TIXIK.sk » Peru » Cusco » Urubamba » Machu Picchu

Machu Picchu ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Machu Picchu: Strážca pobytu
Machu Picchu Mapa Mapa hotelov v Machu Picchu

Machu PicchuMachu Picchu

Súvisiace témy

Machu Picchu: Fotografie

Odporúčané hotely Machu Picchu


Zobraziť všetky »


Machu Picchu: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Machu Picchu Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Machu Picchu a doprava


Turistické informácie

Kategória: Archeologické nálezisko, Aktuálny čas: 18:25:54, Nadmorská výška: 2427m

Machu Picchu sú ruiny starovekého mesta Inkov. Mesto leží v Peru v pohorí Andy, v horskom sedle v nadmorskej výške 2430 m. Machu Picchu je najväčšou turistickou atrakciou Peru . V roku 2007 bolo zaradených medzi nových sedem divov sveta.

Pohľad do histórie

Machu Picchu vzniklo pravdepodobne v polovici 15. storočia. Dôvod stavby mesta je neznámy, pretože Machu Picchu nebolo dôležité z hľadiska administratívneho, obchodného ani vojenského. Historici sa domnievajú, že bolo postavené, aby mohli byť Inkovia bližšie svojim bohom. Rovnako nie je jasné, čo sa stalo s obyvateľmi mesta a prečo mesto zaniklo. Znovu bolo objavené začiatkom 20. storočia. Ruiny našiel v roku 1911 americký archeológ Hiram Bingham.

Ako Machu Picchu vyzerá

Mesto bolo postavené nad údolím rieky Urubamby a pod majestátnou horou Huyana Picchu. Všetky budovy v Machu Picchu boli postavené v incskom štýle s leštenými stenami pravidelného tvaru. Stavby boli budované z kamenných blokov bez použitia malty. V Machu Picchu bolo 140 stavieb vrátane chrámov, parkov, rezidencií a obranných hradieb. Jednotlivé budovy spájali kamenné chodníky a schody. Nachádzali sa tu fontány prepojené kanálmi, ktoré slúžili ako zavlažovací systém. Tento systém je dodnes funkčný. V centre Machu Picchu je chrámový komplex s krásnou pyramídou nazvanú Chrám Slnka. Na jej najvyššom mieste je žulový monolit Intihuatana. Slúžil ako hodiny a bol využívaný aj pre náboženské a rituálne účely. V susedstve stojí Chrám troch okien a Hlavný chrám. Ďalšou zaujímavou stavbou v meste Machu Picchu je Torreón. Jedná sa o pologuľatou vežu s obetným stolom. Od centra mesta sem vedie značné množstvo stupňových terás, na ktorých bola efektívne budované malé políčka. Svätyne na Machu Picchu boli v roku 1983 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO .


Informácie a fakty

GPS: -13.1641, -72.5457
Nadmorská výška: 2427 m
Doprava z letiska:
Nadmorská výška:
Dátum poslednej aktualizácie: 11.10.2012 0:21:40

Machu Picchu: Recenzie

Machu Picchu zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Aguas Calientes (2.5km)Urubamba (49km)

Webmap: 1 2 3