TIXIK.sk » Mestá » Pisa

Pisa - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Pisa: Strážca pobytu
Pisa Mapa Mapa hotelov v Pisa

PisaPisa

Súvisiace témy

Pisa - satelitná mapa, Pisa - penzióny, Pisa - luxusné ubytovanie, Pisa - lacné ubytovanie, Autopožičovne Pisa, Pisa: Fotografie

Odporúčané hotely Pisa


Zobraziť všetky »


Pisa: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Pisa Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Pisa a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 15:00:38, Oficiálne WWW stránky :

Pisa je staroveké mesto v /m/taliansko-117/ Taliansku . Nachádza sa v severozápadnej časti krajiny, v Toskánsku, na brehu rieky Arno.

Z histórie

Mesto Pisa má bohatú históriu. Údajne bolo založené v 13. storočí pred naším letopočtom. Počas rímskeho obdobia bola Pisa hlavným centrom Stredomoria. V stredoveku bolo mesto významným obchodným prístavom a jednou z námorných republík. Neskôr však jeho blahobyt ukončilo postupné zanášanie prístavu bahnom a prehraté bitky. V roku 1405 sa mesto Pisa dostalo pod nadvládu Florencie , čo pomohlo miestnemu umenia a vedám. Bola obnovená Pisanská univerzita, na ktorej koncom 16. storočia učil miestny rodák a svetoznámy astronóm Galileo Galilei.

Turistické ciele

V 20. storočí sa Pisa stala vyhľadávaným turistickým cieľom. Najznámejšou pamiatkou je bezpochyby Šikmá veža , ktorá stojí na Námestí zázrakov (Piazza dei Miracoli) . Na tomto námestí sa nachádzajú ďalšie významné pamiatky, ktoré patria k najvýznamnejším pamiatkam v celom Taliansku . Jedná sa o katedrálu (Duomo) , baptistérium a budovu Camposanto Monumentale. Vďaka tomu bolo Námestie zázrakov v roku 1987 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO . Medzi ďalšie významné pamiatky v Pise patrí námestie Piazza dei Cavalieri, kostol Santo Stefano dei Cavalieri, palác Palazzo della Carovana a kostol Santa Maria della Spina. Milovníci prírody určite nevynechajú návštevu tunajšej botanickej záhrady Orto Botanico dell'Università di Pisa , ktorá bola založená v roku 1544 a je to najstaršia univerzitná botanická záhrada na svete. V súčasnej dobe žije v meste Pisa približne 90 tisíc obyvateľov.

Plusy

UNESCO
mierne klíma

Vhodné pre

štúdium

Doprava a dopravné možnosti

medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 43.7175, 10.3965
Počet obyvateľov: 88 000
Najbližšie letisko: Pisa / San Giusto - Galileo Galilei International Airport
Pobrežie: Ligúrske more, 9,9 km
Dátum poslednej aktualizácie: 21.10.2012 13:12:39

Pisa: Recenzie

Pisa zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

PisaSan Giuliano Terme (6km)Metato (7km)Calci (10km)Santa Maria del Giudice (8km)Vecchiano (7km)Marina di Pisa (11km)Cascina (13km)Tirrenia (13km)