TIXIK.sk » Región » Pieniny

Pieniny - hotely, cestovný sprievodca, turistická mapa, recenzie, fotografie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Pieniny: Strážca pobytu
Pieniny Mapa Mapa hotelov v Pieniny

Súvisiace témy

Pieniny: Fotografie

Odporúčané hotely Pieniny


Zobraziť všetky »Pieniny: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Pieniny Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Pieniny a doprava


Turistické informácie

Kategória: Región, Aktuálny čas: 12:55:41, Nadmorská výška: 577m

Pieniny je názov pre turisticky veľmi atraktívnu oblasť a pohoria na hraniciach Slovenska a Poľska . Slovenskú časť pohoria Pieniny, tzv. Zamagurie, leží v severnej časti Spiša. Poľské Pieniny sa nachádzajú na území takzvaných Východných Beskýd.

Aktivity

Pieniny sú ideálne miesto pre aktívnu dovolenku, predovšetkým pre pešiu turistiku. Najčastejšie navštevované miesta sú vrcholy Tri korunky a Sokolica na poľskej strane a Prielom Dunajca na slovenskej strane. Oblasť ponúka širokú ponuku ubytovania. Za hlavné centrum oblasti Pieniny sa zvyčajne považuje Spišská Stará Ves . Odtiaľ sa dajú podnikať celodenné výlety do širokého okolia.

Prielom Dunajca

Prielom Dunajca sa nachádza medzi obcami Červený Kláštor , v ktorej sa nachádza známe múzeum , a Lesnica . Je to najcennejšie časť územia. Tvoria ho hlboké kaňony a meandre rieky Dunajec. Prielom Dunajca je turisticky atraktívny vďaka možnosti splavovať Dunajec na pltiach v sprievode originálnej goralskej hudby. Obľúbeným cieľom je tiež hrad v Niedzici, ktorý sa nachádza nad priehradou.

Národný park Pieniny

V roku 1967 bola slovenská časť oblasti Pieniny vyhlásená za Národný park. V roku 1997 bolo územie Národného parku Pieniny rozšírené na 3750 ha. V poľskej časti bol národný park vyhlásený už v roku 1932. V roku 1955 bol Pieniński Park Narodowy rozšírený na územie 2231 ha.

Vrcholy a jaskyne

Pieniny tvoria horský masív, ktorého dominantné vrcholy ležia na poľskej strane. Sú to vrcholy Sokolica (747 m n.m.) a Tri korunky (Trzy korony, 982 m n.m.) . Na slovenskej strane sú nižšie vrcholy, napríklad Holica (828 m n.m.) . V niektorých častiach tunajších Haligovských skál sa nachádzajú jaskyne, ktoré ale nie sú verejne prístupné. Najznámejšie z nich sú jaskyne Aksamitka, Zbojnícka jaskyňa, Jazvečia jaskyňa, Kozia jaskyňa či Medvedie diery.


Informácie a fakty

GPS: 49.3901, 20.4167
Nadmorská výška: 577 m
Vhodné pre:
Zaujímavosti:
Geopark:
Priemerná ročná teplota:
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-07-12 00:08:04

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom.

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Vhodné pre: kanoistika, horská turistika, cyklovýlety, kúpele, lyžovanie, nakupovanie, jazda na koni, golf, rafting, kúpele, plavby
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Zaujímavosti: skaly, hory, jazerá, historické mestá

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Pieniny: Recenzie

Pieniny zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Červený Kláštor (0.9km)Spišská Belá (22km)Tatranská Lomnica (27km)Kežmarok (28km)Malý Slavkov (28km)Stará Lesná (29km)Nová Lesná (32km)Vrbov (34km)Veľký Slavkov (34km)Štrbské Pleso (39km)Štôla (39km)Batizovce (39km)Poprad (38km)Svit (40km)Lučivná (43km)Štrba (45km)Levoča (43km)Spišské Tomášovce (48km)

Webmap: 1 2 3