TIXIK.sk » Mestá » Salzburg

Salzburg - hotely

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

Salzburg: Strážca pobytu
Salzburg Mapa Mapa hotelov v Salzburg

Súvisiace témy

Salzburg - satelitná mapa, Salzburg - penzióny, Salzburg - luxusné ubytovanie, Salzburg - apartmány, Salzburg - lacné ubytovanie, Autopožičovne Salzburg, Salzburg: Fotografie

Odporúčané hotely Salzburg


Zobraziť všetky »Salzburg: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


Salzburg Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletov, Salzburg a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 12:25:40, Nadmorská výška: 424m, Adresa: Mozartplatz 1, Salzburg, Rakúsko, Telefón: +43 662 6208080, Oficiálne WWW stránky :

Salzburg (Salzburg) je hlavným mestom spolkovej republiky Salzbursko a zároveň 4. najväčším mestom Rakúska . Leží neďaleko hraníc s Nemeckom , na rieke Salzach, v nadmorskej výške 425 m.

História

Histórie mesta siaha do staroveku. Už za vlády Ríma bolo významným mocenským centrom a jedným z najvýznamnejších miest na ceste do Germánie. Svoj význam si Salzburg udržal dodnes. Je kultúrnym, politickým aj obchodným centrom celej oblasti.

Pamiatky

Návštevníkom ponúka veľké množstvo pamiatok, ale aj zábavy. Salzburg je spojený so svetoznámym skladateľom W. A. Mozartom, ktorý sa tu narodil. Dnes môžete v uličke Getreidegasse, v dome č. 9 navštíviť bývalý byt rodiny Mozartových, ktorý v súčasnosti slúži ako múzeum. Sú tu umiestnené exponáty spojené so skladateľovým životom. Napríklad tu nájdete rôzne skladateľove hudobné nástroje, rodinné portréty, zbierky listov a mnoho ďalšieho. Dominantou mesta je jedna z najväčších stredovekých pevností v Európe Hohensalzburg , ktorá sa týči na vrchole Festungsberg 120 metrov nad mestom. Z pevnosti sa Vám naskytne krásny výhľad na mesto Salzburg a okolie.

Centrum mesta

Historické centrum mesta Salzburg tvoria cenné historické pamiatky. Môžete tu vidieť gotické stavby, renesančné paláce, barokové kostoly i krásne meštianske domy. Najkrajším námestím je potom Domplatz, ktorému dominuje katedrála zo 17. storočia. Hrob Mozartovej rodiny nájdete v kostole sv. Šebestiána. Na Mozartovom námestí môžete 3 x denne počuť skladateľové diela, ktoré rozoznievajú tunajšiu zvonkohru. Historické centrum mesta Salzburg je od roku 1996 zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO . Významnou pamiatkou v Novom meste je Zámok Mirabell , ktorý je spolu s krásne upravenou záhradou plnou sôch, plastík a kvetinových mozaík obľúbeným cieľom turistov.

Kultúra

V areáli pevnosti môžete navštíviť múzeum histórie pevnosti, palác Hohe Stock či kostol sv. Juraja. Obľúbené sú tiež tunajšie hudobné koncerty pri sviečkach. Každé leto sa tiež v Salzburgu koná známy festival Salzburger Festspiele, ktorý je významnou akciou svetového významu. Vystupuje na ňom pravidelne okolo 170 opier, inscenácií či koncertov, ktoré uvidí až 200 tisíc divákov. V Salzburgu sa ale koná počas celého roka mnoho kultúrnych podujatí. Významný je tiež jazzový festival Salzburger Jazz-Herbst, ktorý sa koná vždy na jeseň.

Ostatné

Salzburg disponuje tiež zoologickou záhradou , letiskom W.A. Mozart Airport, ktoré je 2. najdôležitejším letiskom v Rakúsku a sídli tu aj univerzita Salzburger Universität. Okolie mesta ponúka krásnu prírodu vhodnú pre rôzne aktivity. V lete je ideálnym miestom pre pešiu turistiku či cykloturistiku. V zime ponúka kvalitné lyžiarske strediská, kde sa nachádzajú nielen zjazdové, ale aj bežecké trate. V súčasnosti žije v meste Salzburg cca 150 tisíc obyvateľov.

Plusy

rovinaté okolie

Vhodné pre

štúdium

Doprava a dopravné možnosti

medzinárodné letisko


Informácie a fakty

GPS: 47.7979, 13.0454
Nadmorská výška: 424 m
Najbližšie hranice: Nemecko, 6.8 km
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-22 00:29:24

Salzburg: Recenzie

Salzburg zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

SalzburgSiezenheim (4.7km)Guggenthal (4.7km)Wals (6km)Elsbethen (5km)Bergheim (6km)Anif (6km)Hallwang (7km)Grödig (7km)

Webmap: 1 2 3