TIXIK.sk » Mestá » Palma de Mallorca

Palma de Mallorca - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Palma de Mallorca: Strážca pobytu
Palma de Mallorca Mapa Mapa hotelov v Palma de Mallorca

Palma de MallorcaPalma de Mallorca

Súvisiace témy

Najväčšie mestá Španielska, Palma de Mallorca - satelitná mapa, Palma de Mallorca - penzióny, Palma de Mallorca - luxusné ubytovanie, Palma de Mallorca - apartmány, Palma de Mallorca - lacné ubytovanie, Autopožičovne Palma de Mallorca, Palma de Mallorca: Fotografie

Odporúčané hotely Palma de Mallorca


Zobraziť všetky »


Palma de Mallorca: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Palma de Mallorca Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Palma de Mallorca a doprava
Almudaina PalaceHrady a zámky0.1km
Mallorca CathedralKatedrály0.2km
Cathedral Sa SeuKatedrály0.2km
Antonio MauraPamätník0.3km
Parroquia de Santa Catalina ThomasNáboženstvo0.4km
Es BaluardMúzeá0.5km
Nous JutjatsSúdy0.7km
Parroquia de la SangNáboženstvo0.7km
Central Train StatonVlakové stanice1km
Parroquia de San Pio XNáboženstvo1km
Gomila SquareNámestia2km
Iglesia AnglicanaNáboženstvo2km
Poble EspanyolMúzeá2km
Es PortitxolPrístavy2km
Zámok BellverHrady a zámky2km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 21:08:31, Oficiálne WWW stránky :

Palma de Mallorca je hlavným mestom ostrova Mallorca , patriaceho Španielskemu kráľovstvu. Nachádza sa na juhozápadnom pobreží ostrova a zároveň je so svojimi 320 000 obyvateľmi tunajším najväčším mestom.

História

Palma de Mallorca bola založená Rimanmi v roku 123 pred n.l. na pozostatkoch osady z doby železnej. Rimania vtedy vpadli na ostrov, aby vyhnali mallorských pirátov. Postavené mesto nazvali Palmneria - Víťazná palma. Roku 902 získali Mallorcu Maurovia a premenovali mesto na Medina Mayurka. Palma de Mallorca v tejto dobe rozkvitala mnohými krásnymi pamiatkami, z tejto doby sa zachoval napríklad Palác Almudaina . Roku 1229 bol ostrov dobytý kresťanmi a kresťanský kráľ Jakub I. nechal veľa stavieb zbúrať. Na mieste bývalej mešity nechal vystavať nádhernú katedrálu Sa Seu . V priebehu ďalších rokov trpela Palma de Mallorca nájazdmi pirátov, ktorí drancovali ostrov a zabránili obchodu. V rokoch 1936 - 1939 bolo hlavné mesto i celý ostrov bombardované fašistickými oddiely. Po druhej svetovej vojne sa Palma de Mallorca stala vyhľadávaným turistickým cieľom.

Pamiatky

V Starom meste, zvanom La Portella, okrem katedrály Sa Seu a paláca Almudaina stojí za prehliadku aj veľký Parc de la Mar a Kráľovské záhrady. Veľmi zaujímavé sú tunajšie Arabské kúpele. Z cirkevných stavieb odporúčame navštíviť kostol Monti Sion, kláštor Sant Francesc alebo kostol Santa Eulalia. Zo svetských stavieb vyniká palác Can Berga, palác Solleric alebo palác March. Vďaka krásnemu nasvietenie pamiatok priťahuje Palma de Mallorca pozornosť aj v noci.

Ďalšie zaujímavosti

Palma de Mallorca je tiež najväčším prístavom a dopravným uzlom ostrova. Vysoko nad mestom sa týči zámok Bellver z 13. storočia. Zámok je dodnes výraznou dominantou mesta Palma de Mallorca. Ak sa vydáte z parku Parc de la Mar pozdĺž mora, narazíte na obchodný a rybársky prístav. Tu sa na rybej tržnici mesta Palma de Mallorca dajú vždy ráno kúpiť čerstvé ryby. Neďaleko odtiaľ je Club de la Mar - s luxusnými loďami a plachetnicami, a tiež prístav trajektov. Najstaršou časťou prístavu v meste Palma de Mallorca je veža Torre de Pelaires, ktorá bola vybudovaná v 15. storočí a slúžila ako karanténne zariadenie. Z novodobejších stavieb v meste Palma de Mallorca stojí za zmienku napríklad Auditorium, čo je supermoderná koncertná sieň alebo Múzeum Joana Miró, ktoré bolo dokončené v roku 1993 na počesť maliara Joana Miró. Na východ od hlavného mesta Palma de Mallorca je najviac navštevovaná pláž v letovisku zvanom Can Pastilla . Na západ je potom známe letovisko Palmanova.

Plusy

milí ľudia
čisté metro
prevažne dobré počasie
skvelé jedlo
živá a zábavná destinácia
krásne scenérie
lacno
krásne pláže
zábavný nočný život
mierne klíma

Mínusy

neznesiteľné letné teploty
príliš mnoho turistov
nepríjemne chladno v zime
časté fronty
nebezpečie vreckových krádeží
výskyt podvodov na turistov
ďaleko od letiska

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
nočný život
plavby
umenie
štúdium
aktívnu dovolenku
karnevaly
romantiku

Zaujímavosti

stará & nová architektúra
historické centrum

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká
námorná
metro

Business travel (priemysel)

letecký


Informácie a fakty

GPS: 39.5691, 2.647
Nadmorská výška: 15 m
Dátum poslednej aktualizácie: 15.10.2012 2:55:09

Palma de Mallorca: Recenzie

Palma de Mallorca zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Palma de MallorcaPortals Nous (8km)Palmanova (10km)Galilea (13km)Puigpunyent (12km)Santa Ponsa (15km)Peguera (17km)Esporles (13km)Santa Eugenia (18km)

Webmap: 1 2 3