TIXIK.sk » Mestá » Poľsko » Malopoľské vojvodstvo » Nový Targ

Nový Targ - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Nový Targ: Strážca pobytu
Nový Targ Mapa Mapa hotelov v Nový Targ

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Poľska, Nový Targ - penzióny, Nový Targ: Fotografie

Odporúčané hotely Nový Targ


Zobraziť všetky »Nový Targ: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Nový Targ Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Nový Targ a doprava
Muzeum Dvůr v LopušnéMúzeá7km
ObłazowaKopec9km
KramnicaKopec9km
PodhaleRegión11km
Kotelnica ExpressLyžiarske vleky11km
Bialka TatrzanskaSki areály11km
Ski Resort KotelnicaSki areály11km
Pasieka ExpressLyžiarske vleky12km
Czarna GoraSki areály13km
Národný park GorceNárodné parky12km
Ptasia Wyspa Ostrovy15km
Zapalac dolinaÚdolia15km
Rusin-SkiLyžiarske vleky14km
Jazero CzorsztyńskieJazerá18km
Železničné múzeum ChabówkaMúzeá15km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 15:10:43, Nadmorská výška: 595m, Oficiálne WWW stránky :

Nový Targ je starobylé mesto v Poľsku , ktoré je zároveň jedným z najstarších osídlení na úpätí Tatier. Nachádza sa v južnej časti krajiny, na sútoku Čierneho a Bieleho Dunajca. V súčasnej dobe žije v meste viac ako 34 000 obyvateľov. Nový Targ láka návštevníkov na svoje známe trhy a krásne okolie. Mesto je obľúbeným a významným centrum bezmotorového lietania v Poľsku .

O meste Nový Targ

Historie mesta siaha do 13. storočia, kedy mal byť Nový Targ založený. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1326. V súčasnej dobe je Nový Targ rušné obchodné mesto a dopravný uzol na križovatke medzi Tatrami, Pieninami, Spišom a Oravou. Je to ideálny východiskový bod na výlety do nádherného okolia, ktoré je vhodné pre aktívnu turistiku, cykloturistiku a v zime lyžovanie. V minulosti bol Nový Targ nádherným malebným mestom. V roku 1784 ho však zasiahol veľký požiar, ktorý mesto prakticky celé zničil. Najvýznamnejšie pamiatky v meste sú kostol sv. Kataríny zo 14. storočia a kostol sv. Anny. Ak by ste sa chceli dozvedieť niečo viac o tunajšom ľudovom umení a histórii, navštívte miestne regionálne múzeum, ktoré sídli na Rynku, priamo na radnici.

Aktívna dovolenka

Nový Targ je ideálne miesto pre aktívnu dovolenku vďaka svojej polohe na križovatke medzi Tatrami, Pieninami, Spišom a Oravou. V lete je okolie vhodné nielen pre pešiu turistiku, ale aj pre cykloturistiku. Nový Targ ponúka v zime veľmi dobré podmienky pre lyžovanie, pretože v blízkom okolí sa nachádza celý rad dobrých lyžiarskych stredísk. Tie najlepšie sú asi v 20 km vzdialenom Zakopanom , alebo v 18 km vzdialenom lyžiarskom stredisku Ski Lubomierz , ktoré je jedným najlepších lyžiarskych areálov v celom Poľsku. Z mesta Nový Targ je možné sa dostať k hraničnému prechodu Lysá Poľana, odkiaľ začína plavba na plti tiesňavou Dunajca. Denne chodia k prechodu tri autobusy.

Štvrtkové trhy v Novom Targu

Nový Targ je známy tiež vďaka štvrtkovému trhu. Ten sa koná už viac ako 500 rokov. Trh vznikol na základe kráľovského privilégia, udeleného v roku 1487. Koná sa na námestí Plac Targowy. Bohužiaľ v súčasnosti na ňom kúpite väčšinou už len hromadne vyrábaný spotrebný tovar. S klasickými ručnými výrobkami sa stretnete len ojedinele. Túto tradíciu viac dodržiavajú v Zakopanom. Na rovnakom mieste sa inak tiež koná veľký trh v sobotu. Zoženiete na ňom podobný tovar ako vo štvrtok. Na oboch si ale dajte pozor na vreckárov. Niektoré sprievodcovia uvádzajú, že ich tu pôsobí celý rad.

Turistické služby

Ubytovat sa môžete v meste Nový Targ v hoteli Limba, ktorý sa nachádza jeden blok od Rynku, v hoteli Skalny Dworek , či v turistickej ubytovni Dom Turistov PTTK. Využiť môžete aj ponuku klubu Sportowy Gorce, ktorý ponúka hotelové izby a tiež tri vykurované chaty. Nechýba tu ani možnosť ubytovania v súkromí, ale ponuka tu nie je tak široká, ako v Zakopanom alebo Szczawnici. Dobre najesť sa môžete v pizzerii Jaga, v reštaurácii Wegierska, alebo v reštaurácii Dunajec.

Panna Mária v Ludźmierz

Pokud budete v meste Nový Targ na sviatok Nanebovzatia Panny Márie, čo je 15. augusta, tak sa vydajte do neďalekej dedinky Ludźmierz , kde sa nachádza v kostole soška Panny Márie, ktorá v tento deň láka veľké davy pútnikov, ktorí sú väčšinou oblečení v tradičných odevoch.

Doprava

Nový Targ je najlepšie dostupný autom, autobusom a vlakom. Najbližšie medzinárodné letisko sa nachádza v Krakove (John Paul II International Airport Kraków-Balice) . Malé letiská, ktoré slúžia vyznávačom bezmotorového lietania sa nachádza na juhovýchodnom okraji mesta. Autom sa sem dostanete po ceste č 47, 49, 957 a 969. Autobusový terminál sa nachádza na západnom okraji centra, približne 1,5 km od Rynku. Vlaková stanica sa potom nachádza ešte o 1 km ďalej. Nový Targ leží na železničnej trase Krakov -Zakopané . Ak si zvolíte verejné dopravné prostriedky, vyberte si autobus, ten totiž ide, na rozdiel od vlaku, priamo do Krakova .


Informácie a fakty

GPS: 49.4775, 20.0317
Nadmorská výška: 595 m
Rok založenia mesta: 1346
Najbližšie letisko: John Paul II International Airport Kraków-Balice Airport, 69 km
Najbližšie hranice: Slovensko, 19 km
Dátum poslednej aktualizácie: 26.10.2012 15:53:36

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.nowytarg.pl

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: kľud, rovinaté okolie, lyžiarske areály v okolí, rodisko významných osobností, sauna, lesy
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Služby: bankomat, pekáreň, banka, predaj bicyklov, kníhkupectvo, požičovňa aut, autoopravovňa, zubár, doktor, supermarket, práčovňa, právnické služby, knižnica

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Nový Targ: Recenzie

Nový Targ zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Nový TargŁopuszna (7km)Szaflary (6km)Bańska (10km)Frydman (15km)Biały Dunajec (12km)Czarna Góra (13km)Bustryk (14km)Łapsze Niżne (18km)

Webmap: 1 2 3