Parroquia del Santo CristoNáboženstvo2km
Las PalmasPláže2km
Las Canteras BeachPláže2km
Conservatorio de MusicaPamätník2km
Pérez Galdós TheatreDivadlo3km
Gabinete LiterarioPamätník3km
Teatro Pérez GaldósDivadlo3km
San Francisco de AsísNáboženstvo3km
Teatro GuiniguadaDivadlo3km
Guiniguada TheatreDivadlo3km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 02:36:29, Oficiálne WWW stránky :

Las Palmas de Gran Canaria , známe tiež ako len Las Palmas, je najväčšie mesto španielskeho autonómneho spoločenstva Kanárske ostrovy a zároveň jedno z jeho dvoch hlavných miest (vedľa Santa Cruz de Tenerife ) . V súčasnej dobe žije v meste asi 380 000 obyvateľov. Las Palmas de Gran Canaria láka návštevníkov na krásne pamiatky a zábavu. Počas roka sa tu totiž koná mnoho rôznych osláv, sviatkov a festivalov.

Las Palmas

Las Palmas de Gran Canaria je miesto, kde si každý nájde to, čo ho zaujíma. Je tu celý rad krásnych pamiatok, pláží, múzeí, divadiel či galérií. Koná sa tu aj veľa rôznych osláv, sviatkov a festivalov. Las Palmas de Gran Canaria je hlavnou metropolou provincie Las Palmas a ostrova Gran Canaria. Mesto ponúka veľké množstvo parkov a námestí, kde sa ľudia stretávajú a oddychujú.

Turistické zaujímavosti

Najvýznamnejšie pamiatky v meste Las Palmas de Gran Canaria a priľahlej metropolitnej oblasti sú kostol San Juan Bautista, katedrála de Santa Ana, kostol Iglesia del Colegio Santa María Micaela, kostol de San Juan Bautista de Telde a bazilika de Nuestra Senora del Pino. Obľúbeným turistickým cieľom je aj botanická záhrada Jardín de la Marques de Arucas a prírodná pamiatka Bandama Caldera . Nachádza sa tu aj veľké množstvo múzeí. Najnavštevovanejšie sú Museo Canario , Casa Museo de Colón, námorné múzeum a múzeum vedy a techniky.

Pláže

Las Palmas de Gran Canaria ponúka tiež krásne pláže. Štyri hlavné pláže v meste sú Playa de Las Canteras, Playa de Las Alcaravaneras, Playa de la Laja a Playa del Confital.

Turistické služby

Las Palmas de Gran Canaria ponúka dostatok možností na ubytovanie aj veľké množstvo obchodov, reštaurácií, barov, klubov a diskoték. Dobre najesť sa môžete napríklad v reštaurácii Galia, ktoré ponúka francúzsku kuchyňu; v reštaurácii Rías Bajas, kde môžete ochutnať typickú španielsku kuchyňu; v japonskej reštaurácii Sakura; alebo v reštaurácii Pomodoro, ktorá vám pripraví talianske jedlá. Večer môžete vyraziť na dobrý drink do podniku Las Ranas, kde sa konajú aj tanečné party. Na nákupy sa môžete vydať do centra mesta, alebo napríklad do nákupného centra "El Corte Ingles".

Zábava

Najznámejším festivalom v Las Palmas de Gran Canaria je oslava založenia mesta Fiesta de San Juan, ktorá sa koná v júni. Ďalej je to preslávený karneval Carnival of Las Palmas de Gran Canaria, ktorého sa zúčastňujú ľudia z celého sveta. Jedná sa o jednu z hlavných atrakcií pre turistov.

História

Historie Las Palmas de Gran Canaria siaha do 15. storočia. Presne bolo mesto založené 24. júna 1478. Od roku 1927 je potom Las Palmas de Gran Canaria druhým hlavným mestom Kanárskych ostrovov.

Doprava

Las Palmas de Gran Canaria je najlepšie dostupné letecky. Medzinárodné letisko Gran Canaria (Las Palmas Airport) sa nachádza priamo v meste. Pre lode je tu k dispozícii veľký prístav. Po meste je možné sa pohybovať pomocou mestskej hromadnej dopravy. Celkom tu funguje viac než 40 autobusových liniek. Väčšina autobusov má počas dňa interval odchodov 3 - 15 minút. V noci je to potom 10 - 40 minút. Lístok si môžete zakúpiť priamo u vodiča, stojí 1,20 EUR. Máte tiež možnosť kúpiť si lístok na 10 jázd, ktorý stojí 6,50 EUR. Z Las Palmas de Gran Canaria sa do iných častí ostrova dostanete pomocou troch diaľnic - GC-1 vedúca na juh, GC-2 vedúca na západ a GC-3 vedúca do stredu ostrova.

Plusy

milí ľudia
mesto s kozmopolitným charakterom
krásna architektúra
prevažne dobré počasie
skvelé jedlo
krásne scenérie
krásne pláže
pobyt pri mori

Mínusy

ďaleko od letiska
v lete príliš vlhko

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
nočný život
plavby
štúdium
karnevaly

Zaujímavosti

stará & nová architektúra

Doprava a dopravné možnosti

letecká
električky

Business travel (priemysel)

IT


Informácie a fakty

GPS: 28.1233, -15.4294
Nadmorská výška: 17 m
Dátum poslednej aktualizácie: 21.10.2012 14:02:30

Las Palmas de Gran Canaria: Recenzie

Las Palmas de Gran Canaria zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Las Palmas de Gran CanariaTeror (14km)Valleseco (16km)Agaete (27km)Artenara (24km)Ingenio (22km)Agüimes (24km)Vecindario (32km)San Agustin (41km)

Webmap: 1 2 3