TIXIK.sk » Ostrovy » Ostrov Cres

Ostrov Cres - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Ostrov Cres: Strážca pobytu
Ostrov Cres Mapa Mapa hotelov v Ostrov Cres

Ostrov CresOstrov Cres

Súvisiace témy

Ostrov Cres: Fotografie

Odporúčané hotely Ostrov Cres


Zobraziť všetky »


Ostrov Cres: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Ostrov Cres Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Ostrov Cres a doprava


Turistické informácie

Kategória: Ostrovy, Aktuálny čas: 13:01:30

Ostrov Cres je chorvátsky ostrov v Kvarnerskom súostroví. Tento ostrov je menší ako susedný ostrov ostrov Krk . Nachádza sa na severe Jadranského mora, juhovýchodne od polostrova Istria. Ostrov Cres pôvodne tvoril jeden celok s ostrovom Lošinj na juhu. Kvôli námornej doprave bol medzi nimi vykopaný Osorský prieplav. Ostrovy boli prepojené mostom.

Príroda na ostrove Cres

Ostrov Cres, to sú tajomné a neprístupné rokliny, nádherný rozhľad z vysokých kopcov a krásne azúrové more. Najvyššou horou je 648 m vysoká Gorice. Prudké svahy sú kamennými múrmi rozdelené na malé pasienky, kde sa pasú ovce. Ostrov Cres je známy vďaka ochrane prírody. Nachádzajú sa tu dve prírodné rezervácie, v ktorých si návštevníci môžu prezrieť chráneného supa bielohlavého. Okolité more je tiež chráneným územím. Rovnako ako v okolí ostrova Lošinj sa totiž aj tu vyskytuje chránený delfín skákavý. Ostrov Cres je pozoruhodný veľkým Vranským jazerom, ktoré je až 70 m hlboké a jeho rozloha je 6 km². Voda v ňom je krištáľovo čistá a zásobuje celý Cres i Lošinj . Kúpanie je vhodnejšie na južnom pobreží, kde sa nachádzajú tie najkrajšie pláže. Severná strana ostrova je bičovaná chladným vetrom vanúcim od pobrežia, bórou. More okolo Crese vyniká bohatou podvodnou vegetáciou. Ponúka tak ideálne podmienky pre potápanie. Väčšinu návštevníkov Ostrov Cres nadchne svojou neporušenou prírodou a podmienkami pre pokojnú dovolenku.

Letoviská a pamiatky

Medzi najväčšie letoviská patrí administratívne stredisko, mestečko Cres , ktoré sa pýši hradbami a mnohými ďalšími architektonickými pamiatkami. Ďalšími letoviskami sú Valun , Osor , Beli a Punta Križa . Najviac pamiatok pochádza z dôb, kedy Ostrov Cres ovládali Benátčania. Je to niekoľko pevností, veľa kostolíkov a vzhľad niektorých miest.

Doprava a ubytovanie

Chrbticu ostrova tvorí kvalitná asfaltová cesta, ktorá spája všetky väčšie mestečká a pomocou Osorského mosta i letoviská ostrova Lošinj . Ostrov Cres má dobré trajektové spojenie tak z pevniny, tak z ostrova Krk (linka Valbiska - Merag ) . Je tu aj veľké množstvo kempov. Ubytovanie je tiež možné v hoteloch alebo v súkromí.


Informácie a fakty

GPS: 44.889, 14.4182
Nadmorská výška: 252 m
Na akej vode leží?:
Rozloha ostrova:
Obývaný:
Ako vznikol ostrov?:
Tvar ostrova:
Aký reliéf má ostrov?:
Je pobrežie členité?:
Vedie sem cesta z pevniny?:
Vedie sem most zo susedného ostrova?:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-08-22 16:44:57

Ostrov Cres: Recenzie

Ostrov Cres zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Cres (8km)Martinšćica (9km)Stara Baška (23km)Krk (19km)Punat (22km)Lopar (26km)Baška (28km)Kampor (27km)Mundanije (30km)Rab (31km)Vrbnik (29km)Nerezine (26km)Rabac (29km)Malinska (27km)Lun (33km)Labin (33km)Dobrinj (30km)Barban (37km)Plomin (33km)Njivice (31km)Šilo (35km)Klenovica (41km)Novi Vinodolski (39km)Brseč (35km)Kršan (38km)Crikvenica (38km)Dramalj (39km)

Webmap: 1 2 3