TIXIK.sk » Mestá » San Giovanni Rotondo

San Giovanni Rotondo - hotely a ubytovanie

  
Dátum príchoduDátum odchodu

Porovnanie cien ubytovania - cenové porovnanie hotelov

Otvoriť do nového okna:

San Giovanni Rotondo: Strážca pobytu
San Giovanni Rotondo Mapa Mapa hotelov v San Giovanni Rotondo

San Giovanni RotondoSan Giovanni Rotondo

Súvisiace témy

San Giovanni Rotondo - satelitná mapa, San Giovanni Rotondo - penzióny, Autopožičovne San Giovanni Rotondo, San Giovanni Rotondo: Fotografie

Odporúčané hotely San Giovanni Rotondo


Zobraziť všetky »


San Giovanni Rotondo: Turistický sprievodca - tipy na výlety, turistika, najlepšie reštaurácie


San Giovanni Rotondo Mapa Plánovač výletu na mieru
Najlepšie hotely v meste, Penzióny, Apartmány priamo v meste, Hostely a ubytovne, Hotely v centre, Najlacnejšie ubytovanie, Luxusné hotely, Mapa hotelov, Satelitná Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletov, San Giovanni Rotondo a doprava


Turistické informácie

Kategória: Mestá, Aktuálny čas: 11:27:28, Oficiálne WWW stránky :

San Giovanni Rotondo je mestečko v juhovýchodnom Taliansku . Leží na polostrove Gargano a je súčasťou rovnomenného národného parku. Administratívne patrí San Giovanni Rotondo do provincie Apulia . Väčším mestom v okolí je Foggia asi 30 km na juhozápad. V súčasnej dobe (2011) má San Giovanni Rotondo približne 26 000 obyvateľov.

História

Mesto San Giovanni Rotondo bolo založené v roku 1095 na rozvalinách dediny, ktorá tu stála už od 4. storočia n.l. Okolitá oblasť však bola obývaná už od prehistorických čias. V 16. storočí nechal pápež Július II. vystavať v San Giovanni Rotondo kapucínsky kláštor. Kapucíni tu pokojne žili až do začiatku 19. storočia, kedy boli na krátky čas vyhnaní Napoleonom, ktorý v tom čase ovládal takmer celé Taliansko . V dnešnej dobe je San Giovanni Rotondo známe predovšetkým ako mesto, v ktorom strávil značnú časť svojho života Otec Pio.

Pútnické miesto

San Giovanni Rotondo je jedným z najnavštevovanejších kresťanských pútnických miest na svete. Nachádza sa tu totiž hrob Otca Pia, ktorý v meste žil od roku 1916 až do svojej smrti v roku 1968. Tento taliansky svätec je známy predovšetkým svojimi stigmami a je mu tiež prisudzované veľa zázrakov. Otec Pio bol vynikajúcim spovedníkom a venoval sa rozsiahlej korešpondencii, okrem iného i s pápežom Jánom Pavlom II. Zaslúžil sa o rozvoj San Giovanni Rotondo, najmä tým, že tu nechal vystavať nemocnicu. V roku 2002 bol vyhlásený za svätého a o dva roky neskôr mu bol v San Giovanni Rotondo zasvätený kostol. Dnes môžeme po celom meste vidieť pamiatky, ktoré pripomínajú svetoznámeho svätca. Počas roka mesto navštívi mnoho pútnikov z celého sveta.

O meste - kostoly, pamiatky

V San Giovanni Rotondo môžu návštevníci vidieť celý rad historicky cenných i novo postavených kostolov. Celkom ich je v meste 12. Kostol San Giovanni Battistadella Rotonda pochádza už z 2.-3. storočia n.l. a pôvodne bol pohanským chrámom. Kostol San Lorenzo je hlavným kostolom v San Giovanni Rotondo. Bol postavený v 13. storočí hneď vedľa vtedajšieho hradu. Vchod zdobí socha archanjela Michaela a vnútro kostola zdobí pozoruhodný organ z roku 1694. Za zmienku stojí tiež kostol Santa Maria delle Grazie. Na mieste starého kostola bol v roku 1956 vybudovaný nový, aby vyhovoval stále väčšiemu množstvu pútnikov. Najzaujímavejšou pamiatkou v San Giovanni Rotondo je hrobka Otca Pia. Nachádza sa v kláštore Santa Maria delle Grazie. Informáciu o vstupe získate buď na miestnom farskom úrade, alebo na internetových stránkach mesta (pozri zaujímavé odkazy) . V San Giovanni Rotondo môžete tiež vidieť bronzovú sochu Otca Pia. Nachádza sa pred jedným z kostolov a jej autorom je taliansky sochár Pericle Fazzini. Z pamiatok v okolí mesta je známa predovšetkým krížová cesta na svahoch hory Monte Castellano. Je zdobená bronzovými sochami a zasadená do príjemného prostredia tamojšej krásnej prírody.

Okolitá príroda

San Giovanni Rotondo je obklopené prírodou typickou pre južné Taliansko . Okolité kopce sú vhodným cieľom pre pešiu turistiku i cyklo výlety. Tunajšia nedotknutá krajina, malebné zátoky a útesy sú dôvodom, prečo je celá oblasť polostrova Gargano vrátane mestečka San Giovanni Rotondo vyhlásená národným parkom (Parco Nazionale del Gargano) . Jeho súčasťou sú aj dve lagúny na severe polostrova. Výhodou je, že dedinky na pobreží nie sú zatiaľ tak objavené turistami, ako napríklad známe letoviská na západnom pobreží Talianska .

Doprava

Ak chcete ísť do San Giovanni Rotondo autom, vydajte sa po diaľnici A14, ktorá spája takmer celé východotalianské pobrežie. Z diaľnice zíďte pri meste San Severo . Odtiaľ je do San Giovanni Rotondo 20 km smerom na východ. Najbližšie letisko sa nachádza v meste Foggia (FOG) . Je však určené len pre vnútroštátne lety.

Plusy

mierne klíma

Vhodné pre

nakupovanie
poznávanie histórie
aktívnu dovolenku

Zaujímavosti

historické centrum

Doprava a dopravné možnosti

železničná
letecká


Informácie a fakty

GPS: 41.7049, 15.7191
Dátum poslednej aktualizácie: 2012-10-21 13:12:26

San Giovanni Rotondo: Recenzie

San Giovanni Rotondo zatiaľ nikto nehodnotil. Vlož svoju recenziu ako prvý, ďakujeme!

Mestá v okolí

San Giovanni RotondoSan Marco in Lamis (7km)Rignano Garganico (11km)Manfredonia (18km)Carpino (19km)Mattinata (28km)San Severo (29km)Rodi Garganico (28km)Foggia (31km)

Webmap: 1 2 3