TIXIK.sk » Mestá » Mníchov

Mníchov - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Mníchov: Strážca pobytu
Mníchov Mapa Mapa hotelov v Mníchov

MníchovMníchov

Súvisiace témy

Mníchov - satelitná mapa, Mníchov - penzióny, Mníchov - luxusné ubytovanie, Mníchov - apartmány, Mníchov - lacné ubytovanie, Autopožičovne Mníchov, Mníchov: Fotografie

Odporúčané hotely Mníchov


Zobraziť všetky »


Mníchov: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Mníchov Mapa Plánovač výletu na mieru
Najväčšie mestá sveta, Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Mníchov a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 10:56:28, Nadmorská výška: 525m, Oficiálne WWW stránky :

Mníchov je nemecké mesto v podhorí Álp na rieke Isar. Je hlavným mestom Bavorska a tretím najväčším mestom v Nemecku.

Stručná história

V roku 1175 získal Mníchov štatút mesta. Od roku 1506 je hlavným mestom celého Bavorska. Koncom 18. storočí mesto zaznamenalo veľký rozkvet. Za vlády kráľa Ľudovíta I. sa Mníchov stal známym európskym centrom umenia a vied. Po prvej svetovej vojne tu získalo podporu národnosocialistické hnutie, ktoré sa v roku 1923 pod vedením Adolfa Hitlera pokúsilo o tzv. mníchovský pivný puč. Jeho cieľom bolo zvrhnutie centrálnej berlínskej vlády. Puč sa nepodaril, ale Mníchov sa stal hlavným centrom hnutia a Hitlerovým hlavným sídlom. Počas druhej svetovej vojny bolo mesto značne poškodené. Po americkej okupácii v roku 1945 bol Mníchov kompletne prestavaný.

Súčasný Mníchov a historické pamiatky

Mníchov je inšpirujúci mesto s pôsobivou architektúrou. V centre mesta na Marienplatz môžete vidieť mariánsky stĺp, Starú a Novú radnicu so zvonkohrou. Ďalej tu nájdete Peterskirche, čo je najstarší kostol v centre mesta a kostol Heiliggeistkirche so sálou St. Peter. Najznámejšou budovou v centre je kostol Frauenkirche, ktorého základný kameň bol položený v roku 1468. Tiež je tu renesančný kostol Michaelskirche, bazilika Theatinerkirche a kráľovský palác Residenz. Na Prinzregentenstraße nájdete Haus der Kunst, bavorské Národné múzeum a Schackgalerii. Severozápadne od centra sa nachádza Nymphenburg Palace, ktorý je obklopený parkom. Za návštevu stojí aj palác Blutenburg s neskoro gotickým kostolom a palác Fürstenried. Medzi ďalšie pamiatky patrí baroková rezidencia Schloss Schleißheim ku ktorej patrí Altes Schloss Schleißheim (starý palác) , Neues Schloss Schleißheim (nový palác) a Schloss Lustheim (zámok Lustheim) .

Mníchovské parky

V Mníchove sú aj krásne parky. Medzi najvýznamnejšie patrí Englischer Garten, Olympiapark, Westpark, Nymphenburg Park a Hofgarten, čo je najstarší park v Mníchově. Milovníci športu môžu navštíviť Allianz Arenu. V súčasnosti žije v meste Mníchov cca 1,3 milióna obyvateľov.

Plusy

milí ľudia
mesto s kozmopolitným charakterom
krásna architektúra
prevažne dobré počasie
skvelé jedlo
živá a zábavná destinácia
krásne scenérie
osobitá miestna atmosféra
dobré pivo
rovinaté okolie

Mínusy

neznesiteľné letné teploty
nepríjemne chladno v zime

Vhodné pre

business
nakupovanie
poznávanie histórie
nočný život
plavby
štúdium
aktívnu dovolenku
naturistov
romantiku
športovú turistiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra
mrakodrapy
vianočné trhy
politické centrum
historické centrum
cirkevné pamiatky

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká
metro
električky

Business travel (priemysel)

filmový
chemický


Informácie a fakty

GPS: 48.1377, 11.5768
Nadmorská výška: 525 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-21 09:00:24

Mníchov: Recenzie

Mníchov zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

MníchovDornach (9km)Feldkirchen (11km)Aschheim (11km)Haar (12km)Planegg (12km)Ottobrunn (11km)Pullach im Isartal (11km)Putzbrunn (12km)

Webmap: 1 2 3