TIXIK.sk » Španielsko » Barcelona » Sagrada familia

Sagrada familia ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Sagrada familia: Strážca pobytu
Sagrada familia Mapa Mapa hotelov v Sagrada familia

Sagrada familiaSagrada familia

Súvisiace témy

Sagrada familia: Fotografie

Odporúčané hotely Sagrada familia


Zobraziť všetky »


Sagrada familia: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Sagrada familia Mapa Plánovač výletu na mieru
Mestá v okolí Mestá v blízkosti, Najlepšie hotely v blízkosti, Penzióny, Apartmány, Hostely a ubytovne, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa regiónu, Cyklotrasy, Plánovač výletov, Sagrada familia a doprava


Turistické informácie

Kategória: Chrámy, Aktuálny čas: 22:23:03, Adresa: Carrer de Provença, 450, 08025 Barcelona, Španielsko


Informácie a fakty

GPS: 41.4038, 2.1744
Nadmorská výška: 46 m
Doprava z letiska:
Nadmorská výška:
Dátum poslednej aktualizácie: 19.10.2012 19:25:08

Sagrada familia: Recenzie

Zobraziť recenzie:
 Aura: 78Recenzie: 6208.2.2012 20:09:38, http://www.facebook.com/tixiktravel
Sagrada Família je unikátny novogotický chrám. Stal sa svetoznámym symbolom mesta Barcelona v Španielsku. Nájdete ho pri križovatke ulíc Carrer de Provenca a Carrer de la Marina. Sagrada Família je životným dielom geniálneho katalánskeho architekta menom Antoni Gaudí. Základný kameň chrámu bol položený v roku 1882. Pre náhlu smrť Gaudího je Sagrada Família ešte stále v štádiu výstavby. Konečnú podobu by mala mať v roku 2026. Aj čiastočne vystavaný chrám však patrí medzi vyhľadávané stavebné diela. Špirálovité veže sú pokryté abstraktnými vzorkami mozaiky z benátskeho skla, zakončené náboženskými symbolmi a krížom. Do niektorých veží chrámu Sagrada Família je možný výstup po točitých schodoch s výhľadom na Barcelonu. Najvyššia dokončená veža meria 170 m. Sagrada Família má mať v konečnej verzii až 18 veží symbolizujúce dvanásť apoštolov, štyroch evanjelikov, Pannu Máriu a Ježiša Krista. Fasádna časť katedrály má znázorňovať narodenie, umučenie a zmŕtvychvstanie Pána. Pre návštevníkov je prístupná dokončená časť a malé múzeum katedrály. Sú tu uložené makety a kresby zobrazujúce históriu a Gaudího plány. Vstupný poplatok je približne 8€. Sagrada Família je otvorená denne od 9 do 18 hod (október-marec) ; do 20 hod (apríl-september) . V priľahlom parku nájdete stánky s občerstvením a suvenírmi.

Mestá v okolí

Barcelona (1.4km)L'Hospitalet de Llobregat (7km)Badalona (8km)Tiana (12km)Alella (14km)Corbera de Llobregat (20km)Begues (22km)Sabadell (17km)Cabrils (21km)