TIXIK.sk » Mestá » Chorvátsko » Istarska » Rovinj

Rovinj - hotely, ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Rovinj: Strážca pobytu
Rovinj Mapa Mapa hotelov v Rovinj

RovinjRovinj

Súvisiace témy

Rovinj - satelitná mapa, Rovinj - penzióny, Rovinj - luxusné ubytovanie, Rovinj - apartmány, Autopožičovne Rovinj, Rovinj - lacné ubytovanie, Rovinj: Fotografie

Odporúčané hotely Rovinj


Zobraziť všetky »


Rovinj: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Rovinj Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Rovinj a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 12:38:12, Oficiálne WWW stránky :

Rovinj je jedno z najkrajších miest na Istrii a v celom Chorvátsku . Nachádza sa na západnom pobreží Istrie v regióne Istarska, asi 36 km severne od Puly a približne 35 km južne od Poreče . Od hlavného mesta Záhreb (Zagreb) je Rovinj vzdialený 250 km západne. Rovinj obýva približne 14 000 obyvateľov. Dodnes si uchováva typický stredomorský starobylý ráz a výraznú benátsku architektúru.

Pohľady do histórie

Rovinj stojí na mieste osady, ktorej sa v roku 129 pred n.l. zmocnili Rimania a pomenovali ju Ruginium a neskôr Ruvinium. V priebehu dejín bol Rovinj časťou ríše Byzantskej, Franskej alebo majetkom rôznych feudálov. V rokoch 1283 - 1797 sa Rovinj stal súčasťou Benátskej ríše a bol jedným z najvýznamnejších istrijských miest. V tomto období tiež vzniklo mestské opevnenie, ktorého pozostatky sú viditeľné dodnes. Po páde Benátskej ríše a po napoleonských vojnách sa Rovinj stal časťou Rakúska-Uhorska a po I. svetovej vojne pripadol Taliansku . Roku 1947 bol Rovinj postúpený Spolkovej republike Chorvátsko v rámci SFR Juhoslávie.

Historické pamiatky

Starý Rovinj je malebné romantické mestečko plné krivolakých uličiek, obchodíkov a kaviarničiek. Najstaršia pamiatka mesta Rovinj je románska kaplnka sv. Trojice z 13. storočia. Na mieste mestskej brány bola roku 1679 postavená jedna zo zaujímavostí mesta Rovinj - tzv. Balbijov oblúk. Ďalšími zaujímavosťami sú baroková radnica Rovinj a hodinová veža. Z roku 1736 pochádza dominanta mesta Rovinj - baroková katedrála Sv. Eufémie. Stojí v historickom centre, na vrchole polostrova a jej 60 m veža je najvyššia na Istrii. Veža je prístupná návštevníkom a ponúka krásny výhľad na celú Rovinj. Ulice mesta Rovinj sú dláždené rovnakým mramorom ako ulice v Benátkach a vinú sa do kopca ku katedrále Sv. Eugénie. Pod kopcom v paláci zo 17. stor. nájdete Regionálne múzeum Rovinj. Jeho expozícia je rozdelená do dvoch častí - mestskej galérie, kde nájdete obrazy umelcov od 15. storočia po súčasnosť a archeologické expozície.

Prírodné krásy

Rovinj bol pôvodne postavený na ostrove, ktorý sa v priebehu dejín stal polostrovom, keď v roku 1763 došlo k zasypaniu kanála medzi ostrovom a pobrežím. Z prírodných zaujímavostí mesta Rovinj stojí za zmienku polostrov Zlatý mys - Punta Corrente, na ktorom sa nachádza chránený lesopark anglického typu. Tento lesopark bol prvý v jadranskom prímorí a založil ho v roku 1890 barón Hüttenrodt. Park je plný vzácnych drevín. Vďaka polohe uprostred krásnych píniových hájov je Rovinj obľúbené turistické centrum.

Turistické zaujímavosti

V meste Rovinj sú dva prístavy, viacúčelová športová hala, snáď všetky vodné športy, zázemie pre cykloturistiku, horolezectvo, tenis a mnoho ďalších športov. Asi päť pláží v okolí Rovinje získalo ocenenie "Modrej vlajky 2010".

Ubytovanie - Rovinj

V okolí mesta Rovinj je veľké množstvo hotelových a ďalších ubytovacích komplexov rôznych kvalít. Spravidla sú v píniových hájoch, tiahnu sa už od Limského zálivu a časť z nich je aj na niekoľkých ostrovoch v blízkosti mesta Rovinj.

Doprava - Rovinj

Rovinj má najbližšie letisko v Pule . Priame linky lietajú do Záhrebu . Trajektom sa do Rovinje dostanete aj z Benátok a cesta trvá asi 3 hodiny. Do Rovinje a späť jazdia pomerne často autobusové linky z Puly a Poreče . Niekoľkokrát denne chodí aj autobus Záhreb - Rovinj, pričom cesta trvá okolo 6 hodín.

Plusy

blízko k mori
množstvo možností na ubytovanie
pobyt pri mori
aj luxusné ubytovanie
golfové ihriská
rodisko významných osobností

Mínusy

žiadny nočný život

Vhodné pre

nakupovanie
príroda
štúdium
aktívnu dovolenku
naturistov
zdravotnú turistiku
romantiku
športovú turistiku
paragliding

Doprava a dopravné možnosti

námorná

Aktivity

paragliding
kayaking
lezenie
jazda na koni
rybárčenie
surfovanie
vodné lyžovanie
kitesurfing
paintball
lukostreľba


Informácie a fakty

GPS: 45.0828, 13.6315
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 03:38:18

Rovinj: Recenzie

Rovinj zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

Rovinj (0km)Vrsar (8km)Bale (13km)Funtana (10km)Poreč (16km)Peroj (20km)Vodnjan (22km)Fažana (22km)Nova vas (20km)

Webmap: 1 2 3