TIXIK.sk » Mestá » Omiš

Omiš - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Omiš: Strážca pobytu
Omiš Mapa Mapa hotelov v Omiš

OmišOmiš

Súvisiace témy

Omiš - penzióny, Omiš - apartmány, Omiš: Fotografie

Odporúčané hotely Omiš


Zobraziť všetky »


Omiš: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Omiš Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Omiš a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 01:11:42

Omiš je mesto a vyhľadávané letovisko v Chorvátsku . Leží v blízkosti Jadranskej magistrály, pri ústí rieky Cetina do Jadranského mora. Omiš je známy vďaka svojej dlhej pláži, ktorá bola vyznamenaná Modrou vlajkou za kvalitu.

O letovisku

Atraktívny je Omiš tiež ako východiskové miesto pre výlety do kaňonu rieky Cetiny. V súčasnosti mesto Omiš obýva približne 6500 obyvateľov a priemyselná výroba sa utlmuje v prospech životného prostredia a vhodných podmienok pre rozvoj cestovného ruchu. V meste Omiš nájdete okrem mnohých ubytovacích zariadení tiež kempingy. Celé mesto je zasadené do skalnatej krajiny a dominantnou stavbou mesta sú ruiny starej pevnosti Mirabela z 13. storočia.

Zaujímavosti z histórie

Mesto Omiš vzniklo z pôvodnej rímskej osady. Neskôr toto miesto obsadili obávaní piráti, ktorí sužovali lodnú dopravu dlhú dobu. Po neúspešnom pokuse o dobytie Omiš zo strany Benátčanov začali majitelia lodí platiť pirátom výkupné. Mesto sa nepodarilo dobyť ani neskôr pri tureckých výbojoch na Balkán.

Pamiatky

Dlhá histórie mesta Omiš po sebe zanechala množstvo cenných pamiatok. Najstaršia z nich je malý predrománsky kostol sv. Petra (Petrova crkva) na pravom brehu Cetiny, ktorý pochádza z 10. storočia n.l. Ďalej je zaujímavá už zmienená pevnosť Mirabela, po ktorej zostala len hranolová veža na skalách a ruiny pevnosti Starigrad. Ďalšie architektonické a duchovné pamiatky sa nachádzajú v historickej časti mesta Omiš. Zaujímavá je tiež podmorská obranná múr, ktorá mala chrániť prístav pred cudzími loďami.

Aktivity a zábava

Športové možnosti sú v letovisku Omiš veľmi rozsiahle. Od vodných športov, cez paragliding až po klasické športy, ako sú futbal, volejbal a tenis. V destinácii Omiš je rad cyklistických trás a sú tam aj dobre vybavené požičovne športových potrieb. Ak sa chcete baviť, nájdete tam určite dostatok príležitostí. Diskotéky, bary, tanečné terasy, reštaurácie a v priebehu sezóny rad tradičných slávností. Omiš môže byť aj dobrým miestom na mnoho zaujímavých výletov, alebo návštevu ďalších stredísk ležiacich v oblasti .

Plusy

blízko k mori
pobyt pri mori
blízko väčších miest
mierne klíma


Informácie a fakty

GPS: 43.4429, 16.6926
Nadmorská výška: 4 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 07:02:09

Omiš: Recenzie

Omiš zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

OmišDuće (2.2km)Dugi Rat (4.1km)Mimice (10km)Postira (9km)Splitska (10km)Podstrana (13km)Pisak (14km)Sutivan (19km)

Webmap: 1 2 3