TIXIK.sk » Mestá » Rhodos

Rhodos - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Rhodos: Strážca pobytu
Rhodos Mapa Mapa hotelov v Rhodos

RhodosRhodos

Súvisiace témy

Rhodos - satelitná mapa, Rhodos - penzióny, Rhodos - luxusné ubytovanie, Rhodos - lacné ubytovanie, Autopožičovne Rhodos, Rhodos: Fotografie

Odporúčané hotely Rhodos


Zobraziť všetky »


Rhodos: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Rhodos Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Rhodos a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 09:24:47

Rhodos je hlavné mesto gréckeho ostrova Rhodos. Nachádza sa v jeho najsevernejšej časti. Staré mesto Rhodos vrátane pamiatok bolo zapísané v roku 1988 na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO . Dnes je Rhodos najobľúbenejším turistickým cieľom na ostrove a žije tu viac ako 60 tisíc obyvateľov.

História a pamiatky

Oblasť dnešného mesta bola osídlená už v 4. tisícročí pred n.l. Historické centrum mesta Rhodos do dnešných dní obklopujú mohutné mestské hradby v dĺžke 4 km. Hradby boli vybudované v byzantskom období a v 14. storočí boli upravené a zosilnené johanitmi. Bolo vybudované 20 m vysoké a 12 m silné opevnenie s baštami a 2,5 km dlhou priekopou. Do historického Rhodosu sa vstupuje bránou Eleftherias (bránou Slobody) . Osou Rytierskej štvrte je Rytierská ulica, kde sú domy zdobené gotickými prvkami, erbovými štítmi a chrličmi. Na najvyššom mieste Starého mesta môžete navštíviť Palác veľmajstrov postavený v rokoch 1937 až 1940 na ruinách pôvodného paláca johanitov. V interiéri paláca sa nachádza rad umeleckých diel. Pod Palácom veľmajstrov sa nachádza Amboisova brána, ktorá bola postavená v roku 1512 a zdobí ju reliéf s erbom veľmajstra d'Amboise.

Prístav

Prístav Mandraki bol v antickom období rhodským vojnovým prístavom. Jeho mólo je dlhé 400 m a bolo postavené už v antike. Na móle stoja tri veterné mlyny z 15. storočia. Na špičke móla stojí pevnosť Agios Nikolaos postavená v rokoch 1464 až 1467. V prístave sa nachádza taktiež Rhodský Kolos - zvyšky jedného zo siedmich divov sveta. Podľa povestí bola socha Hélia (boha Slnka) umiestnená pri vjazde lodí do prístavu, ktoré museli podplávať pod jeho nohami. Ďalšou z dominánt Starého mesta Rhodos je Veža s hodinami (Roloj) pochádzajúca z roku 1851. Veža je dnes využívaná ako rozhľadňa.

Cirkevné stavby

Najstaršou svätyňou v meste je byzantský kostolík Agios Fanourios pochádzajúci z 9. storočia. V jeho interiéri sú fresky z 13. až 15. storočia. Súčasťou Starého mesta Rhodos je tiež židovská štvrť s množstvom židovských domov a so synagógou Kahal Shalom zo 16. storočia.

Plusy

blízko k mori

Mínusy

v lete príliš vlhko

Doprava a dopravné možnosti

námorná
medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 36.4438, 28.227
Nadmorská výška: 53 m
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 08:19:23

Rhodos: Recenzie

Rhodos zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

RhodosKalithea (7km)Pastida (10km)Faliraki (12km)Theologos (19km)Haraki (33km)Lárdos (43km)Pefki (44km)Kiotari (50km)