TIXIK.sk » Mestá » Praha

Praha - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Praha: Strážca pobytu
Praha Mapa Mapa hotelov v Praha

PrahaPraha

Súvisiace témy

Praha - satelitná mapa, Praha - penzióny, Praha - luxusné ubytovanie, Praha - apartmány, Praha - lacné ubytovanie, Autopožičovne Praha, Praha: Fotografie

Odporúčané hotely Praha


Zobraziť všetky »


Praha: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Praha Mapa Plánovač výletu na mieru
Najväčšie mestá sveta, Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Praha a doprava
Štátna opera PrahaDivadlo1km


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 21:47:18, Oficiálne WWW stránky :

Praha je hlavným a najväčším mestom Českej republiky . Mesto leží v centrálnej časti krajiny, na brehoch rieky Vltavy. Je dôležitým politickým, hospodárskym, kultúrnym i turistickým centrom v celom regióne strednej Európy.

Praha v UNESCO

V Prahe sa nachádza množstvo pamiatok, historickej architektúry, kostolov, palácov, sochárskych diel, múzeí a galérií. Historické centrum Prahy je Pražskou pamiatkovou rezerváciou. Táto rezervácia bola v roku 1992 zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Pražský hrad

Nejvýznamnejšou pražskou pamiatkou je Pražský hrad . Najstaršie časti hradu pochádzajú z 9. storočia. Hrad je komplex palácových, úradných, cirkevných a obytných stavieb kde sídli prezident republiky. Súčasťou hradu je Katedrála sv. Víta , Jazdiareň Pražského hradu , Daliborka , Zlatá ulička , Starý kráľovský palác a Bazilika Svätého Juraja (Bazilika Svatého Jiří) .

Petřín a Malá Strana

Neďaleko Pražského hradu stojí Petřínska rozhľadňa postavená v roku 1891. V podhradí sa rozkladá Malá Strana s úzkymi uličkami, krásnymi palácmi a záhradami. Dominantou tejto časti Prahy je barokový Chrám sv. Mikuláša . Pod hradom preteká rieka Vltava, cez ktorú nechal v roku 1357 český kráľ a rímský cisár Karol IV. postaviť Karlov most . Je to najstarší kamenný pražský most. Most strážia z oboch strán Malostranská a Staromestská veža.

Staromestské a Václavské námestie

Na druhom brehu Vltavy nájdeme Národné divadlo , Staromestské námestie so Staromestskou radnicou , orlojom a Týnskym chrámom. Neďaleko námestia stojí Betlehemská kaplnka , najvýznamnejšie stredisko reformačného hnutia, kde kázal Majster Jan Hus. Významné je tiež Václavské námestie . Na Václavskom námestí stojí legendárna socha sv. Václava a v hornej časti námestia stojí Národné múzeum .

Pražské pamiatky a architektúra

Na území Prahy je celý rad zaujímavých stavieb, napr. Břevnovský kláštor, Kláštor Emauzy , Anežský kláštor , Prašná brána , Obecní dům , letohrádok Hviezda a iné. Modernú architektúru reprezentuje v Prahe Loosova vila. Najzaujímavejšou stavbou súčasnosti je Tancujúci dom na nábreží Vltavy. Ďalšou významnou pamiatkou Prahy je areál Vyšehrad pochádzajúci z 10. storočia.

Kultúra v Prahe

V meste Praha sa koná množstvo koncertov či športových podujatí. Je častou zastávkou koncertných turné najvýznamnejších svetových umelcov, nájdete tu kluby, diskotéky a pulzujúci nočný život. Návštevníkov Prahy lákajú koncerty, výstavy a veľtrhy, ale aj miestna gastronómia. Praha je vďaka svojej polohe v srdci Európy obľúbeným miestom pre konanie kongresov.

Príroda v Prahe

Na svoje si prídu aj milovníci prírody. V Prahe je pekná ZOO , niekoľko botanických záhrad a rad parkov. Na prechádzky sa môžete vydať do údolia Divoká Šárka , do Prokopského údolia, do Prírodného parku Košíře - Motol, do Kráľovskej obory, Modřanskej rokliny, do Údolia Kunratického potoka a inam. V blízkosti Prahy sa nachádza niekoľko chránených území prírody.

Doprava

Praha je dôležitý európsky dopravný uzol. Doprava do mesta je možná letecky (Letisko Ruzyně) , železnicou a to vrátane vysokorýchlostných vlakov, v meste sa zbieha viacero diaľničných privádzačov a diaľkové autobusy využívajú niekoľko autobusových staníc. V meste funguje plynule kvalitná verejná doprava a metro. Problémom sú niektorí nečestní taxikári.

Plusy

čisté metro
umelecké galérie
osobitá miestna atmosféra
dobré pivo
dobrá dostupnosť
jazz kluby
mesto s kozmopolitným charakterom
krásna architektúra
lacno
romantická atmosféra
živá a zábavná destinácia
rovinaté okolie
krásne scenérie
skvelé jedlo
prevažne dobré počasie
milí ľudia

Mínusy

pomerne draho
časté fronty
príliš mnoho turistov
preplnená doprava
výskyt podvodov na turistov
žiadny nočný život
nepríjemne chladno v zime

Vhodné pre

business
poznávanie histórie
nočný život
plavby
príroda
romantiku
nakupovanie
športovú turistiku
štúdium
umenie
zdravotnú turistiku

Zaujímavosti

historické centrum
stará & nová architektúra
mrakodrapy
politické centrum
vianočné trhy

Doprava a dopravné možnosti

letecká
metro
medzinárodné letisko
električky
železničná

Business travel (priemysel)

potravinársky
strojárenský


Informácie a fakty

GPS: 50.0875, 14.421
Nadmorská výška: 205 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 07:03:00

Praha: Recenzie

Praha zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

PrahaHoroměřice (8km)Zdiby (9km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Vestec (13km)Čestlice (15km)Zeleneč (18km)

Webmap: 1 2 3