TIXIK.sk » Mestá » Martin

Martin - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Martin: Strážca pobytu
Martin Mapa Mapa hotelov v Martin

MartinMartin

Súvisiace témy

Martin - satelitná mapa, Martin: Fotografie

Odporúčané hotely Martin


Zobraziť všetky »


Martin: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Martin Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Martin a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 14:53:06, Nadmorská výška: 399m, Adresa: 03601 Martin, Slovensko, Oficiálne WWW stránky :

Martin je väčšie mesto na Slovensku. Leží v juhozápadnej časti Žilinského kraja (okres Martin), približne 20 km od Žiliny. V súčasnej dobe má zhruba 60 000 občanov. Celý región je položený vcelku nízko (jeho priemerná nadmorská výška sa pohybuje okolo 478 metrov nad morom), ale pohorie Malá Fatra (na severozápade regiónu) ponúka aj kopce vyššie než 1200 metrov. Medzi najzaujímavejšie prírodné útvary v okolí mesta nepochybne patrí Ostrá. Veľká Fatra patrí k výnimočným a turisticky príťažlivým lokalitám v okolí mesta. Milovníci prírody by nemali prísť o krásy okolitej krajiny. Ak s obľubou chodíte pešo, ponúka sa tu vynikajúca príležitosť spoznať Martin a jeho okolie po niektorej z okolitých turistických trás. Kultúra a história Martin ako stredisko slovenskej kultúry návšetvníkov očarí svojou kultúrou a dejinami. Jednou z najnavštevovanejších expozíc je Múzeum slovenskej dediny. Zaujímate se o históriu? Potom si rozhodne nenechajte ujsť Hrad Sklabiňa, ktorý mal v časoch svojej najväčšej slávy veľmi výrazný vplyv na celé okolie. Zaujímavým programom pre celú rodinu môže byť navštíva Zoo v Bojniciach.

Plusy

prevažne dobré počasie
hory v okolí

Vhodné pre

nakupovanie
aktívnu dovolenku
zdravotnú turistiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra

Doprava a dopravné možnosti

letecká

Business travel (priemysel)

hudobný
IT


Informácie a fakty

GPS: 49.0628, 18.9217
Nadmorská výška: 399 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:01:25

Martin: Recenzie

Martin zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

MartinBystrička (3.1km)Stráža (18km)Teplička nad Váhom (20km)Belá (20km)Žilina (22km)Párnica (25km)Ružomberok (28km)Likavka (29km)

Webmap: 1 2 3