TIXIK.sk » Mestá » Pireus

Pireus - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Pireus: Strážca pobytu
Pireus Mapa Mapa hotelov v Pireus

PireusPireus

Súvisiace témy

Pireus - satelitná mapa, Pireus - lacné ubytovanie, Pireus - luxusné ubytovanie, Pireus - luxusné ubytovanie, Pireus: Fotografie

Odporúčané hotely Pireus


Zobraziť všetky »


Pireus: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Pireus Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Pireus a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 16:26:29, Oficiálne WWW stránky :

Pireus je jedno z najvýznamnejších miest oblasti Atiiki v Grécku . Pireus leží na juhu krajiny, asi 8 km od hlavného mesta Atény . Je to najfrekventovanejší prístav v Európe a tretí najfrekventovanejší prístav na svete, ktorým prejde približne 19 miliónov pasažierov za rok.

O meste

V samotnom meste Pireus žije takmer 200 000 obyvateľov a najväčší zamestnávateľ v oblasti je samozrejme miestny prístav. Prístavisko v Pireus sa dočkalo zásadnej modernizácie v roku 2004, keď Grécko organizovalo olympijské hry a bolo potrebné zvýšiť kapacitu prístavu. Prístav v Pireus je určený len pre osobnú prepravu, a preto tam nestretnete ropné tankery ani obrovské obchodné lode. Takýto druh lodnej dopravy je odklonený do ďalších gréckych prístavov.

Pohľady do histórie

História mesta Pireus sa datuje už do dôb antického Grécka. V tej dobe bol Pireus zvolený ako hlavné prístavné mesto pre lodnú dopravu do vtedy rastúcich Atén . Po postupnom úpadku začalo mesto opäť rásť v 19. storočí, kedy sa Atény stali hlavným mestom novodobého Grécka . V súčasnej dobe žije mesto bohatým kultúrnym životom a organizuje koncerty svetových spevákov a skupín.

Pamiatky a múzea

Pireus má predovšetkým zaujímavé archeologické nálezisko, okrem iného zo starovekého prístavu. Najdôležitejším objavom však boli štyri bronzové sochy, ktoré zobrazujú Apolóna, malú a veľkú Artemis a Afroditu v nadživotnej veľkosti. Sochy pochádzajú pravdepodobne z 4. storočia pred n.l. Pireus má aj zaujímavé múzeá - napr. Archaeological Museum of Piraeus, ktoré sa zameriava na predmety z antiky a Hellenic Maritime Museum, ktoré prezentuje históriu námorníctva v Grécku .

Plusy

blízko k mori
mierne klíma

Doprava a dopravné možnosti

námorná
metro


Informácie a fakty

GPS: 37.9474, 23.6371
Nadmorská výška: 13 m
Vzdialenosť od hlavného mesta: Atény, 10 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-21 19:53:41

Pireus: Recenzie

Pireus zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Pireus (0km)Atény (9km)Rafina (33km)Thiva (50km)