TIXIK.sk » Mestá » Piešťany

Piešťany - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Piešťany: Strážca pobytu
Piešťany Mapa Mapa hotelov v Piešťany

PiešťanyPiešťany

Súvisiace témy

Piešťany - satelitná mapa, Piešťany - penzióny, Piešťany - luxusné ubytovanie, Piešťany: Fotografie

Odporúčané hotely Piešťany


Zobraziť všetky »


Piešťany: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Piešťany Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Piešťany a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 13:22:58, Telefón: +421 33/762 88 08, Oficiálne WWW stránky :

Piešťany sú svetoznáme kúpeľné mesto na Slovensku . Vychýrené sú modernými metódami liečby reumatizmu a iných ochorení pohybového aparátu. Známe sú aj vďaka prekrásnemu kúpeľnému parku, bohatému kultúrnemu životu, pestrými možnosťami športových aktivít. Ležia v západnej časti krajiny na rieke Váh. V dnešnej dobe žije v meste viac ako 30 tisíc obyvateľov.

História

História tohto územia siaha až do obdobia prehistorických čias. Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 1113. Do polovice 19. storočia patrili Piešťany rodu Erdődy. Tento rod tu vybudoval prvé murované kúpeľné budovy. Od roku 1996 sú Piešťany okresným mestom. Mnoho budov patrí medzi kultúrne pamiatky.

Pamiatky

K najznámejším budovám kúpeľov patria Napoleonské kúpele postavené v rokoch 1821 - 1862, Vojenský kúpeľný ústav z roku 1863, vila Löger a mnoho ďalších. Medzi tunajšie pamiatky patrí napríklad aj Pranier – pieskovcový stĺp hanby z roku 1830. Významnou stavbou je Kolonádový most . Na jeho mestskom predmostí sa nachádza socha barlolámača, ktorá symbolizuje liečivé účinky kúpeľov Piešťany . Medzi cirkevnými stavbami navštívte rímskokatolícky kostol sv. Štefana z roku 1831, evanjelický kostol z roku 1905 a kostolík Krista Kráľa.

Šport

V okolí Piešťan je tiež krásna príroda ponúkajúca športové vyžitie aj relaxáciu. Na kúpanie a vodné športy vrátane vodného lyžovania je v Piešťanoch vodná nádrž Sĺňava . Počas roka sa tu konajú športové akcie s medzinárodnou účasťou.


Informácie a fakty

GPS: 48.5894, 17.8347
Nadmorská výška: 163 m
Vzdialenosť od hlavného mesta: Bratislava, 85 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:01:12

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie

Tieto údaje sme dostali ako návrhy od komunity užívateľov TIXIK. Teraz čakajú na overenie majiteľom. Informácie si radšej overte na oficiálnom webe: http://www.piestany.sk

Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Plusy: rovinaté okolie, mierne klíma
Majiteľom zatiaľ nepotvrdené informácie Mínusy: ďaleko od letiska

Vidíte chybu? Pomôžte nám ju opraviť

Piešťany: Recenzie

Piešťany zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

PiešťanyBanka (1.3km)Krakovany (6km)Hlohovec (18km)Nové Mesto nad Váhom (19km)Oponice (26km)Stará Turá (24km)Smolenice (31km)Trnava (30km)

Webmap: 1 2 3