TIXIK.sk » Mestá » Francúzsko » Provence-Alpes-Côte-d Azur » Nice

Nice - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Nice: Strážca pobytu
Nice Mapa Mapa hotelov v Nice

NiceNice

Súvisiace témy

Nice - satelitná mapa, Nice - penzióny, Nice - luxusné ubytovanie, Nice - apartmány, Nice - lacné ubytovanie, Autopožičovne Nice, Nice: Fotografie

Odporúčané hotely Nice


Zobraziť všetky »


Nice: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Nice Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Nice a doprava
Boutique de l'homme moderneShopping0.2km
Nice Etoile Shopping CenterShopping0.2km
Theatre de la Photographie et de l'Image Galérie0.4km
Nice Ville Railway StationStanice MHD0.6km
St. Roch HospitalNemocnice0.7km
Masséna SquareNámestia0.6km
Place MassenaNámestia0.6km
Verdure TheatreDivadlo0.6km
Théâtre de VerdureDivadlo0.6km
Tour de l'HorlogePamätník0.8km
Courthouse SquareNámestia0.8km
Nice TheatreDivadlo0.9km
Theatre of NiceDivadlo0.9km
Ste-Reparate CathedralKatedrály0.9km
Muzeum MassénaMúzeá0.8km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 10:47:49, Oficiálne WWW stránky :

Nice je najväčším letoviskom na juhu Francúzska , v oblasti Francúzskej riviéry. Mesto sa rozkladá pozdĺž Anjelského zálivu a v predhorí Álp. Pre Nice je charakteristická vôňa levandule, slnečné lúče a more. Mesto a jeho krásne okolie vždy priťahovalo umelcov. Žili a pracovali tu napr. Pablo Picasso či Auguste Renoir.

História mesta

História mesta siaha do obdobia antiky. Roku 400 pred n.l. tu bola založená osada Nikaia. Okolo roku 150 pred n.l. sa na tunajšom území usadili Rimania. Osada sa rozrástla v mesto, ktoré sa v roku 1388 stalo súčasťou Savojska. V tomto období sa nazývalo Nizza. V roku 1860 bolo Nice konečne pripojené k Francúzsku .

Turistické ciele

V Nice nájdeme krásne promenády a paláce. Najznámejšou promenádou je Promenade des Anglais (Anglická promenáda) , ktorú nechali postaviť v 19. storočia anglickí obyvatelia mesta.

Centrum mesta

Historické centrum mesta je tvorené úzkymi uličkami, v ktorých nájdete mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodíkov. Staré Mesto je sústredené okolo vŕšku Le Chateau, kde bol v 11. storočia postavený prvý hrad. O niekoľko storočí neskôr tu bol postavený nový hrad s katedrála sv. Márie. Obe stavby však nechal v 18. storočia zničiť Ľudovít XVI a zachovali sa z nich len trosky. V podhradí sú domy pochádzajúce zo 17. a 18. storočia. V tunajšej časti mesta vyniká svätojakubská katedrála alebo palác Palais Lascaris zo 17. storočia. Centrom Nového Nice je námestie place Masséna, ktoré bolo vybudované v roku 1835. Zdobia ho palmy a fontány. Ďalšími tunajšími zaujímavosťami sú námestia Pierre-Gautier či námestie Charles-Félix.

Ďalšie pamiatky

Za návštevu určite stojí Starý prístav obklopený červenými budovami z 18. storočia. Kľud od rušného centra si môžete dopriať v paláci Masséna, ktorý dnes slúži ako múzeum a je obklopený krásnym parkom.

Plusy

pobyt pri mori
mierne klíma

Vhodné pre

štúdium

Doprava a dopravné možnosti

medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 43.7008, 7.2661
Nadmorská výška: 15 m
Najbližšie hranice: Monako, 12 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 07:03:04

Nice: Recenzie

Nice zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

NiceVillefranche-sur-Mer (3.3km)Beaulieu-sur-Mer (5km)Saint-Jean-Cap-Ferrat (5km)Saint-Laurent-du-Var (7km)La Gaude (10km)Saint-Jeannet (11km)La Turbie (12km)Vence (13km)

Webmap: 1 2 3