TIXIK.sk » Mestá » Taliansko » Emilia-Romagna » Modena » Modena

Modena - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Modena: Strážca pobytu
Modena Mapa Mapa hotelov v Modena

ModenaModena

Súvisiace témy

Modena - satelitná mapa, Modena - luxusné ubytovanie, Autopožičovne Modena, Modena - penzióny, Modena: Fotografie

Odporúčané hotely Modena


Zobraziť všetky »


Modena: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Modena Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Modena a doprava
Tribunale Ecclesiastico Regionale EmilianoNáboženstvo0.1km
Piazza GrandeNámestia0.1km
Modena Town HallRadnice0.2km
Ducal PalaceHrady a zámky0.4km
Ducal Modena PalaceHrady a zámky0.4km
Modena CathedralNáboženstvo0.4km
Istituto Di Scienze ReligioseNáboženstvo0.5km
Seminario MetropolitanoNáboženstvo0.5km
Benedettini Abbazia S.PietroNáboženstvo0.6km
San PietroNáboženstvo0.6km
Istituto Sacro CuoreNáboženstvo0.9km
Istituto Suore Adoratrici Del Ss.Sacramento Casa FNáboženstvo1km
Madonna PellegrinaNáboženstvo1km
Chiesa Cristiana EvangelicaNáboženstvo2km
Spirito SantoNáboženstvo2km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 19:26:19, Telefón: +39 059 20311, Oficiálne WWW stránky :

Modena je historické mesto v severnom Taliansku a hlavné mesto rovnomennej provincie. V súčasnosti žije v meste Modena približne 180 tisíc obyvateľov. V roku 1997 bolo mesto Modena s katedrálou, bránou Torre Civica a námestím Piazza Grande zapísané na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO .

Pohľady do histórie

Oblasť dnešného mesta Modena bola osídlená už v dobe železnej. Presný dátum založenia Modeny nie je známy, ale prvé písomné zmienky pochádzajú z 3. storočia pred n.l., kedy mestom prechádzal Hannibal. V priebehu histórie absolvovala Modena niekoľko bitiek a obliehaní a slúžila aj ako pevnosť. Táto stará Modena však bola v 7. storočia n.l. zaplavená a opustená. Od 9. storočia prišli nový osadníci, ktorí dali základ modernému mestu Modena. Od 13. storočia je mesto spojené so slávnym rodom Este.

O meste

V súčasnosti je Modena významné priemyselné centrum. V tejto oblasti sa vyrábajú automobily Ferrari, Lamborghini a Maserati. Podľa mesta samotného bol dokonca pomenovaný jeden z vozov Ferrari, konkrétne model 360 Modena. Modena je známa aj vďaka "University of Modena", ktorá bola založená už v roku 1175 a radí sa k najstarším univerzitám na svete. Z tohto mesta pochádza aj populárny balzamikový ocot.

Pamiatky

Modena je ideálne miesto pre milovníkov pamiatok. Najvýznamnejšia pamiatka je katedrála sv. Geminiána, ktorej najstaršia časť pochádza z prelomu 11. - 12. storočia. Pri katedrále stojí známa šikmá zvonica Torre Ghirlandina, z ktorej vrcholu možno vidieť celé mesto. Ďalšie významné pamiatky sú brána Torre Civica a námestie Piazza Grande. Najväčšia stavba mesta je údajne Palazzo Ducale, kde dnes sídli vojenská akadémia. Pri návšteve Modeny by ste nemali vynechať Palác múzeí (Palazzo dei Musei) , čo je bývalý chudobinec, v ktorom dnes sídli niekoľko rôznych múzeí a je tam aj rodinná knižnica rodu Este. V meste sa nachádza veľké množstvo ďalších stredovekých pamiatok, ktoré v žiadnom prípade nestihnete za jeden deň prejsť.

Ďalšie zaujímavosti

Pre milovníkov prírody ponúka Modena botanickú záhradu Orto Botanico dell'Università di Modena e Reggio Emilia. Medzi najvýznamnejších rodákov patrí Luciano Pavarotti a zakladateľ automobilky Ferrari, Enzo Ferrari. Nachádza sa tam tiež jedna z najlepších reštaurácií na svete, reštaurácia La francescana.

Plusy

mierne klíma

Vhodné pre

štúdium


Informácie a fakty

GPS: 44.647, 10.925
Počet obyvateľov: 200 000
Najbližšie letisko: Bologna / Borgo Panigale Airport, 43 km
Dátum poslednej aktualizácie: 21.10.2012 13:24:15

Modena: Recenzie

Modena zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

ModenaCampogalliano (8km)Casinalbo (8km)Rubiera (12km)Bastiglia (11km)Sassuolo (15km)Piumazzo (16km)San Giovanni in Persiceto (21km)Carpi (15km)

Webmap: 1 2 3