TIXIK.sk » Mestá » Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Liptovský Mikuláš: Strážca pobytu
Liptovský Mikuláš Mapa Mapa hotelov v Liptovský Mikuláš

Súvisiace témy

Liptovský Mikuláš - satelitná mapa, Liptovský Mikuláš - penzióny, Liptovský Mikuláš - apartmány, Liptovský Mikuláš: Fotografie

Odporúčané hotely Liptovský Mikuláš


Zobraziť všetky »Liptovský Mikuláš: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Liptovský Mikuláš Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Liptovský Mikuláš a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 22:33:36, Nadmorská výška: 578m, Oficiálne WWW stránky :

Liptovský Mikuláš je okresné mesto a známe turistické centrum na Slovensku . Nachádza sa v severnej časti krajiny, na rieke Váh, cca 3 km od vodnej nádrže Liptovská Mara . Liptovský Mikuláš je obklopený na severe Západnými a na juhu Nízkymi Tatrami. V súčasnosti žije v meste Liptovský Mikuláš cca 33 tisíc obyvateľov.

Čriepky z histórie

História mesta siaha do 13. storočia, presne do roku 1286. Z tejto doby pochádza prvá písomná zmienka. Liptovský Mikuláš nesie meno po svojom patrónovi, svätom Mikulášovi. Už v 15. storočí malo mesto právo usporadúvať dva trhy do roka. V 17. storočia sa stalo sídlom okresu. V 19. storočí bolo významným strediskom Slovenského národného obrodenia.

Mesto dnes

Dnes je Liptovský Mikuláš dôležitým turistickým centrom. Z mesta vyrážajú turisti na výlety do Tatier. Liptovský Mikuláš je krásne malebné mesto, ponúkajúce množstvo pamiatok. Medzi tie najvýznamnejšie patrí kostol sv. Mikuláša a evanjelický kostol z 18. storočia. Navštíviť tu môžete tiež múzea. Medzi najnavštevovanejšie múzeá patria Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva a expozicia spolku Tatrín . V meste nájdete širokú ponuku ubytovania, a tiež mnoho reštaurácií i obchodov.

Tipy na výlety do okolia

Okolie mesta Liptovský Mikuláš ponúka nádhernú prírodu a nespočetné množstvo historických pamiatok. Môžete tu navštíviť jaskyne, termálne kúpalisko, hory, hrady a mnoho ďalšieho. Sú tu výborné podmienky pre turistiku i cykloturistiku, lyžovanie. Vodná nádrž Liptovská Mara je ideálnym miestom pre vodné športy. Cca 4 km od centra mesta Liptovský Mikuláš stojí jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku - Tatralandia . Hneď vedľa aquaparku môžete navštíviť westernové mestečko. Liptovský Mikuláš je ako stvorený pre aktívnu dovolenku v akomkoľvek ročnom období.

Plusy

milí ľudia
krásna architektúra
skvelé jedlo
krásne scenérie
osobitá miestna atmosféra
lacno
dobrá dostupnosť
skvelé múzeá

Vhodné pre

nakupovanie
aktívnu dovolenku
zdravotnú turistiku
športovú turistiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra

Doprava a dopravné možnosti

letecká

Business travel (priemysel)

strojárenský


Informácie a fakty

GPS: 49.0841, 19.6128
Nadmorská výška: 578 m
Najbližšie hranice: Poľsko, 18 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:01:27

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.mikulas.sk

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Liptovský Mikuláš: Recenzie

Liptovský Mikuláš zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Liptovský MikulášZávažná Poruba (4.1km)Bobrovec (3.9km)Smrečany (4.5km)Liptovský Trnovec (6km)Pavčina Lehota (7km)Liptovský Hrádok (10km)Liptovská Sielnica (10km)Bešeňová (13km)

Webmap: 1 2 3