TIXIK.sk » Región » Mallorca

Mallorca - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Mallorca: Strážca pobytu
Mallorca Mapa Mapa hotelov v Mallorca

MallorcaMallorca

Súvisiace témy

Mallorca: Fotografie

Odporúčané hotely Mallorca


Zobraziť všetky »


Mallorca: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Mallorca Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Mallorca a doprava


Turistické informácie

Kategória: Región, Aktuálny čas: 02:52:13, Adresa: Carre Santa María del Cami, 1 Isla de Mallorca ES-07108, Španielsko, Telefón: +34 971 63 12 00

Mallorca je najväčší ostrov v Španielsku . Nachádza sa v Stredozemnom mori v oblasti Baleárskych ostrovov.

Kombinácia morských pláží a vysokých hôr

Destinácia Mallorca predstavuje kombináciu krásnych pláži a horských masívov vo vnútrozemí. Pohorie Tramuntana poskytuje popri turistických trasách tiež výborné výhľady do okolia. Ostrov Mallorca je približne 110 km dlhý a 90 km široký. Na tomto území nájdete rad turistických atrakcií.

História

História osídlenia ostrova Mallorca je dokumentovaná už od staroveku. Ostrov obývali rôzne národy z oblasti Stredozemného mora. V období Rímskej ríše bola Mallorca považovaná za jedno z jej hospodárskych centier, predovšetkým vďaka produkcii vína a olív. V roku 1716 bola Mallorca vyhlásená za španielsku provinciu. Významnejší rozvoj cestovného ruchu na Mallorce nastal od roka 1950.

Palma de Mallorca

Návštevník ostrova by nemal vynechať návštevu mesta Palma de Mallorca , ktoré je administratívnym i kultúrnym centrom ostrova. V meste Palma de Mallorca sa zachovalo niekoľko významných historických pamiatok. Môžete navštíviť napríklad gotickou katedrálu, ktorá sa budovala približne 300 rokov, arabské kúpele z 10. storočia alebo gotický hrad, ktorý slúžil ako väzenie ešte v 20. storočí.

Puerto D´Alcúdia

Turisticky obľúbené je mestečko a prístav Puerto D´Alcúdia, ktoré má dlhú piesčitú pláž, a tiež mnoho reštaurácií, kaviarní a barov.

Výlety do okolia

Neďaleko prístavu sa nachádza chránená oblasť s výskytom vzácnych druhov vtákov, rýb a obojživelníkov. Ďalšími zaujímavými mestami sú Pollença, Andratx, Deia a alebo mestečko Alcudia s pozostatkami rímskych hradieb. Ostrov Mallorca v súčasnosti obýva približne 790 000 obyvateľov.


Informácie a fakty

GPS: 39.6152, 2.9141
Nadmorská výška: 100 m
Vhodné pre:
Zaujímavosti:
Geopark:
Priemerná ročná teplota:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-08-29 11:26:07

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom.

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: víno, horská turistika, cyklovýlety, kúpele, kasína, lyžovanie, nakupovanie, rybárčenie, golf, paragliding, windsurfing, surfovanie, potápanie, kúpele, plavby, safari
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Zaujímavosti: skaly, hory, jazerá

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Mallorca: Recenzie

Mallorca zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Sencelles (3.9km)Biniali (5km)Santa Eugenia (7km)Costitx (6km)Sineu (9km)Algaida (7km)Consell (10km)Llubí (12km)Petra (17km)Inca (12km)Lloseta (12km)Ariany (17km)Alaró (15km)Porreres (14km)Llucmajor (14km)Santa Margalida (19km)Bunyola (20km)Selva (16km)Muro (18km)Palma de Mallorca (23km)Búger (17km)Moscari (17km)Manacor (26km)Caimari (17km)Campanet (18km)Valldemossa (27km)Esporles (29km)

Webmap: 1 2 3