TIXIK.sk » Mestá » Poľsko » Malopoľské vojvodstvo » Nový Targ

Nový Targ - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Nový Targ: Strážca pobytu
Nový Targ Mapa Mapa hotelov v Nový Targ

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Poľska, Nový Targ - penzióny, Nový Targ: Fotografie

Odporúčané hotely Nový Targ


Zobraziť všetky »Nový Targ: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Nový Targ Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Nový Targ a doprava
Nowy Targ AirportLetiská2km
Muzeum Dvůr v LopušnéMúzeá7km
ObłazowaKopec9km
KramnicaKopec9km
PodhaleRegión11km
Kotelnica ExpressLyžiarske vleky11km
Bialka TatrzanskaSki areály11km
Czerwona SkałkaKopec13km
Ski Resort KotelnicaSki areály11km
Pasieka ExpressLyžiarske vleky12km
Czarna GoraSki areály13km
Národný park GorceNárodné parky12km
Ptasia Wyspa Ostrovy15km
Zapalac dolinaÚdolia15km
Rusin-SkiLyžiarske vleky14km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 19:49:58, Nadmorská výška: 595m, Oficiálne WWW stránky :

Nový Targ je starobylé mesto v Poľsku , ktoré je zároveň jedným z najstarších osídlení na úpätí Tatier. Nachádza sa v južnej časti krajiny, na sútoku Čierneho a Bieleho Dunajca. V súčasnej dobe žije v meste viac ako 34 000 obyvateľov. Nový Targ láka návštevníkov na svoje známe trhy a krásne okolie. Mesto je obľúbeným a významným centrum bezmotorového lietania v Poľsku .

O meste Nový Targ

Historie mesta siaha do 13. storočia, kedy mal byť Nový Targ založený. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1326. V súčasnej dobe je Nový Targ rušné obchodné mesto a dopravný uzol na križovatke medzi Tatrami, Pieninami, Spišom a Oravou. Je to ideálny východiskový bod na výlety do nádherného okolia, ktoré je vhodné pre aktívnu turistiku, cykloturistiku a v zime lyžovanie. V minulosti bol Nový Targ nádherným malebným mestom. V roku 1784 ho však zasiahol veľký požiar, ktorý mesto prakticky celé zničil. Najvýznamnejšie pamiatky v meste sú kostol sv. Kataríny zo 14. storočia a kostol sv. Anny. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo viac o tunajšom ľudovom umení a histórii, navštívte miestne regionálne múzeum, ktoré sídli na Rynku, priamo na radnici.

Aktívna dovolenka

Nový Targ je ideálne miesto pre aktívnu dovolenku vďaka svojej polohe na križovatke medzi Tatrami, Pieninami, Spišom a Oravou. V lete je okolie vhodné nielen pre pešiu turistiku, ale aj pre cykloturistiku. Nový Targ ponúka v zime veľmi dobré podmienky pre lyžovanie, pretože v blízkom okolí sa nachádza celý rad dobrých lyžiarskych stredísk. Tie najlepšie sú asi v 20 km vzdialenom Zakopanom , alebo v 18 km vzdialenom lyžiarskom stredisku Ski Lubomierz , ktoré je jedným najlepších lyžiarskych areálov v celom Poľsku. Z mesta Nový Targ je možné sa dostať k hraničnému prechodu Lysá Poľana, odkiaľ začína plavba na plti tiesňavou Dunajca. Denne chodia k prechodu tri autobusy.

Štvrtkové trhy v Novom Targu

Nový Targ je známy tiež vďaka štvrtkovému trhu. Ten sa koná už viac ako 500 rokov. Trh vznikol na základe kráľovského privilégia, udeleného v roku 1487. Koná sa na námestí Plac Targowy. Bohužiaľ v súčasnosti na ňom kúpite väčšinou už len hromadne vyrábaný spotrebný tovar. S klasickými ručnými výrobkami sa stretnete len ojedinele. Túto tradíciu viac dodržiavajú v Zakopanom. Na rovnakom mieste sa inak tiež koná veľký trh v sobotu. Zoženiete na ňom podobný tovar ako vo štvrtok. Na oboch si ale dajte pozor na vreckárov. Niektoré sprievodcovia uvádzajú, že ich tu pôsobí celý rad.

Turistické služby

Ubytovat sa môžete v meste Nový Targ v hoteli Limba, ktorý sa nachádza jeden blok od Rynku, v hoteli Skalny Dworek , či v turistickej ubytovni Dom Turistov PTTK. Využiť môžete aj ponuku klubu Sportowy Gorce, ktorý ponúka hotelové izby a tiež tri vykurované chaty. Nechýba tu ani možnosť ubytovania v súkromí, ale ponuka tu nie je tak široká, ako v Zakopanom alebo Szczawnici. Dobre najesť sa môžete v pizzerii Jaga, v reštaurácii Wegierska, alebo v reštaurácii Dunajec.

Panna Mária v Ludźmierz

Pokud budete v meste Nový Targ na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, čo je 15. augusta, tak sa vydajte do neďalekej dedinky Ludźmierz , kde sa nachádza v kostole soška Panny Márie, ktorá v tento deň láka veľké davy pútnikov, ktorí sú väčšinou oblečení v tradičných odevoch.

Doprava

Nový Targ je najlepšie dostupný autom, autobusom a vlakom. Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v Krakove (John Paul II International Airport Kraków-Balice) . Malé letiská, ktoré slúžia vyznávačom bezmotorového lietania sa nachádza na juhovýchodnom okraji mesta. Autom sa sem dostanete po ceste č 47, 49, 957 a 969. Autobusový terminál sa nachádza na západnom okraji centra, približne 1,5 km od Rynku. Vlaková stanica sa potom nachádza ešte o 1 km ďalej. Nový Targ leží na železničnej trase Krakov -Zakopané . Ak si zvolíte verejné dopravné prostriedky, vyberte si autobus, ten totiž ide, na rozdiel od vlaku, priamo do Krakova .


Informácie a fakty

GPS: 49.4775, 20.0317
Nadmorská výška: 595 m
Rok založenia mesta: 1346
Najbližšie letisko: John Paul II International Airport Kraków-Balice Airport, 69 km
Najbližšie hranice: Slovensko, 19 km
Dátum poslednej aktualizácie: 26.10.2012 15:53:36

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.nowytarg.pl

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: kľud, rovinaté okolie, lyžiarske areály v okolí, rodisko významných osobností, sauna, lesy
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Služby: bankomat, pekáreň, banka, predaj bicyklov, kníhkupectvo, požičovňa aut, autoopravovňa, zubár, doktor, supermarket, práčovňa, právnické služby, knižnica

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Nový Targ: Recenzie

Nový Targ zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Nový TargŁopuszna (7km)Szaflary (6km)Bańska (10km)Frydman (15km)Biały Dunajec (12km)Czarna Góra (13km)Bustryk (14km)Łapsze Niżne (18km)

Webmap: 1 2 3