TIXIK.sk » Mestá » Mykonos

Mykonos - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Mykonos: Strážca pobytu
Mykonos Mapa Mapa hotelov v Mykonos

Súvisiace témy

Mykonos - penzióny, Mykonos - luxusné ubytovanie, Mykonos - apartmány, Mykonos - lacné ubytovanie, Mykonos: Fotografie

Odporúčané hotely Mykonos


Zobraziť všetky »Mykonos: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Mykonos Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Mykonos a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 20:31:35, Oficiálne WWW stránky :

Mykonos je hlavné a najväčšie mesto obľúbeného gréckeho ostrova Mykonos, ktorý sa nachádza v súostroví Kyklady v Egejskom mori. Mesto Mykonos leží na západnom pobreží ostrova a je jednou z najobľúbenejších gréckych destinácií. Predovšetkým vďaka rušnému nočnému životu, ktorý patrí medzi najznámejšie v Európe . Svojim návštevníkom mesto Mykonos ponúka množstvo barov, klubov, reštaurácií, butikov, obchodíkov, diskoték, internetových kaviarní, ale aj architektonických pamiatok.

Doprava na ostrov

Ak sa chcete na Mykonos dostať, potom vedzte, že nejde o lacnú záležitosť. Miesto je veľmi populárne aj medzi celebritami, ktoré si tu stavajú svoje letné sídla. Priame letecké spojenie českej cestovné kancelárie neponúkajú. Najľahšie sa na ostrov dopravíte letecky alebo, ak z vašej krajiny nie je priame letecké spojenie, leťte do Atén a tam prestúpte na miestnu leteckú linku - Atény - Mykonos. Ďalším variantom je trajekt. Výhodné je zakúpiť zájazd v nemeckých alebo rakúskych cestovných kanceláriách, ktoré sú lacnejšie a majú bohatšiu ponuku. S ostatnými časťami ostrova je Mykonos prepojený dobre fungujúcou miestnou autobusovou dopravou, je tu samozrejme aj možnosť zapožičania auta alebo skútra, ktorý je vzhľadom k veľkosti ostrova výhodnejší.

Pamiatky a obchodíky

Mesto Mykonos ponúka nielen množstvo barov a diskoték, ale aj nádherné, aj keď dosť rušné pláže a historické pamiatky. Zrejme najzaujímavejší je kostol Panagía Paraportiány, ktorý tvorí hlavnú dominantu mesta. Ide o súbor štyroch malých kaplniek a jedného hlavného kostola, všetko v žiarivo bielej farbe. Veľmi obľúbeným miestom sú tiež tzv. Malé Benátky - farebné domčeky čnejúce z morskej hladiny, ktoré môžete vidieť pri prístave. Mykonos je jedným z najlepších príkladov kykladskej architektúry s belostnými domčekmi, medzi ktorými vedú úzke krivolaké uličky, ktoré pôsobia doslova ako bludisko s množstvom obchodíkov - od menej známych až po značkové butiky. Ako strážcovia nad mestom Mykonos sa týčia veterné mlyny, ktoré dotvárajú neopakovateľnú atmosféru.

Okolie mesta Mykonos a ostrov Delos

Asi dva kilometre juhozápadne od Mykonosu sa nachádza ostrovček Delos , považovaný za jednu z najdôležitejších gréckych architektonických lokalít. Celý ostrov bol vyhlásený národným múzeom a z hlavného mesta sem mieria pravidelné exkurzie. Za najkrajšie pláže ostrova Mykonos sú považované piesočné pláže Paradise a Super Paradise, ktoré sú vhodné nielen na opaľovanie a kúpanie, ale ponúkajú aj množstvo športových aktivít. Po zotmení sa potom premieňajú na obrovskú plážovú párty. Pre milovníkov menšieho ruchu sa ponúkajú kľudnejšie pláže letovísk Agios Stefanos a Agios Ioannis na západnom pobreží.

Praktické informácie

Ak sa chcete ubytovať v centre Mykonosu - cez deň v pokojnom mestečku s krásnymi uličkami a zákutiami, potom nezabudnite, že každý večer sa mesto stane obrou diskotékou, na ktorú sa schádzajú mladí z celého sveta a ktorá končí až v neskorých ranných hodinách. Mykonos sa tiež stal cieľom medzinárodného jet setu (spoločnosti bohatých ľudí) a obľúbeným miestom homosexuálnych párov a jedincov.

Plusy

blízko letiska
pestrá ponuka ubytovania
pobyt pri mori
aj luxusné ubytovanie
rodisko významných osobností

Mínusy

neznesiteľné letné teploty
pomerne draho

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
nočný život
plavby
aktívnu dovolenku
naturistov
karnevaly
zdravotnú turistiku
romantiku

Zaujímavosti

politické centrum
cirkevné pamiatky

Doprava a dopravné možnosti

letecká

Aktivity

parašutizmus
potápanie
rybárčenie
surfovanie
windsurfing
vodné lyžovanie
šnorchlovanie


Informácie a fakty

GPS: 37.446, 25.3294
Nadmorská výška: 14 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-21 19:54:00

Mykonos: Recenzie

Mykonos zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Mykonos (0km)Kionia (21km)Ermoúpolis (35km)Náousa (37km)Náxos (38km)Aghios Prokopios (41km)Parikia (43km)Lefkes (45km)Piso Livadi (46km)