TIXIK.sk » Bosna a Hercegovina » Najväčšie mestá Bosny a Hercegoviny

Pridajte sa k nám:Google Plus  facebook  twitter

Najväčšie mestá Bosny a Hercegoviny

Kompletný zoznam najväčších miest v Bosnii a Hercegovine s fotografiami a informáciou o počte obyvateľov. Mestá môžete ďalej triediť podľa rôznych parametrov.Kam ďalej?

Zoradiť podľa: Počet obyvateľovPočtu hlasovNadmorská výškaNajbližšíchNajvzdialenejších


Kaptol ulica 31, Zagreb, Croatia

Záhreb je hlavné mesto Chorvátska . Nachádza sa v západnej časti krajiny, pod vrchom Medvednica. Bezmála miliónová metropola Chorvátskej republiky Z..

Nájsť ubytovanie

Split je mesto nachádzajúce sa v Chorvátsku . Leží v strednej Dalmácii na polostrove medzi Kaštelským zálivom a Splitským prielivom v Jadranskom mor..

Nájsť ubytovanie

Rijeka je druhé najväčšie mesto na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Rijeka je dôležitá dopravná spojka a najväčší prístav celého Chorvátska . ..

Nájsť ubytovanie


Osijek, Croatia

Nájsť ubytovanie

Zadar je jedno z väčších miest v Chorvátsku . Nachádza sa na pobreží Jadranského mora, v Severnej Dalmácii . Dnes žije v meste Zadar asi 80 tisíc ob..

Nájsť ubytovanie

Slavonski Brod, Croatia

Nájsť ubytovanie


Trg Josipa Broza Tita 5, Karlovac, Croatia

Nájsť ubytovanie

Pula je historické mesto na polostrove Istria v Chorvátsku . Niekedy je Pula prirovnávaná k menším Aténam. Historické pamiatky V meste môžete obd..

Nájsť ubytovanie

Šibenik je neveľké, zato o to malebnejší, turistické mesto, nachádzajúce sa v Chorvátsku , medzi mestami Zadar a Trogir Leží v ústí rieky Krka do ..

Nájsť ubytovanie


Dubrovník je prístavné mesto v Chorvátsku . Nachádza sa na juhu Dalmácie , na úpätí vápencového pohoria. Dubrovník je jedným z najvýznamnejších a na..

Nájsť ubytovanie


Sisak je historické mesto v Chorvátsku . Nachádza sa 57 km juhovýchodne od hlavného mesta Záhrebu , na sútoku riek Kupa, Odra a Sáva. Sisak je najvä..

Nájsť ubytovanie

Ulica Ivana Generalića 3, Koprivnica, Croatia

Nájsť ubytovanie

Virovitica, Croatia

Nájsť ubytovanie


Rovinj je jedno z najkrajších miest na Istrii a v celom Chorvátsku . Nachádza sa na západnom pobreží Istrie v regióne Istarska, asi 36 km severne od..

Nájsť ubytovanie

Makarska je významným chorvátskym letoviskom na pobreží Jadranského mora. Nachádza sa v Strednej Dalmácii a žije tu viac ako 13 000 obyvateľov. His..

Nájsť ubytovanie


Trogir je starobylé mesto a prístav v Chorvátsku . Nachádza sa v južnej časti krajiny, v regióne Splitsko-Dalmatinska župa, približne 27 km západne ..

Nájsť ubytovanie

Umag je letovisko, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora v Chorvátsku , na polostrove Istria. Umag je najväčšie tenisové letovisko na Jadran..

Nájsť ubytovanie

Križevci, Croatia

Nájsť ubytovanie


Poreč je mesto v Chorvátsku . Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny, v Istrijskej župe. Jedná sa o najväčšie a najnavštevovanejšie letovisko v ..

Nájsť ubytovanie

Labin je historické mestečko neďaleko prímorského letoviska Rabac na polostrove Istria v Chorvátsku. História a pamiatky Pôvodný názov mesta je A..

Nájsť ubytovanie


Crikvenica je obľúbené turistické a rekreačné letovisko v Chorvátsku . Toto pekné prímorské mestečko leží približne 35 km južne od Rijeky a vyrástl..

Nájsť ubytovanie

Omiš je mesto a vyhľadávané letovisko v Chorvátsku . Leží v blízkosti Jadranskej magistrály, pri ústí rieky Cetina do Jadranského mora. Omiš je zná..

Nájsť ubytovanie


Senj je jedno z najstarších mestečiek na pobreží Chorvátska . Nachádza na jadranskej magistrále asi 80 km juhovýchodne od Rijeky . Pohľad do histó..

Nájsť ubytovanie


Hvar je najväčšie mesto a hlavné letovisko na rovnomennom ostrove Hvar . Vďaka priezračnému azúrovému mori, príjemným klimatickým podmienkam a bujne..

Nájsť ubytovanie

Krk je najväčšie letovisko rovnomenného chorvátskeho ostrova . Nachádza sa na juhozápadnom pobreží, kde je chránený pred chladným vetrom, tzv. bóro..

Nájsť ubytovanie


Cres je najväčšíe a najvýznamnejšíe mestečko na rovnomennom chorvátskom ostrove . Leží v jeho strednej časti u hlboké a chránené zátoky. Cres má cc..

Nájsť ubytovanie

Mestečko Jelsa sa nachádza na severnom pobreží chorvátskeho ostrova ostrova Hvar . Pôvodná rybárska osada je teraz živým a obľúbeným letoviskom. ..

Nájsť ubytovanie

Tučepi je pobrežné mestečko na juhu Chorvátska v oblasti Makarská riviéra. Letovisko ponúka dlhé kamienkové pláže, ktoré sú typické pre Makarskú ri..

Nájsť ubytovanie


Cavtat je menšie mestečko a zároveň aj prístav, ktorý sa nachádza v Chorvátsku , asi 20 km juhovýchodne od Dubrovníka , v Župskom zálive (Župski zal..

Nájsť ubytovanie


Rogoznica je menšie chorvátske letovisko na pobreží Jadranského mora. Nachádza sa asi 50 km západne od Splitu a 35 km južne od Šibeniku . O meste..

Nájsť ubytovanie

Baška je prístavné mestečko na južnom pobreží chorvátskeho ostrova Krk . Patrí medzi najpopulárnejšie letoviská na Jadrane. Mestečko láka mnoho ná..

Nájsť ubytovanie

Premantura je malá obec, ktorá je turistami hojne vyhľadávaná. Nachádza sa v Chorvátsku , asi 12 km juhovýchodne od Puly . V súčasnosti tam žije sko..

Nájsť ubytovanie

  1